• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
5 somova je na večini kraj priče ili barem pri kraju priče za taj motor.
Malo se da s glavom pripomoči ali onda sve ostalo kaj je nagriženo strada.
Napamet je to teško reči, a u večini mojih slučajeva je to tak.

Tak bude i moralo biti, nek još sad zbavi jesensku sjetvu i onda ide k meštru na skidanje glave pa budemo vidli.

Ak sam dobro skužil ŠANANA ima 565 ili? Kaj su to tak loši motori da su s 5 iljada gotovi?
Ima da, 565 je lani dobil generalnu motora na nakih 7000 rh.

No, ovdje pričamo o 539P 2001. godište, kupljen nov i sad ima oko 5000 rh i moral bude ići malo na remont izgleda.

ako je i blizu ovome , mora se radit o Fiat motoru , moje mišljenje
Uopče netreba uspoređivati FIAT motore ugrađene u IMT traktore s IMR motorima.
Vijek Fiatovih motora je duplo dulji i to čak uz ne baš bajno održavanje :)

Imam doma čisti primjer iz 1978. godine s preko 13.000 rh bez otvaranja motora s jednom zamjenom dihtunga glave (pregrijal se u siliranju), glava nije dirana, samo nekoliko puta mjenjane dize i poderao je jednu PVP, mjenjač i hidraulika ne taknuti, poderao dva para zadnjih guma, a prednje nitko ni ne broji :), no sad motor troši dnevno oko pola litre ulja i počeo se grijati i predviđen je za generalku iduče godine :)
 
Posljednje uređivanje:

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
5h oranja sa dvobraznim deset cola u prvoj 80litara s tim da je borba bila,lose ore i tesko u ilovaci,a osjecaj je u njemu da bi planinu pomaknul,al nakraju iznevjeri,i sirotan je,dok je 558 druga prica i puno bolje ide i ore,zakaj neznam.

Pogledni si da ti negde rezervar ili nekoji lajtung ne pušča. Čega 80 litri? Morti nisam dobro skužil.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Istina. No, 5h oranja i 5ha oranja nije isto. A to kaj ga zajebavamo. Jebiga, naletel je.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Oficiru morate verovat, jer ono što on napiše je 100% točno skopirano sa gugla.:(angel):
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kak god bilo interesantno je da je 560 osjetno veci potrošac od 558. Po meni je to zato jer je 560 puno teži i zato jer ima drugaciji raspored težine pa se na oranju pogotovo ako je mokro bori sam sa svojim prednjim krajem kojeg jedva gura pred sobom.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
533 i 539 je isti traktor s razlikom u tome kaj 539 ima roto pumpu i življi je od 533. Ostalo je sve isto. Jedini je problem u tome koja je godina taj zadnji kraj od 533 jer se može desiti da nema šperu i dvostepeno kvacilo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,311
539 ima i sa klipnom pumpom :icon_wink:
Veči potrošač (neki vele da je ko protočni bojler), bolje podnosi zimu u odnosu na 533 i za nijansu jači.
Ljudi koji imaju oba se kunu da je 533 bolji stroj.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
539 ima i sa klipnom pumpom :icon_wink:
Veči potrošač (neki vele da je ko protočni bojler), bolje podnosi zimu u odnosu na 533 i za nijansu jači.
Ljudi koji imaju oba se kunu da je 533 bolji stroj.
Ljudi koji su prodali oba (kod mene ih ima dosta) se kunu da nikad više ih ne će imati :(emo):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,311
Tebu budu ionak iselili jer im kvariš prosjek s svojim IMT-om :icon_rofl:
Pitaj Piceka jel bi on svojeg prodal, on je s njim zaslužil više nego neki od gospodara iz tvog kraja skupa :eek::
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Kod mene je 539 sa klipnom pumpom,i nije uopste potrosac.Jednom sam radio sa 533 i nebih nikad vise,doduse sad slabo radim i sa 539.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Muhač Picek se služi no ni je ga nikad pošteno zagrijal a meni vele da sramotim selo sa IMT-om a neznaju kak je teško sa traktorom koji nemre izdržati jedan tjedan da nekaj ne rikne ali ja sam uporan nek bude u selu bar jedan 560 jer su svi drugi svoje prodali .
 

Najnoviji postovi

Na vrh