• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
I ja bih rekao da je tako, najbolje bi bilo promijenit membrane, ponovno naštelat pa vidit.

Štelanja pumpe nema..


tako je :supz:


stavi nove membrane, lijepo uredno očistit frgič i fino ju poštelal i mora rokat :D
 

stefina

Novi član
Tu od
25 Ruj 2010
Poruka
13
Da, to je nova 365 sa strato motorom (X-Torq). Ima par stranica unazad.
Sve isto kao 372XP X-Torq osim filtera i "blokade" (ima pregrade u onim pločicama bočno na cilindru). Kao rezultat ima malo manje okretaja i snage, al pila je živina i kao takva :).
Kupio sam je pred nekih 2 mjeseca, već je ispilila sigurno nekih 30m, većina komadi od fi 50+.
 
Posljednje uređivanje:

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
pozdarv,
imam problem na husqvarni 61, posle kraceg secenja mi se ugasila na leru, ja malo sacekao i i nastavio, kad ono opet, kad sam dotakao prigusivac zvuka, bio je mnogo vreo, ostavio sam da se ohladi, i kad sam nastavio posle 1 debla ponovo je bio usijan.. hvala unapred
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pa normalno je da prigušivač bude vreo :scratch
Jesi primjetio kakvu razliku u radu, kako pali, kakav je zvuk, grije li se i cilindar, gubi li snagu?
Ako se cilindar brzo ugrije i pri tom gubi snagu znači da je počela ribati! Tad joj na žalost, samo servis može pomoći.
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
pali normalno. juce sam je cistio, bila je puna prljavstine, pod gasom radi normalno i sece dobro, ali na samo na leru mi se ugasi i samoje prigusivac usijan
hvala na odgovoru
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
Pa normalno je da prigušivač bude vreo :scratch
Jesi primjetio kakvu razliku u radu, kako pali, kakav je zvuk, grije li se i cilindar, gubi li snagu?
Ako se cilindar brzo ugrije i pri tom gubi snagu znači da je počela ribati! Tad joj na žalost, samo servis može pomoći.

bio si u pravu cilindar se brzo ugreje, jel bi pomoglo menjanje cilindra novim? ili ipak da je nosim u servis?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Najbolje je da je odneseš u servis jer najvjerovatnije da nije samo cilindar odnosno klip u pitanju nego i ležajevi na radilici. Dijelovi za Husquarnu i nisu baš jeftini pa se nemoj sam zezati s tim a pitanje je dali imaš i sav potreban alat.
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
hvala na savetu, gledao sam i na otvoru cilindra gde se spaja sa auspuhom je bas garavo i vide se tragovi crnog ulja i kad radi plavi dim ispusta, tako da joj je potreban dobar servis.
hvala na odgovoru
 
M

mariooo

Guest
Ako bi se baš našao u ovakvoj situaciji istovario bi drva ,a ne patio ovako stroj bezveze ili kao što ti kažeš hrvoje otkačio i sutra je novi dan...

Dobro vece svima,,novi sam na forumu i htjeo bih vas pitati za misljenje o husqvarni 365 specijal,,,vidim da je svi hvale,,a treba mi za 30 do 40 metara drva godisnje,,,unaprijed hvala
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
e 365 je stvarno pila u svakom smislu..mi kupili novu prije dvije godine i prezadovoljni..kad smo kupovali htjeli smo stilovku ali nas trgovac nagovorio i rekao da je to bolja motorka od stilovke u tom cjenovnom rangu..moja preporuka kupi i nebudeš požalio..šta je njoj 40 metara drva...to ona:madmana:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Dobro vece svima,,novi sam na forumu i htjeo bih vas pitati za misljenje o husqvarni 365 specijal,,,vidim da je svi hvale,,a treba mi za 30 do 40 metara drva godisnje,,,unaprijed hvala

za 40 m drva ti je sasvim dovoljna 359
Otiđi u Mio Agrostroj u Sl.Brodu kupi husgvarnu i neka ti daju broj tel.od nekog drugog ovlaštenog servisa jer se s njihovim možeš pozdraviti čim kupiš pilu rezervnih djelova ništa osim lanca a kad naručiš čekaš po 15 dana:toimonster:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
Dobro vece svima,,novi sam na forumu i htjeo bih vas pitati za misljenje o husqvarni 365 specijal,,,vidim da je svi hvale,,a treba mi za 30 do 40 metara drva godisnje,,,unaprijed hvala

kaj da ti kažem,imam je 10 godina,režem oko 30 metara drvi,samo toči i žagaj...
još nisam prstom mrdno u nju..
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
pozdrav ljudine trebami pomoc uvezi ove Husvarne 576 xp


Uploaded with ImageShack.us
oce vise da potrosi goriva, paljenje ekstra snaga jos bolja ali potrosnja velika i dali zna ko stabih joj moglo bit dali je prestelovana pa vise guta :partyman:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
hvala na savetu, gledao sam i na otvoru cilindra gde se spaja sa auspuhom je bas garavo i vide se tragovi crnog ulja i kad radi plavi dim ispusta, tako da joj je potreban dobar servis.
hvala na odgovoru

jesi li riješio problem z motorkom?? i ja imam husqvarnu ff 61 a gore je tomosov motor ..ovo kaj se na ler gasu gasi to moraš pošarafit one šarafe H ili L neznam točno moral bi pogledati imam baš njezinu knjigu kak ju naštelati i sve o njoj..pila je jakooo puno spilila i držala je do ove godine kad je na klipu izletel onaš štiftič van..kupili smo novi klip a koštal je prek 300 kn a nemaš ga kaj videti..ostalo sve je još u super stanju..imam i jednu v rezervi kaj mi je susjed donesel kaj ju popravimo..probam ju upalit al neče nit za boga..kad sam ju rastavil vidlo se da klip i to onak pošteno riba po cilindru i tak mi ju je ostavil jer veli da mu je preveč dati za novi cilindar i klip..a to se dogodilo zbog preslabe mješavine benzina i crvenog ulja
 
Posljednje uređivanje:

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
pozdrav ljudine trebami pomoc uvezi ove Husvarne 576 xp


Uploaded with ImageShack.us
oce vise da potrosi goriva, paljenje ekstra snaga jos bolja ali potrosnja velika i dali zna ko stabih joj moglo bit dali je prestelovana pa vise guta :partyman:
pitanje ti je preopširno..jel pila nova ili starija...ako se ne kužiš u motorne pile onda ti ta pila nije niti potrebna jer je to profi pila velike snage i služi za rad u debljim sastojinama...a ako radiš taj posao profi a ne kužiš se u pile onda nemam komentara...poanta je da se od takve pile niti ne očekuje mala potrošnja,naročito ako se radi u skladu sa njenim mogućnostima...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
točno tako, moguće je svašta, doživio sam isto takvo pitanja a ono lanac tup kao motika, ili kaže tip lanac naoštren a neće u drvo a ono vodilica ima proširenja na obje strane i kaže nikada nije čuo da se i ona brusi, hiiihihih
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
točno tako, moguće je svašta, doživio sam isto takvo pitanja a ono lanac tup kao motika, ili kaže tip lanac naoštren a neće u drvo a ono vodilica ima proširenja na obje strane i kaže nikada nije čuo da se i ona brusi, hiiihihih
obzirom tko sve radi u šumi i sa kavim znanjem,alatima i strojevima,poginulih i ozlijeđenih gotovo i nema...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
obzirom tko sve radi u šumi i sa kavim znanjem,alatima i strojevima,poginulih i ozlijeđenih gotovo i nema...

slažem sa s tobom ali čovjek nastrada kad se opusti odnosno kad se prestane bojati ili bolje rečeno izgubi respekt prema šumi.:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh