• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nikakvo čudo za 539 i godine proizvodnje.

Ako se ne varam 540 se proizvodio več od 1976. ili 1977. godine, znači oni prvi modeli s IMR M33/T motorima i zato nikakvo čudo ako je na kola od 533 ubačen taj motor prije 1980. godine, kakav slučaj imamo kod kolege Goge.
Znači motore su več imali pa nije bilo problema.



Nego, imam problem.

Na ovom našem novom 539P je počelo curiti ulje negdje iz područja ispušne grane na spoju na glavi, ili pak ne digtungu glave, nemrem dokučit točno od kud.
Od onog događaja kad je dedu u košnji pomješal ulje i naftu i probilo je na to mjesto ulje van, od tad tu stalno kisa po malo, a sad evo zadnjih dana se to pojačalo.

Dali je moguče da na dihtung glave izbaciva ulje??

Ili pak prije bi bilo da je pregorio dihtung na ispušnoj grani pa da tuda baca ulje??

Ne čujem da "sikče" kompresiju van kroz dihtung glave, al sveejdno me brine kaj bi moglo biti?!?



ako ti ovdje baca ulje, onda je gotov......pa vjerujem da nije u tome problem, možda je iz poklopca dekla ventila, al ako je mješao vodu i ulje, brtva glave je najčešći problem, to se barem lagano riješi i nije skupo....samo, žalosno da se to dogodi na takvom traktoru, toga godišta......još u košnji, to nerazumijem......traktori IMT su postali ko vino, što stariji to bolji.....najbolje berbe iz 80tih godina, pa i kraja 70tih......ovo ostalo je samo pitko
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Njemu ne miješa vodu i ulje, znači, kvar se pojavio nakon miješanja ulja i goriva, pretpostavljam da se zbog lošeg podmazivanja u tom vremenu zapekla uljna karika za klip, i sad ne skida ulje, pa ulje ulazi u kompresioni prostor, a sva količina ne može izgoriti pa ga baca kroz ispuh van, ako su brtve kolektora loše, tu se prvo vidi..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Evo gdje je meni pocel ovog proljeca sliniti 539:


Ali nakon nekog vremena sam ga opral i sad vise ne slini tu, suho je..
E sad, neznam sto je to bilo ili sto jos uvijek je..
Kolega Sanana, el i tebi tu baca ili gde drugdje?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ivek meni je 560 to isto radil a bilo je vode u gorivu kad je potrošil to gorivo više nije a Zetor mi to isto radil kad je bila zaštopana rupa na auspuhu pa je tu bacal kondezaciju i vodu (kišu koja je ušla u auspuh .)
 
Posljednje uređivanje:

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Dečki imam jednu molbu. Interesira me dužina spone volana od 533 ili 539.:icon_pray:
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ma kaki. Nek bi trebal menjati krajnike na svojem englezu, a čim je engleski ima "one neke" mjere u razlomcima, pa bi ja to prebacil u naše "divljačke" mere.:icon_fU: Ak me razmeš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ja ti mogu sutra izmjeriti baš na englezeru.
Nekad sam kolegi pojačaval i metali smo trifrtaljku cjev i varili matice, pokazalo se kao jače nego orginal jer se orginalna piga
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Razmišljal sam i o toj soluciji z varenjem matica na cijev. Ali bi nekak radije ja del sponu od imt-a i njegove krajnike da se ne za-ebavam. Kolko bi mogla koštat nova spona? (u slučaju da ne najdem rabljene)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ja nigde u ponudi spona nisam videl, doduše nisam ni pital tak da ....
Rabljenih znam gde ima

Evo ti slika ti pojačanih

 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ak imaš kakve rabljene slobodno mi jih ponudiš. A videl sam da panex ima nove komplet sa krajnicima, sam moram pitat kolko koštaju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo gdje je meni pocel ovog proljeca sliniti 539:


Ali nakon nekog vremena sam ga opral i sad vise ne slini tu, suho je..
E sad, neznam sto je to bilo ili sto jos uvijek je..
Kolega Sanana, el i tebi tu baca ili gde drugdje?

Čini mi se da i na ovom našem točno tu baca, jer to je vrlo rijetka tekučina, više ko neka mješavina s vodom nego čisto ulje.
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Imt 533 1973 godina ne dize dovoljno visoko hidraulika.Ulja ima dovoljno.U cem bi bio problem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh