• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

R

rapid

Guest
Tomos Husqvarna 770

Imam Tomos-Husqvarnu 770 staru oko 30 godina koja je do sada valjda ispilila barem jedan manji brod drva.

Ono što smo uspjeli uništiti je kočnica, tj. počela se sama aktivirati bez potrebe pa sam je izvadio. Kako ta pila i nema onaj "sigurnosni" gumb iznad polugice gasa, znalo se dogoditi da kakva zalutala grana stisne polugicu gasa - kakvo veselje onda nastaje netreba opisivati.

Kako nema teoretske šanse kupiti novi pokrov kvačila sa kočnicom, zanima me dali netko ima kakvu informaciju gdje bi se moglo pronaći kočnicu za nevedeni model. Dali paše od modela 650 nisam siguran.

Žao mi je uopće trošiti novac na novu pilu jer mi sada ta pila služi isključivo za povremeno piljenje osušenih hrastova, čišćenje zaraslih parcela te za piljenje na komade oko 15-20 m3 godišnje za potrebe kamina, i centralnog grijanja (kad stisne zima kao ove godine).

Kako smo se već svi navikli na ovu Tomosicu, ako ne pronađem tu kočnicu, ipak razmišljam o nekoj pili ekvivalentne snage, gledao sam 372xp. Probao sam sa manjim pilama (i Stihl i Husqvarna) al kad se navikneš na snagu 77 kubika, hvala, ništa manje me ne zadovoljava :).
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ima li tko kakvo iskustvo da 236, uzeo bi ju kao dopunu JOnsoredki 2165, kresanje granja i za vožnju na traktoru kada se izvoze drva ( za eventualnu pripomoć) te ženi da se igra ako bude išla kada samnom u šumu he,he, u biti uvijek treba manja motorka a Stilh 041 av mi je preveliki potrošač i preteška za takve poslove a niti imam sreće tako da ju prodajem
evo link male 236
http://www.husqvarna.com/hr/products/chainsaws/236-x-torq/
Zapremina cilindra 38,2 cm³
Izlazna snaga 1,4 kW
Brzina praznog hoda 3000 o/min
Maksimalan broj okretaja 9000 o/min
Promjer cilindra 40 mm
Hod klipa 32 mm
Zapremina rezervoara goriva 0,3 lit
Zapremina rezervoara ulja 0,2 lit
Rezna oprema Preporučena duljina vodilice, min-max 33-40 cm
Brzina lanca kod maksimalne snage 16,3 m/s
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ja ti imam model 137, mislim da je 236 nasljednik moje 137-ice. Stara je 5 god. trenutno je i drugi lanac koji je na njoj pri kraju. Servisa još nije vidjela, samo toči i reži. Jednu god. je sama spremila nekih 20-tak metara drva za zimu. Plaćena je 1800 kn tada i nije mi žao ni lipe, ja sam računao da mi izdrži nekih tri god. i bio bi zadovoljan. Za rezanje grana je odlična, potrošač nikakav a lagana za držanje u ruci. Ako je ova 236 na razini kvalitete kao 137 onda nemaš kaj razmišljat.

Evo baš gledam tehničke podatke za 137

Zapremina ccm 36
Izlazna snaga 1.6 kw
Hod klipa 32
Prazni hod 3000 o/min
Brzina lanca 16.3 m/s
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
236 imam ja, kupio sam je na 3ceg januar, par mjeseca a vise drugi lanac je na nju, to mi je prva pila i jedina sa kojoj sam radio, pre mjesec dana sam bio u sumi , u 2 dana nasekli se oko 12 metara, pila zadovoljva moi potrebi od 15tak metara drva, i kako kod meni nema drva veci od 15tak cm, pila je za meni super.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Imam Tomos-Husqvarnu 770 staru oko 30 godina koja je do sada valjda ispilila barem jedan manji brod drva.

Ono što smo uspjeli uništiti je kočnica, tj. počela se sama aktivirati bez potrebe pa sam je izvadio. Kako ta pila i nema onaj "sigurnosni" gumb iznad polugice gasa, znalo se dogoditi da kakva zalutala grana stisne polugicu gasa - kakvo veselje onda nastaje netreba opisivati.

Kako nema teoretske šanse kupiti novi pokrov kvačila sa kočnicom, zanima me dali netko ima kakvu informaciju gdje bi se moglo pronaći kočnicu za nevedeni model. Dali paše od modela 650 nisam siguran.

Žao mi je uopće trošiti novac na novu pilu jer mi sada ta pila služi isključivo za povremeno piljenje osušenih hrastova, čišćenje zaraslih parcela te za piljenje na komade oko 15-20 m3 godišnje za potrebe kamina, i centralnog grijanja (kad stisne zima kao ove godine).

Kako smo se već svi navikli na ovu Tomosicu, ako ne pronađem tu kočnicu, ipak razmišljam o nekoj pili ekvivalentne snage, gledao sam 372xp. Probao sam sa manjim pilama (i Stihl i Husqvarna) al kad se navikneš na snagu 77 kubika, hvala, ništa manje me ne zadovoljava :).
probaj pitat ovdje http://www.chbcesi.com/lista.asp?glavna=sumarski&id_kat=67, ili malo proguglaj po netu ta pila je pod oznakom husqvarna L77 , a tomos 770
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
ima li tko kakvo iskustvo da 236, uzeo bi ju kao dopunu JOnsoredki 2165, kresanje granja i za vožnju na traktoru kada se izvoze drva ( za eventualnu pripomoć) te ženi da se igra ako bude išla kada samnom u šumu he,he, u biti uvijek treba manja motorka a Stilh 041 av mi je preveliki potrošač i preteška za takve poslove a niti imam sreće tako da ju prodajem
evo link male 236
http://www.husqvarna.com/hr/products/chainsaws/236-x-torq/
Zapremina cilindra 38,2 cm³
Izlazna snaga 1,4 kW
Brzina praznog hoda 3000 o/min
Maksimalan broj okretaja 9000 o/min
Promjer cilindra 40 mm
Hod klipa 32 mm
Zapremina rezervoara goriva 0,3 lit
Zapremina rezervoara ulja 0,2 lit
Rezna oprema Preporučena duljina vodilice, min-max 33-40 cm
Brzina lanca kod maksimalne snage 16,3 m/s


imam ja 236. Stara je oko godine dana..muž i ja baš smo je uzeli kao dopunu za ogranke i sitno, ali kad je Štilovka bila na servisu rušila je sve..E pa iskustvo je sljedeće...Agregat je izvrstan, troši ko upaljač,nikad naljevak potrošiti...Mekša je i lakša za raditi od bilo koje druge motorke.Ima neki princip za smanjenje vibracija,pa tako da baratam i ja s njom..jedina zamjerka je loša vodilica i lanac koji dobiješ uz nju..Vodilica se potrošila i iskrivila pojma nemam kako, a lanac je bio totalno koma..Tako da računaš i na dodatnu vodilicu i lanac..
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Iz iskustva slobodno mogu da kazem da ne treba trcati za velikom motornom testerom pa makar precnici stabala bili veci od maca. Za kucne potrebe sasvim je dovoljna pricam o novim modelima Jonsered 2250 ili Husqvarna 450. Odmah da kazem kao sto vec znate da su te dve firme u stvari jedno te isto. takodje da napomenem da Husqvarna sa Jonseredom mnogo polaze u ovaj model koji je i jedini u toj klasi. Moja testera vec vremesna 2150 jubile je posebno dizajnirana za pedesetogodisnjicu od kad je nastala prva rucna testera koju je izmislila firma Jonsered.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hoćeš reči da je Jonsered izmislio pilu?????
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Da, da. 1955 godine prva rucna motorna testera. Podseca na one nekadasnje ruske ali je ova bas teska. Idi na sajt Jonsereda i videses.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hoćeš reči da prije 1955 nije postojala motorna pila....??
Možda po nekom detalju i je bila prva, ali za mene je prva prava moderna pila bila Solo rex, a pile, kao pile se proizvode od početka 20 stroljeća, tak da je Jonsered dosta kasno došao na tržište....evo npr stihl BLK je 1954godine izašla...pri tome mislim samo na europske prizvođače....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Slab ti je ovaj link od proizvođača.....ne piše ništa pametno....
Radi se o jonseredovoj raketi na diesel pogon, ne naročito uspješna pila....a pila začišćenje šume ti je motorni čistač....kao dogradni alat na raketu
001-14.jpg
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ma naravno da su postojale testere i pre ali su bile na potpuno drugaciji pogon, mozda pneumatske i slicner tzv naprave. Od njih je slabo bilo koristi, vise u teskoj drvnoj industriji. Nisu mogle samostalno da se koriste. Ma 100% budi siguran da je podatak tacan. Uostalom Jonsered je prvi izmislio i turbo ciscenje koje otklanja piljevinu do 99% iz masine.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hehe, ajde nek ti bude....vidim da si ti od onih za koje se marketing radi.....čak mislim da bi bio dobar u pravljenju istih....kladim se da ti na zadnjem poklopcu haube stoji Gti-hdi-tdi, super turbo delux edišn...:mrgreen:
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ma ne, problem je kad se dohvatim nekog brenda ne ispustam ga tek tako. Tako i sa odecom (Joola, PWL), tehnikom (Jonsered, Sony, Ariston). Ne, na kolima ne lepim nista a vozim dvoja Citroen Berlingo Modutop, i VW Caravelle T3, mada si Ti mislio da lepim po Jonseredima. A kad smo vec kod automobila kod nas je popularno da se stavlja sve i svasa narocito na prastarim legendama Golfovima. A da sam tvrdoglav, jesam, narocito kad govorim o tocnim podacima. Izvinjavam se na Off Topic-u.
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma ok, ne želim da krivo shvatiš, ali dobro sam se nasmijao kad si napisao filtrira 99%. Znaš, jednom budeš shvatil da su brojike ozbiljna stvar. Da bi podatak bio točan, ne možeš ga sa reklame uzeti...postoji gugl za takve stvari
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ma ok, ne želim da krivo shvatiš, ali dobro sam se nasmijao kad si napisao filtrira 99%. Znaš, jednom budeš shvatil da su brojike ozbiljna stvar. Da bi podatak bio točan, ne možeš ga sa reklame uzeti...postoji gugl za takve stvari

Znas sta je interesantno. Da sam za sedam godina povremenog koriscenja motorne testere samo jednom zamenio filter i po jednom ocistio oba. Cak nije imalo sta ni da se ocisti.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Znas sta je interesantno. Da sam za sedam godina povremenog koriscenja motorne testere samo jednom zamenio filter i po jednom ocistio oba. Cak nije imalo sta ni da se ocisti.

JA IMAM HUSQVARNA 359, savršen stroj
 

Najnoviji postovi

Na vrh