• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Kupi ti tri,meni das dva,sebi ostavis jedan i ja ti dam te pare. Moze se naletiti i na jeftinije kod nekod dede koji vise ne moze da radi sa traktorom pa da ga se rijesi ili ako su nekom potrebni hitno novci. Napominjem cijena je iole ocuvanog traktora,a ne nekog krsa. Meni je skoro covjek davao za 539 86 godina 7500 KM(oko 3800€).
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Gajtan kod nas u Bosni tesko da se nadje ispod 2500 € iole ocuvan 533,a 539 se krece od 3000-5000 €. To tvoje je nesto pravo jeftino.

Ovde možeš 533 kupiti za nekih 1600€ na više. Oko 2000€ može biti u odlicnom stanju. 539 možeš naci za nekih 2500€ pa na više. Oko 3000€ možeš kupiti da je stvarno dobar. Ovo jeftinije od cijena koje sam naveo je vecinom drlog. Ja sam svog jeftino kupio jer sam naletio cim je covjek stavil oglas i ja odma k njemu izvadio keš i dao mi ga za 8000 kuna što je negdje oko 1050 €. S time da su se zadnje gume raspadale od starosti. Ripna je bila odlicna ali gume trule. Kupio sam za 500 kuna dvije dobre polovne i to je to.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kako objasnjavas visoku cijenu starih 533 i 539 u odnosu na stare traktore u istoj klasi.

Jako jednostavno sirotinja uvijek najviše plaća ali teško ćeš to razumijeti ! Kako ti objašnjavaš da Fiat 500 zbog notalgije na Fičeka sa opremom košta preko 200 tisuča kuna znači ljudska glupost nema cijene :(emo):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Baš me zanima kak bi otprilike trebal izgledati taj "ispravan u dobrom stanju" za desetak tisuča kuna :icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Za tvojeg s novom elektro pumpom dam toliko :(nerd):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
539 ima i sa klipnom pumpom :icon_wink:
Veči potrošač (neki vele da je ko protočni bojler), bolje podnosi zimu u odnosu na 533 i za nijansu jači.
Ljudi koji imaju oba se kunu da je 533 bolji stroj.


po meni su oba ista, ako uspoređujemo 533 i 539 sa klipnom pumpom, rotaciona mi se nesviđa.....

jedino što svaki 539 ima malo ljepšu kabinu, skoro svaki ima kompresor, i manje radnih sati od 533, pa je u tome i bolji.......al za toliko je i skuplji.....uglavnom, traktor za manje poslove je nezamjenjiv, i za sijanje, okretan......ja sve radim s njim, jedino u oranju je spor, al opet potroši isto ko i veći traktori, samo oni brže naprave posao.....i najbitnije, djelovi su jeftini i lako dostupni, ako se nešto i pokvari, traktor može stajati max 1-2 dana, a to je u sezoni posla najbitnije.......




a uz ovoga neznam koji bi 539 mogao stati......


 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
U potpunosti se slažem sa svim navedenim.
533 ima tvorničku manu (otežano paljenje kad dođu prve magle) ali tvornica je i tom problemu doskočila u startu
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kak misliš da je u oranju spor. Dve brazde 10 cola i ide u prvoj direkt. To uopce nije sporo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
533 ima tvorničku manu (otežano paljenje kad dođu prve magle) ali tvornica je i tom problemu doskočila u startu
Skroz točno ali ne jedna nego dvije tvornice jedna proizvodi sajle i lance a druga je u Brnu :icon_super:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,204
Ja neznam zasto nisu vise proizvodili tih malih Imt-a s fiat motorom..
Ako je 533 nosio imr motor, toga 533 s fiatom su mogli nazvati 539 i rijesena stvar.
Vjerujem da bi ljudi i platili vise za taj motor al onda bi to bio traktor, toci, pali, vozi..
Savrsen motor, savrsena hidraulika, dobar mjenjac i cijeli suh ko barut.

Skroz točno ali ne jedna nego dvije tvornice jedna proizvodi sajle i lance a druga je u Brnu :icon_super:

Hehe Željko, dobar si.. :icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Oni iz Brna nemaju pojma o hladnom startu.
IMT je prvi doskočil tom problemu s modelom 533 i motorom koji večina njih nosi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač pa i ja sam doskočil sa ovim kaj sam napisal i premoštenim ler šarterom 533 je garant palil na -15 od prve .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Muhač pa i ja sam doskočil sa ovim kaj sam napisal i premoštenim ler šarterom 533 je garant palil na -15 od prve .
Aha, kad ste ga bokca vlekli do HBF i nazad i motor je od šlepa postigel radnu temperaturu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti isprobano u okolnim šumama skoro cijelu zimu znači premošten leer šalter da može anlasati u brzini i ispred 3511 s i jači lanac i vjek je upalil od prve i tak svakog jutra kad smo došli izvlačit drva .
 

Najnoviji postovi

Na vrh