• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Gajtan, nesmiješ tako, nije to dobro..mržnja izgriza čovjeka iznutra..... Zetor ti je traktor bez mane, nakon 50 radnih sati ulje ko novo, hidraulika savršena,jedino gazde baš nisu sigurni u oranju koja ručica gdje treba biti..... a tek što je zeznuto kada ti pukne opruga na capici na korpi...alaaaa bračo moja mila....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gatjan imas pravo na svoje misljenje,i traktor kojimas je super i kvalitetan al za novijega brata 560 ne mislim tak,zetori nisu losi al u svakom zitu ima kukulja.
Ja imam zetora i imt533 i mali ferac je super traktor za manje poslove,sa svojim sitnim manama al ga svi volimo i odradi nam sve kaj nam treba super.

Samo da ljudi redovito odrzavaju i paze kak rade sa svojim sada vec oldtajmerima puno bi bolje radili i ljudi bi bili zadovljniji sa nekim markama traktora po kojima pljuju ili misle lose.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Oficir, slažem se. ali samo kada pogledaš oko sebe koliko ima ljudi baš taj 533 i koliko ih ima da ga gotovo nikako ne oržavaju, a to su traktori već stari oko 40 godina, ima ih i starijih..... Imaju mane, kao i svi, ali ima i prednosti nad mnogim razvikanijim traktorima....Okretnost mu je možda čak i najbolja u odnosu na druge. Najveći krivci smo si sami, jer pokušavamo uvijek nešto više, uvijek prelazimo tu granicu mogućnosti i onda se isčuđavamo ku pura dreku zašto je to takvo...... Imamo i primjere na forumu za 533 što se snjima radi...

Oficir, kolko je onaj 560 trošil u oranju?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Imam Imt542,90god. ....prije nekih dva mjeseca rađen servis....ulje još uvijek kao iz kanistera,tako ljepo izgleda da bi mogo ubit koje jaje na oko kako je svijetlo-žuto,skoro pa ko ono Todorićevo biljno,suncekretovo...::icon_question:
Pa pitanje za iskusnije:s obzirom da je uobičajena pojava kod imt-ova da ulje odmah nakon izmjene pocrni,a kod mene prošlo već 2mj. i odrađeno preko 50rs dali to znači da sa mojim nešto nije uredu,s obzirom da se ponaša atipično:confused::icon_idea::icon_question:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
5h oranja sa dvobraznim deset cola u prvoj 80litara s tim da je borba bila,lose ore i tesko u ilovaci,a osjecaj je u njemu da bi planinu pomaknul,al nakraju iznevjeri,i sirotan je,dok je 558 druga prica i puno bolje ide i ore,zakaj neznam.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ljudi nemojte uspoređivati 558 i 560. 558 ima sasvim drugaciji raspored težine. kad je oranje ili blato u pitanju kud 558 ide bez problema 560 nesme ni blizu. 560 nemre sam sebe gurati u blatu jer mu je prednji kraj pretežak. Mi smo jedne godine orali s 558 di 577 nije mogel niš. Cim je spustil plug aj bok. Isti plug IMT 756, 12 cola ista zemlja, sve isto. 558 prva brzina direkt + špera i uspel je zorati te tri rali ko iz pič...e a 577 s istim plugom se samo zapikaval i nikam da si isus. Ista stvar je bila kad smo uspoređivali Ursus 360 i 558. Ursus nikam a ovaj ko da ima duplu vucu.
Dok je recimo razlika izmešu 533 i i Ursus 335 u šumi i blatu kontra. Ursus ide kud ovaj nesme ni blizu. Eto to govorim jer sam to sve više puta videl na svoje oci.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gajtan tu nekaj ne štima osim ako je 558 imal dobre a ostali loše gume vozil sam sve tri marke i to dosta primjeraka od svake tj svaku kad se pojavila pratim ih od 1965 kad se mogel privatno kupiti 533 . Za Ursusa točno i njih sam puno vozil no stvar se bitno mijenja kad Ursusu zamjeniš gume jel balonke ni su bile za blato .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Balonke ni jedne nisu za blato jer cim je balon siri od ripne traktor je bogec. Ovo sve kaj sam napisal je iz mog vlastitog iskustva a i dosta ljudi koji su probali mogu potvrditi ove usporedbe.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svako područje (teren) ima nekih specifičnosti po meni svaki traktor je za nekaj dobar no kak i mene vrijeme ga gazi i dolazi noviji model koji je bolji od starijeg no tu je i stvar navike na stariji model moj primjer kad sam iz 533 prešel na 539 bil je preporod kad sem iz 558 prešel na 560(hidro volan novija linija) bil je preporod a o IMT-ima ti mislim kaj i o Stojadinima bili su dobri u ono vrijeme no vrijeme njihovo je prošlo osim za nas male (kad nemremo imati nekaj bolje) jer tko je prodal IMT-jca i kupil neku drugu marku više ni je kupil IMT .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Dobro je to kad se ima za drugi stroj,ja sve više i više počinjem mrziti taj samohodni ventilator i sve više mi se dopada UTB :(devil):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tinek naj nikaj mrziti uz održavanje i prilagodbu svaki stroj posluži neki ti sjedne bolje neki lošije svakakve sam vozil večinu marki kaj ima i svakom nekaj nedostaje meni se ne sviđaji jostici po traktorima kad ima 4 položaja i 4 šaltera mislim na utovarivače pa sad nek ja znam jel bu digel spustil išel lijevo desno stisnul hvataljke itd pa kalači brzina reverzeri i ostalo dok mladi u tome uživaju .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Mladi u tom uživaju jer znaju delati s tim,kompjutori internet i te gluposti,da nema interneta ja nebi znal kak se neki malo bolji traktor ili bager upali nit kak se vozi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma kak ne bi znal kad sem prvi put sel u Timerjacka koliko gumbova ali na svakom je označeno za kaj je nakom minute milina voziti .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja Imt-a necu prodat jer to je tak los traktor uvijek treba nesto sarafit i popravljat po njima pa ce i ducani s dijelovima radit, ulje nonstop tocit i uvijek crno nikakov po udobnosti a druge marke traktora ulje uvijek zuto kaj bi ga mijenjal dok je zuto ne kvare se znaci dijelovi netrebaju odose ducani u bankrot majstori na burzu a tak udobni i dobri da se vise u njima odmoris nego cijelu noc spavanja na dormeo madracu i jastuku:cool2::cool2:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Moj 540 ima i kontrolu servisa,upozori kad treba radit servis,sad je negdje natukal sate za izmjenu ulja i evo neki dan sam upozorio,stal starom usred brega,poštopali se filteri goriva:icon_fU: kumov 539 ga jedva odšlepao na breg pošto je asvalt bio slinav. Al zajebo ja njega,dobil samo filtere goriva nove,ulje bu dobil kroz mjesec dana pošto tak i tak do onda nebu skoro pa ništ ni delal a do onda bu gazda(ja) rađe sebe počastil uljem(pivom)
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ma naravno,čim sjednem na njega odma ga spojim sa testerom i cjelo vrijeme ga dijagnosticiram:icon_rofl:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Svako područje (teren) ima nekih specifičnosti po meni svaki traktor je za nekaj dobar no kak i mene vrijeme ga gazi i dolazi noviji model koji je bolji od starijeg no tu je i stvar navike na stariji model moj primjer kad sam iz 533 prešel na 539 bil je preporod kad sem iz 558 prešel na 560(hidro volan novija linija) bil je preporod a o IMT-ima ti mislim kaj i o Stojadinima bili su dobri u ono vrijeme no vrijeme njihovo je prošlo osim za nas male (kad nemremo imati nekaj bolje) jer tko je prodal IMT-jca i kupil neku drugu marku više ni je kupil IMT .

Manje više se u svemu slažem s tobom uz neke razlike. Ja smatram da sve kaj je iz IMTa pocelo izlaziti s kockastim haubama je drek. Meni dolazi u obzir samo ovo okruglasto. A ovo kaj veliš(jer tko je prodal IMT-jca i kupil neku drugu marku više ni je kupil IMT) to je donekle istina samo ja mislim da je to zato kaj se IMT nije moderniziral jer kad pogledaš to su isti oni traktori od prije 30 - 40 let a jeni ga, ljudi bi klime,đojstike i te pi... materine. E sad bi naravno tu mogli filozofirati zašto je to tako ali to naravno nema smisla.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Oficir, slažem se. ali samo kada pogledaš oko sebe koliko ima ljudi baš taj 533 i koliko ih ima da ga gotovo nikako ne oržavaju, a to su traktori već stari oko 40 godina, ima ih i starijih..... Imaju mane, kao i svi, ali ima i prednosti nad mnogim razvikanijim traktorima....Okretnost mu je možda čak i najbolja u odnosu na druge. Najveći krivci smo si sami, jer pokušavamo uvijek nešto više, uvijek prelazimo tu granicu mogućnosti i onda se isčuđavamo ku pura dreku zašto je to takvo...... Imamo i primjere na forumu za 533 što se snjima radi...

Oficir, kolko je onaj 560 trošil u oranju?

ja bi se samo osvrnul na okretnost malog ferca,svi to manje-vise navode kao njegovu najjacu stranu,ali moje iskustvo je sasvim drugacije. mali kut zaokretanja,i tezak volan su losa kombinacija. moj bivsi zekan 5011 je bil dvaput okretniji,a da ne govorim koliko je to gabaritno veci traktor. kod polukruznog okretanja na jednom uskom mjestu u mom dvoristu,s prikolicom je prolazil samo tak,a fergo moze jedino s kocnicom,i to tesko... da ne govorim o tome kako ruda prikolice zapinje o kotace radi kuke.ali,brzi je u rikverc, pa je na polju to donekle izjednacilo omjere...
 

Najnoviji postovi

Na vrh