• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 4x4

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Prijatelj od mog kolege s posla ima imt 539 4x4 original, danas sam ga isprobao, osjetno se čuje da je slabiji od običnog, volio bi ga ipak kako se ponaša u brazdi. Veliki plus je što ima volan ko pero, makar je krug okretanja skučen:madmana:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Prijatelj od mog kolege s posla ima imt 539 4x4 original, danas sam ga isprobao, osjetno se čuje da je slabiji od običnog, volio bi ga ipak kako se ponaša u brazdi. Veliki plus je što ima volan ko pero, makar je krug okretanja skučen:madmana:
Hidro volan ima i verzija 539 bez prednje vuce, bez smanjenog kruga okretanja
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
A jel ima ko slika a da nije 4x4 original? Pogotovo kako je spojen kardan na zadnjem dijelu
 
M

Miško 007

Guest
Onda ni nije tako nizak ...
Pogotovo dok ore nagne se na desnu stranu nece nis zapinjat...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ima jedan i kod mene, 539 4x4.....ja ga osobno nebi kupio 4x4, nego "običnog" traktor je lijep.....samo, ipak preslab za takav pogon, pogotovo neznam kako bi se snalazio u šumi, ili u kultiviranju, kada kukuruz malo poraste.......jer 539 običan nekada zna biti nizak, ako par dana pada kiša, pa ideš prihranjivati.....a ovako je vjerojatno još gore....ovaj kod mene se koristi u vočarstvu, tako da njemu to uopće i nije bitno, koliko je visok.....
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Ja Imam 539 4x4, već nekoliko godina, kaj vam znači da je preslab?
Ja s njim sve normalno radim, kad gledam suseda kako se mući sa 539 obični i ore, kotači vrte a on stoji na mjestu, ja samo pičim, treća spora i gas. U šumi, vučem drva, napred-natrag, kako želim, traktor ima skoro 2 tone i sa tim motorom se dobro nosi.
Nemožeš brzo s njim kad je teret ali zato ideš sporije, ali nema kamo neće ići. Naravno bilo bi dobro da ima jači motor.
Da ima 60 KS opet bi neki rekli da je preslab, pa bi bilo dobro da ima 70KS i tako unedogled.

BTW, pošto mi malo curi malo ulje oko radilice na semeringu, dal mogu/smijem staviti gušće Super 5 ulje u mašinu, Sad imam super 3?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ja Imam 539 4x4, već nekoliko godina, kaj vam znači da je preslab?
Ja s njim sve normalno radim, kad gledam suseda kako se mući sa 539 obični i ore, kotači vrte a on stoji na mjestu, ja samo pičim, treća spora i gas. U šumi, vučem drva, napred-natrag, kako želim, traktor ima skoro 2 tone i sa tim motorom se dobro nosi.
Nemožeš brzo s njim kad je teret ali zato ideš sporije, ali nema kamo neće ići. Naravno bilo bi dobro da ima jači motor.
Da ima 60 KS opet bi neki rekli da je preslab, pa bi bilo dobro da ima 70KS i tako unedogled.

BTW, pošto mi malo curi malo ulje oko radilice na semeringu, dal mogu/smijem staviti gušće Super 5 ulje u mašinu, Sad imam super 3?

kakav plug imas za njega 10 cola dvobrazni?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
vjerojatno ima dvobrazni......imt 539 bez prednje vuče ima 1440kg, ovaj sa prednjom vučom da ima 2 tone, hmmmmmmm.......

prednja vuča koristi u večini slučajeva, ALI.......kod 539 je nepotrebna......evo ti sad par razloga......

533/539 je odličan traktor......okretan, sa prednjom vučom gubi jako puno na okretnosti......i s tim po meni taj traktor gubi smisao postojanja.....jer to mi je kod njega najvažnije, a kada treba sa plugom bolje zapeti, onda uključim šperu, koju sam koristio samo jedne godine, a u težim godinama, kad malo prokliže, dovoljno je malo pipnuti kočnicu i traktor nastavlja dalje......čak mi ni špera nije toliko potrebna.......

prednja vuča je dosta niska, tako da možeš kultivirati kukuruz dok ima 3 lista....

u sijanju kukuruza sa sijačicom od 4 reda, neznam da li se možeš na kočnici okrenuti u mjestu, nego moraš naprijed-nazad i u polje.....što produžuje vrijeme sjetve......

itd itd

imam rusa 82, sa prednjom vučom, i znam što ona znači, al taj traktor ima duplo veći krug okretanja od fergusona.....neokretan je.....i za sve manje poslove nije prednja vuča, pogotovo na tako malom traktoru.......

to je samo moje mišljenje, nemoj se uvrijediti......:partyman:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
.imt 539 bez prednje vuče ima 1440kg, ovaj sa prednjom vučom da ima 2 tone, hmmmmmmm.......
Ima 2 tone, sa kompletnim utezima, kabinom, i vozačem :lol:
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
naravno da smiješ,ali to nebu riješilo prblem
Znam da nebude riješilo problem, ali mi je čudno traktor star svega par godina i već curi ulje, kažu mi da je to normalno i da zamjenom semeringa bude opet nakon nekog vremena curilo.
Zato mislim ako stavim gušće ulje bude manje istjecanja....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam stavio novi taj semering radilice na 533, i nakon 200 sati je opet procurio, nije jako, al curi......kažu da treba zamjeniti komplet sa kučištem, pa ću drugi puta probati i tako.......ako nije jako, onda se nemoj s tim zamarati.....
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Nije jako, pošto ja stvarnon e radim puno, al prije svakog pokretanja obavezno kontroliram nivo ulja, te po potrebi dolijem.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Znam da nebude riješilo problem, ali mi je čudno traktor star svega par godina i već curi ulje, kažu mi da je to normalno i da zamjenom semeringa bude opet nakon nekog vremena curilo.
Zato mislim ako stavim gušće ulje bude manje istjecanja....

Loša završna obrada, a možda i neprecizni strojevi za završnu obradu, pa prema mjerama za neki standarnizirani brtveni element (gumicu, semering, podlošku..) ostave krivu toleranciju i onda brtveni element nema dovoljnu brtvenu površinu, dok je novi još nekako i bavi, ali čim se ulje malo razrijedi, ugrije, brtveni element ostari 1-2-3 godine, eto pišanja na sve strane.

IMT mi je u jednu ruku "fora" traktor, ali ja sam picajzla, obožavam ulja, masti i gume, ali ne volim kad je traktor mastan, alergičan... I tu stvar zamjeram; ImašMastanTraktor-u, drugo sve manje više OK i samo gas.
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
hm da, istina, ali svi 539 pišaju, jedni jače drugi slabije, ja ću stavit ina super 5 ulje, malo bude gušće, pa bude možda kap-dvije manje na podu:D
BTW, koja još smiju ići u taj motor? BTW, usput bi zamijenio i filter goriva, kolko sam vidio dvije su čašice i piše na njima filter goriva, jel treba oboje mijenjati?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
hm da, istina, ali svi 539 pišaju, jedni jače drugi slabije, ja ću stavit ina super 5 ulje, malo bude gušće, pa bude možda kap-dvije manje na podu:D
BTW, koja još smiju ići u taj motor? BTW, usput bi zamijenio i filter goriva, kolko sam vidio dvije su čašice i piše na njima filter goriva, jel treba oboje mijenjati?

trebas,mi smo oba mijenjali...jedan filter je sa velikim rupicama a drugi sa sitnim
 

Najnoviji postovi

Na vrh