• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za pocetak napravi kak muha veli,staro ulje van novo unutra,al nemoj ga sipat vise od izmedu min i max,znaci neka ti bude na sredini izmedu,i prati tlak ulja kad se dobro ugrije motor.
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
prije mjesec dana sam ga nalio novo u traktor,pritisak mi je u zelnom polju na onom satu sta mjeri tlak

Cijena kompleta za generalno uređenje je:
- 1.890,00 Kn s indijskim sklopovima
- 2.022,00 Kn sa srpskim sklopovima
- 2.223,00 Kn s njemačkim sklopovima

U komplet uključeno:
3x sklop motora (klip + karike + cilindar)
1x garnitura ležaja radilice i klipnjače (standard)
1x garnitura brtvi motora
6x ventili motora (3x usisni + 3x ispušni)
6x vodilice ventila motora
1x ležaj spojničke
1x lamela vučna
1x lamela hidraulična
1x ležaj kvačila
1x semering radilice prednji
1x semering radilice zadnji (pletenice)
3x čahure klipnjače


jel ovo dobra cijena dijelova
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Cijena mora biti dobra ako trebaš kupiti , jel njemački sklop tj celinder obrađen iznutra ili izvana (trebal bi biti iznutra ) puno je bolji ali ga teže ubaciti u blok .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa prije bacanja u trosak ispusti mu malo ulja pa ga sprobaj u opterecenju,zagrijanog naravno.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Tak sam ja sam se godinama držal toga da je između min i max dovoljno, al kad sam spustil to van znaš koliko ga je bilo - pet i pol litri jedva. Pritisak ulja je onda bil na donjoj granici zelenog, od kad se držim sedam litri kak je i propisano uvijek je oko sredine zelenog polja.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Cijena kompleta za generalno uređenje je:
- 1.890,00 Kn s indijskim sklopovima
- 2.022,00 Kn sa srpskim sklopovima
- 2.223,00 Kn s njemačkim sklopovima

I strojna obrada ti je još oko 1500 - 1700 kuna. Cilindri, radilica, glava...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
A kak znati da su bas originalni njemacki sklopovi?
I meni se blizi generalka na starcu 539 i htel bi ga pocastiti sa najboljim, ipak je to zasluzil nakon 30 god, nek mi napravi jos 500 rs s ovim motorom i ide na remont..
A koliko odprilike rs moze napraviti generalno ureden motor na 539?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Kolko taj traktor uopče sati ima?

Oni Njemački djelovi koje spominjete nisu domovinu mirisali. Kojekakvi suradnici markiranih tvtki pakiraju(uglavnom Kinesku robu) u kutije i dilaju dalje.
Nema toga kaj Kinez nemre kopirati, a stara slava bedaku utopiti.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
momci pitanje
motor od imt 533 pritisak ulja mi ne pada ispod 4 bara zašto
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Možda je manometar neispravan.
Ako je ispravan onda je zaštekal sigurnjak.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
4600 rs htio bi ga srediti da imam "novi" traktor
Moj ima preko 6 hiljada. Jest da je u banani i da teško pali ali još radi. Malo ga zgrijem i upali..

momci pitanje
motor od imt 533 pritisak ulja mi ne pada ispod 4 bara zašto

Jel sat pada na nulu kad ugasiš?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Onda za pocetak imas tamo kod one metalne cijevi koja ide na kuciste filtera ulja jedan mali poklopac sa tri sarafa na kljuc 13. Skini taj poklopac i procackaj kuglicu koja se nalazi unutra.

Evo, na slikama se vidi.






Odpojiš ovu cijev i odšarafiš ova tri šarafa.Sad se vide samo dva jer treceg ne vidiš od cijevi. Tu ti je jedna kuglica unutra i feder. To malo procackaj pa budeš vidio jel bude kakvih promjena. Moguce je da ti vura ne valja kak veli MUHA.
 
Posljednje uređivanje:

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
moj pali ko mina,kad mu dam gasa do kraja kad traktor stoji svakih 10 sec izbaci oblačak bijelog dima jel to neki znak

Onda za pocetak imas tamo kod one metalne cijevi koja ide na kuciste filtera ulja jedan mali poklopac sa tri sarafa na kljuc 13. Skini taj poklopac i procackaj kuglicu koja se nalazi unutra.

Evo, na slikama se vidi.



Odpojiš ovu cijev i odšarafiš ova tri šarafa.Sad se vide samo dva jer treceg ne vidiš od cijevi. Tu ti je jedna kuglica unutra i feder. To malo procackaj pa budeš vidio jel bude kakvih promjena. Moguce je da ti vura ne valja kak veli MUHA.
tak je nekak i na mom jel ima 539 isto tak imaju sarafi da se vidi kuglica
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Slawen, ma samo ti njega tjeraj dok hoce upaliti i ici..
Ja necu svojeg dirati dok god bude htio ici, samo je kod mene problem sto sad ujutro jedva upali, al dok upali ide jos dosta solidno za svoje radne sate (7150 rs)..
Sad dok se pobere kukuruz do kraja, budem ga odveo k majstoru da mi stavi novi dihtung na spoju bosh pumpe i kucista, jer tu malo slini, pa ujedno i da porikta paljenje, jer mislim da se jednom malo pomaknula dok sam ju htio stegnuti da mi ne slini, ali nije bilo pomoci jer se dihtung bas raspao..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
moj pali ko mina,kad mu dam gasa do kraja kad traktor stoji svakih 10 sec izbaci oblačak bijelog dima jel to neki znak


tak je nekak i na mom jel ima 539 isto tak imaju sarafi da se vidi kuglica

Na 539 ti je ovo drugacije.
 
Na vrh