• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 2090

Marijo

Član
Tu od
23 Velj 2009
Poruka
58
Ovako,zanima me jel neko zna možda nešto o traktoru IMT 2090,kakav je to traktor i neke karakteristike o njemu?hvala :D
 
B

Bobo

Guest
IMT 2090 je napravljen samo kao prototip, koliko ja znam a i da se proizvodi, kad 2050, 2070 i 2090 ne mogu dobiti homologaciju, pa ga ne mozes ni uvesti...

Sjedio sam u Novom Sadu u 2050 i traktor je super zamisljen i jos bolje realiziran, posto je to prvi IMT proizvod na kojem su smjeli koristiti komponente van prostora Ex Yu... Traktor je dosta jeftiniji u odnosu na "Domace" modele ali ga se na zalost kod nas ne moze uvesti...
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
2050 su proizvodili sa John Deer motorom,ali im je propao kooperant koji ih je dobavljao,a cijena traktora je bila 15.000 eura

imt2050.jpg
 
B

Bobo

Guest
TO su bili oni Indijski JD motori...

2050 2070 i 2090 su trebali imati JD motore. 2050 se jedini prodavao i koliko znam da im dobavljac nije propao, jer se jos uvijek moze kupiti IMT 550 s JD motorom, IMT 570 (Bio u gudovcu izlozen)... tak da ono...

Vjerujem da imaju motora jos i da im motori nisu problem, vec sve ostalo...
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
To je bilo aktualno prije 5 mj. neznam kako je sad,znam da su se tada u Srbiji mogli kupiti.

imtpm3t2050.jpg
 

Marijo

Član
Tu od
23 Velj 2009
Poruka
58
Pa kod mene ima jedan 550 kak je onda on kupljen? :(Jel se može onda kupiti 570?
 
B

Bobo

Guest
550 je samo 549 s JD motorom... 2050 ima isti motor, ali sve ostalo je drugacije. Taj traktor ne moze dobiti homologaciju, dok 550 i 570 mogu i ti traktori se kod nas prodaju, kao i 550.10 s perkins motorom...

Ja sam htio kupiti 2050 jer je u Srbiji kostao jednako koliko i 549 koji sad imam, ali ga nismo mogli uvesti...


A u ovo vrijeme da kraj svih ostalih traktora netko ide kupiti IMT 570, to je, najjednostavnije receno, ludost... Ima puno boljih traktora od tog 570 u njegovom cjenovnom rangu, ali svaka roba ima svog kupca...
 
B

Bobo

Guest
Za te pare imas YTO 804 ili 904, imas JD 5625, imas belarusa 82.2. Sve redom dobri traktori i bolji od 570 i jaci od njega, a za iste novce na YTU i JD dobijes i klimu, i sinhronizirani mjenjac, a dvoradna hidraulika ima i na belarusu, dok je na IMT to nadoplata 700€...

U krajnjem slucaju mozes kupiti i IMT 577 za koji znas da djelova ima i kojeg ces moci popraviti i sam u slucaju nekog kvara...
 
B

Bobo

Guest
NE, na 577 je motor Rakovica, a na 570 je JD ili perkins motor, ovisno koja serija traktora...
 
D

Demox

Guest
JD ili Perkins motori su jedni od najboljih uopće i da taj traktor onda ne valja ? U Zgb. kod generalnog zastupnika imt-a ima na skladištu jedan od 90 KS tako mi rekao susjed jel je i on zainteresiran. Naravno svaki od njih ima svojih prednosti i mana ali bi bilo lijepo znati i neke kriterije pri ocjenjivanju. Gdje će čovjek za deset petnaest godina naći rezervne djelove iz Indije , Kine ili neke druge daleke zemlje. Možda se proda desetak traktora u HR odredenog tipa i tko će za njih držati djelove na lageru. To je ipak radni stroj koji u određeno godišnje doba treba raditi a ne čekati dva mjeseca na bezvezni dio ako ga možeš naručiti i po kojoj onda cijeni. Dakle svaka roba ima svoju cijenu i kupca.
 
B

Bobo

Guest
Kao sto sam i rekao, pa se ocito moram ponavljati...

NIJE problem u motorima JD ili perkins, nego je problem u svemu ostalome... 20x0 se ne moze uvesti kod nas, iz samo njima poznatih razloga, dok stare linije s novim motorima JD ili perkins idu bez problema...

E, 2090 da se kod nas krene prodavat, bas bih volio vidjeti koju ce mu cjenu "izmisliti" i to doslovce, jer konkurentan sigurno nece biti kvalitetom izrade, zavrsne obrade i kvalitetom samog materijala na kraju krajeva da opravda, eventualnu, visoku cjenu...

2050 je u srbiji imao istu cjenu kao i 549 dv O.L. i da se mogao uvesti, ja bih ga prvi kupio bez pogovora, al nisu dali i moz se slikat. Ne bojim se ne/kvalitete motora, vec ostalih sklopova, a dobro se zna da se kod nas kupuju jeftini traktori koje narod nema u planu skoro mjenjati, dakle plan je da izdrzi bar 8000 radnih sati, a neki ce jos tada htjeti raditi generalke na njima jer svi ostali sklopovi valjaju. Gdje i po kojoj cjeni naci djelove za indijski JD motor?
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
IMT 550.10 sa Perkins motorom,košta oko 150.000,00 kn zavisno o opremi

slika116v.jpg
 
D

Demox

Guest
Ja dakle govorim u svoje ime bi radije ipak kupio taj imt nego neki indijski i kineski barem za sad. Na traktoru su mi važni motor i getriba onda hidraulika itd. nekako tim redom. To se do sad na njima pokazalo uglavnom dobro. Djelova ima i bit će ih više nego za neke egzote i uvjek možeš nešto iskombinirat za slučaj nužde. Možda ima i drugih koji tako razmišljaju i bitnije im je to nego završna obrada i neki dodaci koje ako mu trebaju može i sam instalirati. Ali dobro kužim ipak smo mi prvaci svjeta u priči kaj bu kad bu.
 

Marijo

Član
Tu od
23 Velj 2009
Poruka
58
Po meni je puno bolji IMT na primjer od indijskog ili kineskog,zbog toga što ima provjeren motor i ima naravno svih djelova
 
B

Bobo

Guest
Bas iz nevedenih razloga sam se i odlucio za IMT. Nemam potrebu za boljim traktorom i on ispunjava sve moje potrebe, tak da ono... Zavrsna obrada me ne brine niti najmanje, a 90% poslova na 30 jutara zemlje odradim u njemu, i nije bas ni toliko bucan. Dodatno sam si izolirao kabinu, al to sam morao vaditi i nisam ni vracao izolaciju nazad...

Djelova imam gdje god zelim, a znam sam popraviti dosta stvari, sto na nekim drugim traktorima ne bih znao.

Koliko mi se puta samo dogodilo da mi se nesto pokvari na 539 u sred posla (Cjevi od vode, cjevi za dovod goriva, AC pumpa...)Kod susjeda po dio, sarafaj pol sata i teraj dalje, prvi radni dan susjedu kupim drugi dio i to je to. Da imam neki IMT s JD motorom, bila bi manja sansa da se ista pokvari, ali nije nasem gorivu za vjerovati... Gdje da za njega djelova nadjem i koliko cu ih platiti. Ipak se radi o JD motoru za istocno trziste...


Steta sto nema 2050 s rakovica motorom, mislim da bi to bio HIT ;)
 
V

vla

Guest
Fabrika IMT vise ne proizvodi seriju 20.Sada se prodaju samo: IMT 550.10 sa Perkins motorom /54KS/ Euro 2-Indija, a u standardnom programu su traktori: IMT 539,549 i sa DW i 577 i sa DW.Cene su za: 550.10-14.700 e, a 577 DW -18.600 e sa PDV.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
vla kaže:
Fabrika IMT vise ne proizvodi seriju 20.Sada se prodaju samo: IMT 550.10 sa Perkins motorom /54KS/ Euro 2-Indija, a u standardnom programu su traktori: IMT 539,549 i sa DW i 577 i sa DW.Cene su za: 550.10-14.700 e, a 577 DW -18.600 e sa PDV.

U subotu sam bio na Poljoprivrednom sajmu u NS i bilo je izlozeno tri traktora IMT 2050, stvarno je mocnog izgleda ulazio sam u njega, nisam ga slikao pošto već imam sliku od prošle godine. sto se cijene tiče sa svom opremom dodje 17290 eura a kroz program podsticajnih mjera Vlade Srbije oko 12968 eura dok je IMT 550 za nešto manje od 1000 eura jeftiniji. Inače slikao sam njihov komplet cjenovnik cijene su tu i tamo.
 
F

farmerLuka

Guest
Jel moze koja slika unutrasnjosti kabine nisam nikad vidio 2050 iznutra. 550.11 znam dobro kakav je imo sam priliku radit s njime kabina mu je iznutra naj bolje zatvorena i izolirana od buke i vibracija od svih IMT jedino neznam kakva je na 2050.
 
Na vrh