• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMA LI TKO ISKUSTVA SA YTO TRAKTOROM

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Molim vas informaciju o tome kak ste zadovoljni yto traktorom.
Ja sam zainteresiran za model 354.
Da li je servis u redu i da li su ekipa iz Čakovca u redu kao trgovci?
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Ja sam kupil rabljeni 454 pa ne znam kak je to sa njima u vezi traktora.. jedino sam malčer uzeo kod njih i dostavili su mi ga na adresu besplatno za 2 dana..i nisam za sad imal kvarova ni na malčeru ni na traktoru..je da ima traktor tek 450rh pa budem vidjel dalje, al nebi smjelo niš krepat. Razbio sam staklo na kabini i imali su ga na stanju za 500kn tak da valjda imaju i ostale dijelove... filtere ne kupujem kod njih, to ima svaki bolji dućan s traktorskim dijelovima..
Taj novi model 354 ima mjenjače sastrane, reverz, ručnu kočnicu sastrane, rezervoar goriva ispod kabine..napredovali su od 2013.godine kad je moj napravljen (on to nema, a puno je praktičnije) tak da bi trebal bit ok traktor..
Samo nemojte kopčat neke priključe koji nisu za 35ks traktor, ipak je to kinez, ne znam baš da bude on sad izdržljiv ko neki duplo skuplji traktor..ja sa svojim sve laganini radim, održavam i vjerujem da nebude problema..
Eto toliko od mene :)
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
I obavezno kad se traktor razradi uzet ključ u ruke i sve vijke po traktoru provjeriti dal su zategnuti 😂
 

Kandi2606

Novi član
Tu od
16 Kol 2020
Poruka
11
Poštovani,
kupio sam u Nizozemskoj traktor YTO MK 654 proizveden 2017. g. , super opremljen sa malo radnih sati. Traktor mi treba samo za održavanje oko firme (košnju trave s malčerom i čišćenje snijega).
Da li netko zna na koji način bi ga mogao registrirati? Da li postoji neka caka? Jer Državni zavod za mjeriteljstvo mi je odbio izdati potvrdu jer traktor kao nije za EU tržište. A dobio sam COC original od proizvođača, pokazao im identične traktore koji su homologirani u Njemačkoj, Francuskoj, Češkoj,......, čak sam dobio od zastupnika iz Njemačke kopiju njihove homologacije/tehničkog za identični traktor i neće ni slušati. Atest za cijeli traktor, atest za kabinu, atest za motor,..... i odbijaju bez objašnjenja, samo kažu da traktor ne udovoljava EU regulativama.

Jel ima tko kakvu ideju? Nije da mi je registracija baš neophodna jer idem cestom možda 800 m do zemljišta, ali hoću sve imati uredno. I viličari su mi registrirani, a cestu skoro da i ne vide.
 

Prilozi

  • 1.jpeg
    1.jpeg
    64.4 KB · Pregleda: 28
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    54.7 KB · Pregleda: 26
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    47.2 KB · Pregleda: 26

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav, ja sam kupio traktor također u nizozemskoj.. doduše preko posrednika al je išao direktno na mene, traktor u nizozemskoj nije nikad bio registriran te prema tome nije imao nikakve dokumente osim potvrdu sa njihove stanice za tehnički pregled da vozilo nije bilo nikad registrirano. Sve što sam trebao kod uvoza je bilo potvrda od Agronomskog fakulteta o podrijetlu stroja te sa time mi napravili homologaciju i tehnički pregled.. mislim da se ste se u krivi ured javili. Pitajte na agronomskom fakultetu za točne informacije, al ja znam kako sam rješio sa svojim

Kontakt:

copec@agr.hr

 

Kandi2606

Novi član
Tu od
16 Kol 2020
Poruka
11
yama13....hvala na odgovoru, već sam to napravio. Podaci se prvo šalju agronomskom fakultetu i onda oni traže potvrdu od Hrvatskog zavoda za mjeriteljstvo. Čak sam i platio za potvrdu, ali mi je zavod odbio izdati potvrdu. Kasnije su mi vratili novce, ali nikakvo objašnjenje nisam dobio. Samo da traktor nije predviđen za EU tržište i da se ništa ne može napraviti.
Jedina šansa da traktor odvedem u Njemačku, tamo napravim tehnički i opet ga dovezem u HR.....onda će mi kažu dati potvrdu. Šta reći?
To mi se ne isplati.....računao sam da mi treba 2500-3000 EUR za to (transport u oba smjera, troškovi pregleda/ homologacije).
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Kakvi su to biseri.. a kao mi nismo u EU a u njemačkoj bi se moglo napraviti. Umjesto pusti čovjeka da registrira, svake godine novci od rege ide za državu(jedan dio) ukrao ga nisi, na svakakve ideje dolaze ljudi hah
 

Kandi2606

Novi član
Tu od
16 Kol 2020
Poruka
11
Idioti. Neće ni razgovarati. A poslao sam im i screenshot razgovora gdje njemac kaže nek se nauče raditi i poslao im je direktivu EU po kojoj se to može napraviti. Ali sve uzalud.
Ovaj sa zavoda je rekao da je to falsifikat i da ga ne zamaram. Ne može i gotovo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zakonski imaš pravo na informaciju i traži pismeno očitovanje sa specifikacijom zašto traktor ne odgovara, odnosno koji europsku normu (članak i točku) ne zadovoljava. Postoje neki traktori, npr. iz Indije koji ne zadovoljavaju europska norme (podatak iz slo foruma). Takve traktore onda registriraju kao stare jer je za stare blaži kriterij nego za nove. Pretpostavljam da se radi o euro normi ispušnih plinova. Mislim da je kod nas kriterij da se traktor može registrirati kao stari, da ima više od 50 rh (informacija je iz 2014 i treba je provjeriti na tehničkom).
Nemoj se samo tako pomiriti s korumpiranim službenicima. To miriši na to da netko hoće pinku.

Edit:
Ako ti je Nijemac poslao mail, zamoli ga da ti pošalje još jednom, a u cc neka stavi Agronomski i Zavod (nadam se da imaš njihove mail adrese).
 

Kandi2606

Novi član
Tu od
16 Kol 2020
Poruka
11
Sve sam to napravio i tip s agronomskog surađuje i hoće pomoći.......ali ovaj sa zavoda je bahat i poklopio mi je slušalicu.
Traktor ima 52 sata i vodi se kao rabljeni. Dobio sam sve certifikate od generalnog zastupnika za EU, proslijedili su mi direktno iz Kine.....ali ovi naši pametuju.
 

Pawo

Novi član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
2
bok! zanima me kakv je traktor yto 120 KS ili 90KS. Jer ga je kupio moj susjed pa me zanima kako služi jer možda ja kupim 120KS?
Bog
Dragi moji forumaši
Da li netko ko ima traktor yto 90ks da mi se javi da izmjeni o iskustvo
Isti sam kupio i zanimaju me neke stvari traktor je 2018 i uvezen iz njemacke
Nemam kjnizicu uputa za upravljanje i odrzavanje istog
Svima sretna nova godina a staru zakljucajte da se ne ponovi
Hvala
 

žex

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
14
Jel bi imalo puno utjecaja na okretanje prednjih kotača ak bi stavio straznje gume 12.4 28, a sad su 11.2 28 ?
Trebal bi promjenit gume na utb-u, pa sam mislio prebacit s Yto-a straznje gume na utb, a na Yto-a stavit vece 12.4...
Da li si već zamjenio gume?
Yto inače dolazi ponekad s 12,4x28 i 8,3x20 (recimo modeli koji se sklapaju u Srbiji) ili s 11,2x28 i 7,5x16. Ja sam se pitao da li manji set može da se zamjeniti većim, mada je razlika u odnosu velika.
U svim dokumentacijama koje sam našao stoji ovaj veći set guma. Tako sam mislio da je ovaj manji set u stvari ušteda proizvoda a da u stvari više pdše veći set.
Sad kad vidim tvoju sliku iz knjige vidim da su neki 454 ipak predviđeni za manji set guma. Sad mislim da se manji set ne može zamjeniti tim većim koji sam naveo jer nije isti odnos. Ti Yto traktori koji su predviđeni za manji i veći set guma najvjerovatnije imaju različit odnos prenosa na prednji pogon.
Ako zadnje 11,2 (prečnik im je 1205mm) zamjenik s 12,4 (prečnik je 1260mm), povećanje prečnika je 1260/1205=1,0456
I prednje gume treba povećati za toliko.
Prečnik guma 7,5x16 je 803 do 805mm (zavisno od proizvoda) pa nove gume trebaju biti veće za 1,0456 što daje 839,65 do 841,74mm.
Ili najbliže tome.
Recimo gume 8,25x16 su prečnika oko 818mm,
9,5x16 su prečnika oko 845mm.
Neko reče da je bolje da budu veće nego manje od optimalnih. Ispada da su 9,5x16 bolje. Po jednom krugu oko 1,5cm imaju više puta što i nije previše. Samo dal bi smetalo što su dosta šire od originalnih 7,5, tj. mogu li na feluge od guma 7,5.
Ovo su dijagonalne gume koje su jeftinije.
Možda postoje radijalne koje su adekvatnih ali su one značajno skuplje i nižeg su profila tako da će morati biti još šire.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Da li si već zamjenio gume?
Yto inače dolazi ponekad s 12,4x28 i 8,3x20 (recimo modeli koji se sklapaju u Srbiji) ili s 11,2x28 i 7,5x16. Ja sam se pitao da li manji set može da se zamjeniti većim, mada je razlika u odnosu velika.
U svim dokumentacijama koje sam našao stoji ovaj veći set guma. Tako sam mislio da je ovaj manji set u stvari ušteda proizvoda a da u stvari više pdše veći set.
Sad kad vidim tvoju sliku iz knjige vidim da su neki 454 ipak predviđeni za manji set guma. Sad mislim da se manji set ne može zamjeniti tim većim koji sam naveo jer nije isti odnos. Ti Yto traktori koji su predviđeni za manji i veći set guma najvjerovatnije imaju različit odnos prenosa na prednji pogon.
Ako zadnje 11,2 (prečnik im je 1205mm) zamjenik s 12,4 (prečnik je 1260mm), povećanje prečnika je 1260/1205=1,0456
I prednje gume treba povećati za toliko.
Prečnik guma 7,5x16 je 803 do 805mm (zavisno od proizvoda) pa nove gume trebaju biti veće za 1,0456 što daje 839,65 do 841,74mm.
Ili najbliže tome.
Recimo gume 8,25x16 su prečnika oko 818mm,
9,5x16 su prečnika oko 845mm.
Neko reče da je bolje da budu veće nego manje od optimalnih. Ispada da su 9,5x16 bolje. Po jednom krugu oko 1,5cm imaju više puta što i nije previše. Samo dal bi smetalo što su dosta šire od originalnih 7,5, tj. mogu li na feluge od guma 7,5.
Ovo su dijagonalne gume koje su jeftinije.
Možda postoje radijalne koje su adekvatnih ali su one značajno skuplje i nižeg su profila tako da će morati biti još šire.
Gume sam zamjenil na jesen još. Stavil sam od Univerzala prednje felge i gume 7.50 20 i iza sam stavil 12.4 28 gume.
Isprobal sam traktor u oranju, nekih 2 hektara sam izoral s ukljucenim pogonom i u šumi sam bil i nisam primjetil da bi kaj mu smetalo.
Prednji pogon koristim samo u sporim brzinama pa mislim da se nebi smjelo niš dogoditi.
Promjer ovih 7.50 20 kaj imam je 86cm. Promjer ovih 7.50 16 je 77cm. A promjem straznjih 12.4 28 je 123cm.
20210226_131021.jpg
 

žex

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
14
Stavil sam od Univerzala prednje felge i gume 7.50 20 i iza sam stavil 12.4 28 gume.
Ja sam koristio podatke iz kataloga proizvoda guma, ito ne od istog jer ne proizvode svi sve formate posebno ove rjeđe.
Čovjek iz moje okoline je takođe uradio sličnu zamjenu kao i ti. On je naprijed stavio 8,3x20 koje su malo niže od tvojih jer su to rafijalnegume 210/80. I tako koristi već duže vrijeme. Nije mu se ništa desilo, samo kaže da teže ukopčava prednju vuču poslije zamjene.
Ja sam našao u nekom uputstvu od yto 454 da je odnos okretaja prvih i zadnjih točkova 1,4. U tom katalogu su preporučene gume 8,3x20 i 12,4x28 i kad se njihovi radijusu pofijrle dobije se baš 1,4 .
Ako ti se da možeš podići jednu stranu traktora i u sporoj brzini na leru s uključenim prednjom vučom izbrojati koliko se u istom vremenu okrenu prednji a koliko zadnji. Taj odnos uporedio sa odnosom veličina guma. Tako ćeš vidjeti da li, i koliko se razlikuje.
I mene baš i interesuje.
Mislim da ti prve sad prelaze dosta veći put od zadnjih, tako da stalno moraju proklizavati i razvlače traktor. Budi oprezan na tvrdim podlogama.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Ja sam koristio podatke iz kataloga proizvoda guma, ito ne od istog jer ne proizvode svi sve formate posebno ove rjeđe.
Čovjek iz moje okoline je takođe uradio sličnu zamjenu kao i ti. On je naprijed stavio 8,3x20 koje su malo niže od tvojih jer su to rafijalnegume 210/80. I tako koristi već duže vrijeme. Nije mu se ništa desilo, samo kaže da teže ukopčava prednju vuču poslije zamjene.
Ja sam našao u nekom uputstvu od yto 454 da je odnos okretaja prvih i zadnjih točkova 1,4. U tom katalogu su preporučene gume 8,3x20 i 12,4x28 i kad se njihovi radijusu pofijrle dobije se baš 1,4 .
Ako ti se da možeš podići jednu stranu traktora i u sporoj brzini na leru s uključenim prednjom vučom izbrojati koliko se u istom vremenu okrenu prednji a koliko zadnji. Taj odnos uporedio sa odnosom veličina guma. Tako ćeš vidjeti da li, i koliko se razlikuje.
I mene baš i interesuje.
Mislim da ti prve sad prelaze dosta veći put od zadnjih, tako da stalno moraju proklizavati i razvlače traktor. Budi oprezan na tvrdim podlogama.
A ne znam, nemam baš neki dojam da se sad prednji vrte puno brže, čak mi nekak djeluje da se sporije vrte. Trebal bi ga podići tak i onda brojit okretaje kotaca pa da točno vidim odnos,.
Kad se podijele promjeri tih guma koje su sad gore dobije se 1.43, a kad se podijele promjeri guma koje su bile gore u originalu dobije se 1.53. Kolko sad to šteti il ne šteti, ne znam. Po asfaltu ionak ne palim prednji pogon, u sporim brzinama samo idem kad je upaljen pa onda valjda se nebude niš strgalo.

 

žex

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
14
nemam baš neki dojam da se sad prednji vrte puno brže, čak mi nekak djeluje da se sporije vrte.se obrću
One se i vrte sporije nego prije, kad nije uključen prednji pogon, a kad se uključi pogon on ih tjera da se obrću kao i prije i zbog toga prelaze veći put nego traktor i zato moraju proklizavsti. Pravi odnos okretanja zadnjih i prednjih je kad isključio prednji pogon. To je idealan odnos. Ako po uključenju prednje vuče fođe do promjene odnosa znači da je loše usklađen. Probaj na mekšim podlogama uključiti i isključiti prednji pogon i vidjećeš da se počnu okretati malo brže kad se uključi prednji pogon. Naravno moraš ići istom brzinom kretanja. Nije to velika razlika al ima je.
Našao si odnos guma kod ova dva seta. Inače oba seta tvornički dolaze na traktoru. Ja sam za kataloške veličine guma našao da je odnos 1,4 za veći set i 1,5 za manji.
Da li ovo znači da YTO ima dvije verzije pogona sa različitim prenosnim odnosom na prednji pogon. Ako neko zna nešto o tom ili ima dokumentaciju, molim da napiše.
 
Posljednje uređivanje:

žex

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
14
Danas sam gledao nov YTO 454.
Uvoz iz Kine direktno.
Položaj papučica, volana i sedišta mi se svirki. Ali me razočarao mjenjača. Ugradnju još uvijek stari tip 8/4 mjenjač koji najvjerovatnije nije sinhronizovan.
Obe ručice su sa desne strane, ali je položaj takav da ona HLR ručica smeta radu sa ručicom 1-4. Gotovo da udaraju jedna u drugu.
Samo prebacivanje brzina je jako teško čak i u mjestu dok traktor ne radi . Neznam što tako teško ide. Nema se osjećaj kad si ubacio u brzinu a kad ne. Moj 533 star 43 godine se šalta makar u mjestu lako i kad upadne u brzinu osjeti se da je sjeo u brzinu.
Neznam dal se ovo malo razradi kasnije, ali ako onako ostane, to je živa patnja s tim raditi. Probao sam na tri, na svima isto.
Probao sam i na 604 koji ima reverzer. Reverzer ide baš kako ali one dvije ručice H-L i 1-4 idu isto teško.
Kvačilo vata na samom vrhu.
Sve je nakon klimavo.
Hidraulički volan i sam motor rade dobro.
Kad ušaltsš poslije ga je lijepo voziti.
Neznam, razočarao sam se prilično.
Neznam kako se šaltakumovi što su im ručice na sredini, da nisu zeznuli stvar prebacujući ručice na stranu.

IMG_20210301_153605.jpg

IMG_20210301_153608.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh