• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Evo gdje je meni pocel ovog proljeca sliniti 539:
Ali nakon nekog vremena sam ga opral i sad vise ne slini tu, suho je..
E sad, neznam sto je to bilo ili sto jos uvijek je..
Kolega Sanana, el i tebi tu baca ili gde drugdje?
Oče on ako dugo drglja na leru malo.
nego, pazi da ti ovde nebu voda počela cureti, nevidim dobro ali ili nije šaraf stegnut do kraja ili se pločica raspala.


image ru

Ak imaš kakve rabljene slobodno mi jih ponudiš. A videl sam da panex ima nove komplet sa krajnicima, sam moram pitat kolko koštaju.
Dužina bez krajnika ti je ravno 900
Ja spona nemam ali probaj nazvati na 098 803 121 i pitaj kolko hoče.
Inače sam mišljenja da bi navoj trebal biti isti i na englezeru i na IMT-u
Čini mi se da i na ovom našem točno tu baca, jer to je vrlo rijetka tekučina, više ko neka mješavina s vodom nego čisto ulje.
Možda vodilice, mada mi se čini da taj tvoj ima jako malo sati.

Imt 533 1973 godina ne dize dovoljno visoko hidraulika.Ulja ima dovoljno.U cem bi bio problem?
Na ručici (kuglica) imaš graničnik, vijak i matica M6.
Tu probaj a ako neznaš pazi da ne pretjeraš pa da si napraviš veču štetu, radije odvezi kod nekog ili dovezi nekog ko zna.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Nije ovo moje ferguson, nek fordson. Dok se Henry posvadil s Harryjem, rekel je svojim meštrima nek sve preinačiju tak da ovaj vrag engleski nebre kosati njegove dijelove. I sad me lepo zajebal. Usporedil sam krajnike od 533 i od svoje makine ali nisu isti. Nit debljina niti korak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Kontam, nadam se da ti podatak o dužini bude od pomoči kod pripasivanja, mada lako s dugačkom kobasicom.
Pođšto je željezo u pitanju lako bu i s kratkom, tebe ionak interesira samo navoj :icon_wink:

Ako imaš stare ima frajera koji krajnike obnavljaju, mada se to i doma da napraviti
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Upravo to. Meni je bitan samo navoj. More spona i zvinuta biti. Ovo s obnovom, se isplati? Ili bolje novoga indij(an)ca ili turčina kupiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Obnavljaju ljudi za aute pa potraje dvije godine.
Tolko traje i novi Turke ili Indijanac
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Prilikom podizanja hidraulike poluge se tresu...jel to velik kvar i mogu li kačiti sta na hidrauliku da necu uciniti gori problem ???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Možda vodilice, mada mi se čini da taj tvoj ima jako malo sati.

A čuj, sat je stal na 1750 rh, ali tam negdi 2008.-2009. godine :) nakon kaj sam promjenil 3 sajle i zgubil živce više s tim se zezati.

Dakle on je 2001. godište kupljen nov u Srbiji, prvih 2 godine nije radil više od 200 rh, zatim od 2003. do 2006. radi nekih 300 rh godišnje, a od tad su se naglo povečale površine i radi oko 500 rh godišnje. Po mojoj procjeni ima preko 5000 rh do sad uz dobro održavanje i zato mislim da nije motor gotov, možda bi samo trebalo glavu prekontrolirati.
Nije taj traktor nikad oral, najteži mu je posel rotokosa 165 cm i tu se najviše dere več 10 godina.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Koja je razlika između ovih novijih 539 koji imaju novu karoseriju, jer videl sam ih par i videl sam da imaju različite oznake tj. p i dli.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Jučer palio traktor i speljam ga iz garaze da zakopčam drljače i pocel je dimit plavo ko blesav i radil je ko ursus....ja sam ga ugasil i opet zapalil i sturiral,di bi mogo bit problem?
Jel boš oumpa mora na remont?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Tino je mislil na malog, a on ima zvuk kao da helikopter ide.

@ Tino izgleda da si ga prepuhal.
Skini čep kud se ulje naljeva i slušaj dali ima zvuk kao parnjača
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Pa zar nije to vrhunski zvuk?

Čuj ti to, božanstveno! :icon_lol:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=8GhM410nCl0[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne ovaj s videa nego tinin imt.
Vec mu je duze vrijeme slabiji i nema snage...
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pa da, slabiji je jer radi sa strojevima koji su za veće traktore i pokušava tu dokazati da je njegov 533 svemoguć...... i ne čudi da je "slabiji"




































OFICIR povuci vodu nakon vršenja velike nužde po forumu!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Nisam doma,al to je bilo samo na 10 sekundi i onda je bio dobar,traktor nije paljen dva tjedna
 

Najnoviji postovi

Na vrh