• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 5106

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Ide oko cca 28-30 km/h, ubrzavanje podizanjem okretaja nije "zdravo" zbog ventila, majstori bi mogli znati jel i koliko ibera drže.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
kolko brzo ide imt 5106 i da li se moze na bosch pumpi ubrzati

Ne bih ti preporucijo da podizes
obrtaje na bosch pumpi jer ce ti stradati motor.
Poznajem jednog covjeka koji je to uradio i brzo mu je strado motor.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
da ali njima nije dirana pumpa, nego konusno tanjurasti zupčanik ili tako nešto slično ne znam sad točno, bilo je velike rasprave na poljoinfo forumu o tome. to ljudi rade i onda ide čak i 60km/h ali treba skidati kardan od prednje vuče jer automatski više na paše omjer zbog ubrzavanja brzina.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mjenja se prvo ulazni par zupcanika znaci onaj na spojnickoj i onaj na donjem snopu getribe, time se ubrzava cijela getriba. To bas nije pametno jer je ta getriba i bez toga prevec brza. 1. brzom taj traktor u oranju ide preko 10km/h. Majstori su po Vojvodini usporavali na tom paru getribu da bi mogli bez brige orat u 1. brzoj preskacuci planetarni reduktor (rad u sporom hodu) koji se nalazi na izlazu iz getribe (gornji snop). 1. brzom se dobije max 8km/h. 5 direktna je ostajala ista znaci krajnja brzina je ista jer je ona u getribi direktni prijenos preko sinhrona sa spojnicke na gornji izlazni snop.

Cijeli traktor se moze ubrzati na vise nacina
- odvrtanje pumpe koje NE PREPORUCUJEM
- ubrzavanje getribe takodjer NE PREPORUCUJEM osim ako ce traktor sluziti samo za transport
- zamjena konusno-tanjurastog para u diferencijalu, ubacuje se par od 558 a ovo ne bi trebalo raditi NIPOSTO!

Vozi kako si ga vozio a ako zelis jurit cestom kupi BMW...
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Bas ja idem gledat jedan u sub na kojem je usporena prva brza radi oranja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

montoya1

Guest
Pre nekoliko dana sam bio s jednim iz susednog sela...
priča mi da je nosio komplet menjač na remont kod jednog poznatog majstora koji ima i otpad traktora mahom brene...
znači odneo mu menjač majstor izvadio sve iz njega i vratio mu ostalo samo prazno kućište,
zatim kaže napakovao sa svojim delovima,kaže koristi od nekog maseja...rekao mu da sad nema smrti..
dobio je sporiju prvu a bržu petu,video sam ga na asvaltu ide sigurno 40
 
M

montoya1

Guest
U Sremsku Mitrovicu kod jednog majstora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,693
Kad odgovarate nekome, kliknite ili na olovku skroz desno ili napišite odgovor niže u "Brzi Odgovor".
Klikom na "Odgovor" dobijete odgovor s citatom. To je potrebno samo ako je post, na koji se odgovara, negdje daleko ili se želi odgovoriti samo na dio citiranog posta.
 
Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
Ja danas razgovarao s vlasnikom još ga uvijek prodaje tražim takav ali mislim da je realna cijena oko 40 000 kuna pod uvjetom da ne doživi infarkt u radu nakon prvih 100 hektara.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ja sam sa covjekom razgovarao par puta, nije mu hitno lova tako da ga boli briga. Nisam ga isao gledat ali mislim da je dobar. Ja sam ih dosta obisao kad sam kupovao traktor i zakljucio sam da mi je to za sad prevelik traktor za moje gospodarstvo a i sam po sebi ima dosta nedostataka i mana. Mislim da ti je bolje za te pare uzet ursusa ili zetora 120 ks.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
Koliko mi moj majstor tvrdi imt je izdržljiviji i jači.

Ajmo znalci preporuke koje su mu mane i vrline.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Sve je to imteova klasika i sve je već viđeno. Mane su mu sve stvari koje su prijašnji vlasnici shebali a nisu adekvatno popravili kao i kod svih drugih polovnih traktora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,693
Kak možeš usporediti uopće toga IMT106 i Zetora Crystala 120?
Nebo i zemlja. Zetor ima mjenjač 16+4 s powershiftom, masivniji je, veći i teži. Masivnija getriba, prednji i zadnji most. Naravno i motor veće zapremine i snage.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ako čemo po udobnosti IMT je udobniji od 12045.
Masivniji,veži i teži nije..Osobno sam vagao 12045,na vagi sa utegima u kotačima iza,utegi naprijed kod hladnjaka,i pun rez.goriva 5200kg..IMT ima sa tom opremom i do 6tona.

Prednost Zetora:povershift,i malo veči izbor brzina,bolji sistem kardana i lakše se prebaci na 1000o/min,motor jak za svoju snagu..
Mane:teško se ulazi i izlazi iz kabine,mjenjač se teško šalta jer nije sinhroniziran,hidraulik neprecizan,volan tvrdo ide..

Između ta dva ako čemo relano Zetor je bolji izbor..
Al za mene IMT je uvijek ispred..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ davnih godina sem vozil obje marke (Biljna) nemože se to usporedit 12045 je regulal vinograd a 5106 nije tud ni tanjurače mogel voziti izvukla ga Galaksija da se ne sramotim sa njim . Markec ja sem vozil tad nove traktore Volan ima pumpu jako veliku i ide lagano .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ja nisam imao mogučnost voziti nove..

Sve u svemu,stari traktori u kojeg se nebreš pouzdat,i ne očekivat da bude radio dan-noć bez ulaganja..Sve je to odradilo svoje več,al za normalan rad,polako i bez prevelikih priključka odradit če sve..
 

Najnoviji postovi

Na vrh