• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Q

Q-lock

Guest
Kakva je za rad u sumi? prednosti, mane, koja je od njih najbolja.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Dok ne dođe netko sa iskustvom što se tiće Husqvarne, bilo bi dobro da opišeš za šta ti treba motorka, tj. koju količinu rada i koliko novaca možeš izdvojiti.

Onoliko koliko ja znam, ako biraš najbolje od Husqvarne, onda XP serija koja je oznaka profesionalnih pila. Od mana, vlasnici kažu, servis, no to ovisi o lokaciji na kojoj se nalaziš. Drugo sve je na razini najboljih.
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Od ove godine sam počeo kuriti na drva,plin je sve skuplji a nasljedila se neka "šumica" te silom prilika nekaj šume kupio od susjede tak da sad imam drva za nekoliko zima unaprijed uglavnom agacija i bukva. Pošto sam dosad večinom posuđivao motornu pilu ili plačao uslužno rezanje odlučio sam kupiti motorku huskvarnu i to mislim da bi moje potrebe za rušenjem i rezanjem od nekih 25m3 na godinu zadovoljio model 365.. e sad mene zanima ako netko ima takvu pilu ili je radio s njom kakve su preporuke za nju ili možda koji drugi model ili drugu marku ima kakvu preporuku.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Kakva je za rad u sumi? prednosti, mane, koja je od njih najbolja.

ja imam 3 hugvarne a vidim da si iz Sl.Broda kao i ja servisa nemaš a djelove moraš naručivati iz Zagreba ili Nedelišća i plaćati poštarinu što se tiče pila pun pogodak servis u banani.Kod nas je sad servis ovlašteni Mio Agrostroj a oni su goli k.... nemaju djelova tj.ne mogu ih dobiti kad ne plaćaju tako da tamo više i ne idem iako sam kupio prija 2mj.pilu tamo husku 365
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Od ove godine sam počeo kuriti na drva,plin je sve skuplji a nasljedila se neka "šumica" te silom prilika nekaj šume kupio od susjede tak da sad imam drva za nekoliko zima unaprijed uglavnom agacija i bukva. Pošto sam dosad večinom posuđivao motornu pilu ili plačao uslužno rezanje odlučio sam kupiti motorku huskvarnu i to mislim da bi moje potrebe za rušenjem i rezanjem od nekih 25m3 na godinu zadovoljio model 365.. e sad mene zanima ako netko ima takvu pilu ili je radio s njom kakve su preporuke za nju ili možda koji drugi model ili drugu marku ima kakvu preporuku.

... za tvoje potrebe 365 ti je odlična 372xp ti je profisjonalna motorka za tvoje potrebe ti je 365 dosta.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
za tu količinu drva 359 idealna kod mene je napravila cca 1500m drva pukla ja radilica ljetos ali mojom greškom kad sam stezo kvačilo pretego sam i tu je napukla i sutra dan u radu pukla skroz,ali kupljena je nova radilica,set brtvi i semeringa i bit će sastavljena kroz 10-tak dana nedam ja ni za koje pare
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ja sam prije kojih mjesec dana kupio husqvarna 365. motorka je više nogo odlična tko se ne bavi profesionalno šumarijom. ima 4,6 ks i 65,1cm3. u usporedbi s starom stihl 0.50 ova je prava divljakuša. jako brzi okretaji a snage još u rezervi više nego dovoljno. mač ima 45cm trenutno. ali mi je reko trgovacda na nju može ić mač do 55cm, i da nema straha da će se mučiti.
motrka je za preporuku, i opravdava cijenu i zadoljava kupca
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja sam prije kojih mjesec dana kupio husqvarna 365. motorka je više nogo odlična tko se ne bavi profesionalno šumarijom. ima 4,6 ks i 65,1cm3. u usporedbi s starom stihl 0.50 ova je prava divljakuša. jako brzi okretaji a snage još u rezervi više nego dovoljno. mač ima 45cm trenutno. ali mi je reko trgovacda na nju može ić mač do 55cm, i da nema straha da će se mučiti.
motrka je za preporuku, i opravdava cijenu i zadoljava kupca

imam je i ja mač od 55 nemoj stavljati jer je pre velik za tu pilu čak mi je i na 372xp mač 45 cm nema potrebe veći kome treba veći mač taj će kupiti pilu od 6.5 ks
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
imam ja huskvarnu od 6,4ks i na njoj mi je mač od 34 zuba , ako slučajno mi bude trebao duži mač (mada čisto sumnjam) onda ću ga nabaviti i stavljati samo po potrebi
ovaj sa 34 zuba motorka ni ne osjeti
duži mač izbjegavam isključivo iz bezbjednosnih razloga

ali 6,4ks je nešto za respect :prayer:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
imam ja huskvarnu od 6,4ks i na njoj mi je mač od 34 zuba , ako slučajno mi bude trebao duži mač (mada čisto sumnjam) onda ću ga nabaviti i stavljati samo po potrebi
ovaj sa 34 zuba motorka ni ne osjeti
duži mač izbjegavam isključivo iz bezbjednosnih razloga

ali 6,4ks je nešto za respect :prayer:

imam u ponudi motorku husgvarnu 390xp stoji u trgovini ne može ju prodati reko je dati veeeliki rabat pa čekam koja će biti cjena iako mi nije potrebna mislim da je za praviti drva pre velika i teška ipak je to 6.7ks ali ako bude dobra cjena moja je
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
imam u ponudi motorku husgvarnu 390xp stoji u trgovini ne može ju prodati reko je dati veeeliki rabat pa čekam koja će biti cjena iako mi nije potrebna mislim da je za praviti drva pre velika i teška ipak je to 6.7ks ali ako bude dobra cjena moja je

ja imam 2 kom 390xp i motorka je strahota čak nije ni preteška ali zato čuda radi,ako ju uzmeš nećeš pogrješit:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
a kolika je redovna cijena takve mašine ?

baš tako , ako imaš mogućnosti da iskoristiš taj veeeliki rabat , nećeš se pokajati , ta snaga jednostavno nezna da se guši
za divno čudo nije preteška , ako kompezuješ brzinu rezanja za nešto malo ekstra težine moja ocjena je da je sa njom čak i lakše raditi nego sa nekom slabijom
normalno , u debljini drveta koja njoj odgovara :prayer: nije za ogranjke :lol:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
a kolika je redovna cijena takve mašine ?

baš tako , ako imaš mogućnosti da iskoristiš taj veeeliki rabat , nećeš se pokajati , ta snaga jednostavno nezna da se guši
za divno čudo nije preteška , ako kompezuješ brzinu rezanja za nešto malo ekstra težine moja ocjena je da je sa njom čak i lakše raditi nego sa nekom slabijom
normalno , u debljini drveta koja njoj odgovara :prayer: nije za ogranjke :lol:

sve to stoji ali ja se na bavim sječom nego izradom ogrijevnog drva i mislim da više od pola njenih mogućnosti ne mogu iskoristiti za moje potrebe 372xp pored 356 i 359 sasvim dovoljno ali ponavljam sve ovisi o cjeni a redovna cjena je oko 7400kn
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
ja sam 10g radio po 50m drva sa sthill 039 nedavno sam kupio 372xp koja mi koristi samo sa ono debelo a tebi nebi preporučio ništa više od 365 husqvarne ovo iznad je sve za profesionalce koji rade svaki dan
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja sam 10g radio po 50m drva sa sthill 039 nedavno sam kupio 372xp koja mi koristi samo sa ono debelo a tebi nebi preporučio ništa više od 365 husqvarne ovo iznad je sve za profesionalce koji rade svaki dan

ali ja godišnje radim 600m drva
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,502
i ja imam huskija 365 specijal i jako sam zadovoljan njome...
imam je 9 godina,radim oko 30 m2 drvi za sebe,samo toči i goni...
jedino mi je malo prevelika za klaštrit grane,razmišljam o jednoj manjoj...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
tema je huska , ako mislite raspravljati o drugim motorkama svaka ima svoju temu , ako nema , slobodno je otvorite

ako mislite pisati o dužini mača imate i za to temu , u koga će da bude veći

usporedbe motorki po sistemu ''ova je bolja'' neću dozvoljavati , imate argument dobar ili loš za husku , napišite ga ovdje
ali nemorate baš svaku temu da ''prljate''
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
eto, imam i ja jednu husqarnu, sad je već skoro punoljetna, kupih je negdje krajem 95. godine...
model 371 xp, porezala sve do čega je mogla doć, kvarovi su nepoznat pojam, toči, pali, deri...
ima dekompresor što ja kao ljubitelj vladimiraca osobito cijenim :rolfer:
jednom kad se nauči čovjek na tu pilu ni ne pomišlja nešto drugo držat u rukama, ja kosim živicu i radim robu za pilanu njome, nema tu specijalnosti i promjera...
jedina stvar je što u sitnariji potroši malko više goriva u odnosu na neke manje pile, al nit se moraš jako saginjat s njom, nit čekat pol ure da prereže lijesku...:rolfer:

ako ikad krepa idem opet po takvu, mislim da je to danas model 372...makar se nadam da će moja izdržat bar dok ne izađe model 376 :finga:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
eto, imam i ja jednu husqarnu, sad je već skoro punoljetna, kupih je negdje krajem 95. godine...
model 371 xp, porezala sve do čega je mogla doć, kvarovi su nepoznat pojam, toči, pali, deri...
ima dekompresor što ja kao ljubitelj vladimiraca osobito cijenim :rolfer:
jednom kad se nauči čovjek na tu pilu ni ne pomišlja nešto drugo držat u rukama, ja kosim živicu i radim robu za pilanu njome, nema tu specijalnosti i promjera...
jedina stvar je što u sitnariji potroši malko više goriva u odnosu na neke manje pile, al nit se moraš jako saginjat s njom, nit čekat pol ure da prereže lijesku...:rolfer:

ako ikad krepa idem opet po takvu, mislim da je to danas model 372...makar se nadam da će moja izdržat bar dok ne izađe model 376 :finga:
oćito jako jako puno radiš s njom dok je toliko stara a još radi:finga:
 
Na vrh