• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ima li ovdje lovaca i ribièa

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ima li ovdje lovaca i ribiča

Imali takvih ovdje
ja sam ribič
 
B

Bobo

Guest
Moj brat je ribic...

Evo, bas sutra ujutro njega i kolegu vozim na pecanje, jer meni popodne treba auto...
 
B

Bobo

Guest
Ide redom od Slav. Broda pa do Nove gradiske... Kako kad...

Sutra idu na "Zvecevo" nedaleko od Pozege... Tek tako, da im dan ne propadne.
 
B

Bobo

Guest
Ne, nego u Poljansku na neki privatni ribnjak... Sve je to blizu
 
B

branko

Guest
ja sam jedno vrijeme bio ribic, ali onako za smiriti zivce tj. strogo na plovak, da je njega pratim, izvadim van i opet ispocetka ulov mi nije uopce bio bitan jer ovak i onak ne volim ribu. ali sad im nedam 500 kn za kartu iz principa. kod mene inace je pravi raj za ribiciju u krugu od cca 10 km imam tri rijeke (dravu, bednju i plitvicu) nekoliko potoka, akumulaciono jezero i ni sam neznam koliko soder graba.
 
R

Ratarko

Guest
Ja nemam pojma o pecanju , jednom sam probao i ništa .
Taj sport mi nije jasan , nema akcije makar ne sa ove suhe srtrane a što se ispod površine vode događa ja to ne znam .
 
B

branko

Guest
lovac nisam ali sam sad upravo dosao iz lova ali na stakore, to obozavam po noci kad ga posvijetlim i paf. :lol: :x
 
B

branko

Guest
da imam zracni top, opremljen optikom sa svjetlecom koncanicom i maglite trojka je gore, puska je gamo viper max kalibar 6.35 (.25 acp)
 
R

Ratarko

Guest
Lakše malo sa informacijam , dosta toga ne kužim :oops:

Puška nije zračna nego je na pravi metak , vatreno oružje ?
Ne kužim se u kalibre i oznaku koju si napisao ali mislim da je to ono što se zove malokalibarska puška , jesam pogodio ?

Å ta je svjetlosna kočanica , je li to ono kao u filmu kada ide crvena zraka ?
Koja je to Maglite trojka , ja imam veliku sa onim najdebljim MONO ulošcima , tvoja je sigurno neka manja kada je na puški namontirana ?

Volio bih vidjeti i pušku kako izgleda , jel ima šanse za neku sliku .
Zanimljiva mi je tema jer i ja sam utamanio veliki broj tih glodavaca sa zračnom puškom i baterijom tako da se kužim u tematiku :D
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ja sam ih tukao na sličan sistem ali sa zračnom dva-tri dana lov ,pa nekoliko dana mir da zaborave pa opet
 
R

Ratarko

Guest
Moj bratič i ja imamo rekord u tamanjenju parcova zračnim puškama.
Radilo se o preko 100 komada za jedno 3 sata lova .

Moj osobni rekord je 27 komada u tri sekunde .

Ako nekome nije jasno kako sam to uspio , patent je na moje ime i to se mora platiti , makar cuga ili čevapi , đabe nema ni kod stare babe :wink: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Moj djed je tamanio parcove zracnom puskom i bila mu je preslaba. Kako je imao dosta poznanika koji se bave oruzjem, nabalili neku jacu oprugu da je puska s 2-3 metra propucala parcova samo tako...

U ratu isli po selim i pusku nam oduzeli jer djed nije imao papire od nje...

Sad imam cesku slaviu 630 i ona me dobro sluzi, ali vise nikada onakve puske...

@Ratarko: Lovis ih danima i danima te spremas u neki kontejner, i kad ih dovoljno nakupis, polijes benzinom i zapalis?

To je samo jedan od nacina kako pociniti genocid medju parcovima ;)
 
R

Ratarko

Guest
Ne Bobo , to ne bi bilo fer lov .
Kada krenem u lov svi parcovi su slobodni i rade što ih volja . Onda dolazim ja i u roku tri sekunde ih ubijem 27 komada . Znači nije nikakva varka u pitanju , dogodilo se jedno i imam svjedoka koji ih je brojio jer nije niti on vjerovao da če ih toliko biti.

Naravno pred uvjet je da ima dovoljno parcova , ja ih nisam dugo vidio a prije ih je bilo puno , pošast jedna .

Ova brojka od preko 100 komada je bila na farmi ovaca a tamanili smo ih od 11 navečer do dva ili tri ujutro .
 
B

branko

Guest
puska je zracna samo je promjer metka 6,35 mm, tako da nisi pogodio, svjetleca koncanica to ti znaci da mi onaj krizic u optici svijetli tako da je lakse po mraku pogoditi tamnu podlogu, kuzis da je klasican crni krizic po mraku se ne vidi na tamnoj podlozi. nisam jos napisao da je optika zumirajuca znaci ja je mogu nastelati tako da mi ona uopce ne priblizava (kad gadjas nesto blizu bilo mutno).

je li to ono kao u filmu kada ide crvena zraka
to je laser pointer , ali to barem zasad jos nisam kupio (cijena cca 450 kn)

maglitica je na tri velika uloska

a evo i slike, ono napred mi je baterija sa led diodama jer ona bolje zasljepljuje gamad ali se snjom lose vidi pa imam i magicu. tu naprijed bi inace dosao laser pointer. da jos malo pohvalim pusku brzina metka je 190 m/S a za usporedbu ceska zbrojovka u kalibru 4,5 mm ima brzinu metka od 170 m/s (ovakva kao sto je moja u tom kalibru ima brzinu metka od 305 m/s) ima jos i jacih ali je bila dosta veca i teza pa mi nije bila prakticna za moju upotrebu.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Svaka cast na ulovu!

Uglavnom, pucao u njih nisi, to je bar sigurno, jer ni John Wayne ne moze tako brzo pucati...

Onda je neki izum u pitanju, i kako iz prilozenog vidim, da dobro radi...
 
R

Ratarko

Guest
Teška je ta voja kombinacija , da li ti to možeš držati na duge pruge ?
Ja imam češku slaviu 631 deluxe model , dobra puška ali htio sam ovu nabaviti 8) , sada me to malo obišlo sa puškama pa ju nikada neču niti kupiti ali super mi je .

Logun S-16

B0007LNVF8.01-A3VW7SN5AUIBC8._SCLZZZZZZZ_SS500_.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
čovječe pa to je mitraljez,a ne zračnica...ajd ratarko,reci kako si ih utamanio tako brzo,jer ih i kod mene ima,čudo jedno...
 
Na vrh