• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
A čuj, sat je stal na 1750 rh, ali tam negdi 2008.-2009. godine :) nakon kaj sam promjenil 3 sajle i zgubil živce više s tim se zezati.

Dakle on je 2001. godište kupljen nov u Srbiji, prvih 2 godine nije radil više od 200 rh, zatim od 2003. do 2006. radi nekih 300 rh godišnje, a od tad su se naglo povečale površine i radi oko 500 rh godišnje. Po mojoj procjeni ima preko 5000 rh do sad uz dobro održavanje i zato mislim da nije motor gotov, možda bi samo trebalo glavu prekontrolirati.
Nije taj traktor nikad oral, najteži mu je posel rotokosa 165 cm i tu se najviše dere več 10 godina.
5 somova je na večini kraj priče ili barem pri kraju priče za taj motor.
Malo se da s glavom pripomoči ali onda sve ostalo kaj je nagriženo strada.
Napamet je to teško reči, a u večini mojih slučajeva je to tak.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Kod mene je isto tako slinio i bacao ulje na auspuh..kvar je bio u vodilicama ventila.rjesio ventile i vodilice obrusio glavu i usput zamjenio karike al ne one iz konzerve i eno ga mali samo sapce..sad je na redu razvod naprijed i jos par sitnica prije sezone..sanana poslusaj me skini glavu i odnesi je nekom dobrom majstoru nek ti rijesi a uostalom vidjet ces i u kakvom je stanju motor a to ti je najeftinija opcija..ma da sumnjam da je taj traktor izradjen i da je tu samo u pitanju ovo sto je bilo kod mene
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
5 somova je na večini kraj priče ili barem pri kraju priče za taj motor.

Zašto tako misliš, pa moj ima 6500 pa ide još dobro(da kucnem u drvo). Samo mana mu je volan. Pretežak je. Ali ovako što se tiče motora tu nemam zamjerke, živ je na gasu. I eto dan danas ulje u motoru skoro do sljedeće izmjene bistro.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
5 somova je na večini kraj priče ili barem pri kraju priče za taj motor.
Malo se da s glavom pripomoči ali onda sve ostalo kaj je nagriženo strada.
Napamet je to teško reči, a u večini mojih slučajeva je to tak.

Ak sam dobro skužil ŠANANA ima 565 ili? Kaj su to tak loši motori da su s 5 iljada gotovi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
možda su im nešto produžili vijek s papirnim filterom
Filterom zraka?

Zašto tako misliš, pa moj ima 6500 pa ide još dobro(da kucnem u drvo). Samo mana mu je volan. Pretežak je. Ali ovako što se tiče motora tu nemam zamjerke, živ je na gasu. I eto dan danas ulje u motoru skoro do sljedeće izmjene bistro.
6500 radnih sati i da je ulje od izmjene do izmjene bisto :icon_eek::icon_eek:
To ne vjerujem jedino ako ti drugačije vidiš bistrinu.

Gle, ja nisam rekel da je gotov, ali na 5 soma večina ih je lagano pri kraju. Skupe oni još koju tisuču pa doguraju do 7 ili 8 ali u večini slučajeva tu je kraj priče.
Uvjek postoji iznimaka ali ja sam na retko koju naletel, prosjek je taj o kojem pišem
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kad sam na IMR motorima mjenjal ulje, nakon 10 tak minuta rada, ulje je crno ko da se nije mijenjalo, jedino se po filteru vidlo da se tu nekaj delalo, :icon_eyes:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa mislim nije crno, do nekih 50- 60 sati rada se jedva vidi na mjeraču koliko ima ulja, kao kada ga tek naspeš. Sad ima mislim nekih 90-tak sati od izmjene i još nije baš skroz crno kao što to bude kod Zetora i 549. Ali dobro, njegov motor je dobro ispran sada iznutra, prošle godine sam mjenjao jedno 4 puta ulja nakon cca 10 sati rada.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja još nisam videl takvog IMTa kojem nije ulje crno ima ga naliješ i upališ. Moji su za vreme Juge cak i onaj cistiol kupovali i ispirali motor jednom godišnje i svejedno je uvijek bilo crno odma.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa na ovome je takav motor od kada je kupljen, na 549 nakon cca 10-15 sati zacrni.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Sad imam 29 godina. S IMTima sam pocel raditi i pomalo vozikati prije nego kaj sam bicikl naucio voziti. U IMT kad naliješ ulje, upališ motor i ugasiš nakon minutu rada ono je crno ko da nisi niti mjenjal
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je istina za imt,zato da vozite zekana prvih 50rs kad mjeris nisi siguran kolko ima kolko je svjetlo zuto.:(devil)::(rofl):

Decki vodite glupu raspravu,normalno da ulje pocrni u starom dizelu odma, kad ga po odredenim kanalima i rupama ostane starog,a i ulje na sebe navlaci nesagorjelu naftu i cadu i tome i sluzi izmedu ostalog,i zato ga mjenjamo redovito.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Prilikom promjene ulja na 539, odpustiti AC pumpicu da iscuri ulje u kojem se kupa bregasta osovina.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Da naljevaš ulje u njega sa skinutim čepom kartera ban bi curelo crno ulje. oficir dobro zbori. Kriva rasprava, imt zaprlja ulje, izgori, zacrni. Zetor čuva svoje ulje.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
To je istina za imt,zato da vozite zekana prvih 50rs kad mjeris nisi siguran kolko ima kolko je svjetlo zuto.:(devil)::(rofl):

Decki vodite glupu raspravu,normalno da ulje pocrni u starom dizelu odma, kad ga po odredenim kanalima i rupama ostane starog,a i ulje na sebe navlaci nesagorjelu naftu i cadu i tome i sluzi izmedu ostalog,i zato ga mjenjamo redovito.

Mislim da ne vodimo baš raspravu, više razgovarama. Kakvo je ulje u Zetoru ne znam niti bum ikad znal jer na mojee dvorište nikad nepe osim ko gost ak me razmeš... :icon_rofl:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Gajan, u krivu si.... Ja sam bio zagriženi IMT-ovac, ali doživio sam svojevrsnu katarzu, preobraženje, prosvjetljenje. Nije Zetor tako loš, nadasve Zetor je traktor, sve ostalo su...hm... skočala..... ako me razmeš....
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kako kome, sve mi dolazi u obzir bilo koja marka traktora. Nisam zagriženi IMTovac. Dolaze mi u obzir svi traktori pa cak i kinezi ali Zetora i Ursusa nemraem zmislit. To na moje dvorište nikad nepe. Za zetora cak nemam ni nekakvo specijalno objašnjenje zakaj ali jednostavno ga nemrem zmislit. S ursusima sam radil(355 i 360) i za ove poslove kaj smo mi tu delali nisam nikak bil zadovoljan i jednostavno mi se ne sviđaju. Eto, možda je to nekome najbolje ali meni se ne sviđaju i to je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh