• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ova poluga mi je podosta savijena i sad bi ju moral izravnati..
Savinula ju je balirka, kad ja budala nemam spanere koje moram sad ugraditi..
Kak ju najbezbolnije izravnati, tj da ne pukne prilikom ravnanja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Na hladno se savinula pa ju tak i vrati nazad.
Bat, drveni panj i udari nežali ili ako hočeš "majstorski" onda preša. Pošto nemaš prešu koristi dizalicu
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Budem ju onda probal s dizalicom, ili ju odnesem jednom rodaku koji ima presu, pa ju izravna cas posla..
Jedino me bilo strah da ne pukne na hladno kad je tu bas rupa pa je dosta slaba, pa sam mislil da bi se trebala prije zgrijati, al ak velite da ide na hladno onda bude isla..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Po mojem iskustvu 99% da je do ventilica. Ne moraš niš drugo nego skinuti poklopac i malo procackati tu kuglicu. Ja sam to do sad radil na više traktora od poznanika i dva puta na svojem. Svaki put je bil problem u tome. Valjda uđe nekog smeca pa ne radi kak treba.



Kad je hladan ima 4bara tlak, ali kad se ugrije pada na 0,5...
Danas skinio ventil, nisam vidio nikakva čuda pod kuglicom,... sutra pročačkam pa montiram ili ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Od čačkanja ništ, ako ga ne propušeš uz čačkanje.
Samo ga nemoj rastavljati, nije da se neda ali kak ga buš poštelal????

U tvom slučaju nevjerujem da buš kaj dobil. To čačkanje samo rijetkima uspije podiči tlak ulja, drugi tlakovi rastu, ali uljni baš i ne.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kad je hladan ima 4bara tlak, ali kad se ugrije pada na 0,5...
Danas skinio ventil, nisam vidio nikakva čuda pod kuglicom,... sutra pročačkam pa montiram ili ?

Tak je i meni bilo. meni je pritisak bil 0 bara na leru kad se zagrijal a pod punim gasom jedva 2 bara. Sad kad se ugrije na leru ne pada ispod dva bara. Ja isto nikad nisam videl nikakva cuda pod kuglicom. To su vjerojatno nekakve male cestice. Kak god bilo ovo ti je najjeftinija i najjednostavnija varijanta za pocetak. Ako nije to onda je neki veci problem u pitanju. Pritisak može gubiti iz više razloga. Npr. moguce je da se razletava na klackalicama...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Pa i moj je hladan na leru oko 1,5-2 a poslje je 0...kaput al zato bolje vuče :fiery:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja sam tražil rabljeno ili novo, nisam našel pa sam ga složil.
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
ima covjek trazi 100 kn za njega al dok ga narucim dostava bla bla
trazio me 980 kn plus dostava za 3 stakla za orasje za vrata 1 lijevo bočno i za zadnju šajbu
a u kristalu 670kn,tak da mozda neko zna za jeftinije a blize...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Sekra je imala prilično povoljna stakla, a kaj se tiče lima za sto kuna nemam riječi, onaj moment ja bi dal i tristo ali ga nisam mogel najti.
Sto kuna ti nije dost ako ga doma ideš sam delati, a ništ nemaš od potrebnog da ga napraviš i polakiraš
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Danas mi zacvikala vodena pumpa i remen se sav presavijal i spal dolje.. Odmah sam primjetil kad mi se upalila kontrolka, al je i za par sekundi skocila temperatura na 100, dok sam ga sa glavnog asfalta parkiral na jedan most, a najgore od svega je to kaj mi se to dogodilo u susjednom selu..
Zanima me koje su mjere remena za 539, nikad ga nisam kupoval?

A imam i jos jedan problem s starim 539..
Danas je malo vukel cisternu i iznenadujuce je dobro isel (ispocetka) u neke uzbrdice u koje mi se prije mucil..
E sad, npr zaletim se ja s cisternom u trecoj u jednu dosta veliku uzbrdicu i ide on i dok mi dode na nekih 1800 okretaja iznenada pocne trokirati i gubiti snagu, onda ga moram zasaltati u nizu i malo pricekati da dode k sebi i onda opet normalno ide..
Sta bi to moglo biti?
Mozda je ono, da je konj najjaci prije nego kaj rikne, ali nevjerujem..
Ne trosi ulje, pritisak na vruce; 3,5 bara ful gas, 1,5-2 ler gas..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa i moj je hladan na leru oko 1,5-2 a poslje je 0...kaput al zato bolje vuče :fiery:

Moj tak ima na leru kad je zagrijan, a kaj ti znaci ovo da bolje vuce ne znam...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ajd da ja lupim jednu pa možda pogodim. Ili ti je filter goriva zaštopan ili imaš u rezervaru smeča pa nemre dosta goriva doči do pumpe kad ga goniš jače.
On ima rezervar iznad motora kao i moj stari ursus pa kad sam znao propuhati crijevo u rezervar jedno vrijeme ide dok ga ne opržim opet.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ajd da i ja doživim zahvalu od drugog najhvaljenijeg forumaša. Da si mi bliže sad bi te ljubnul :icon_pai:
 

Najnoviji postovi

Na vrh