• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Moze biti da je do filtera, sad sam se sjetio da sam imao slican slucaj pred dvije godine s tim traktorom..
Promjenio sam filtere i bilo je dobro, ali sam stavio one plave filtexe i evo nisu na traktoru nekih 400 sati i vec mozda zezaju..
Vise ih nebudem nikad stavljal, al jos imam za odraditi s njim cca 20 sati ove god pa si moram to posloziti malo..

Tino, a vidis, moje obadve 539-ke idu bolje dok su hladne, dok se zagriju, odmah se uljene nekak, pogotovo ovaj s 7150 rs..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Znam da nije tema, ali moja proxima ima preko 700rs i još nismo zamijenili taj filter, a kupljen je...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
400 rs filter goriva :(:. Zašto ga ja menjam svaki put kad i ulje ? :mur:

Ja filtere goriva mjenjam dok se sjetim ili dok vec stvarno dugo nisam mjenjao..
Na ovom drugom traktoru sam mjenjao nakon 4 god tj nakon nekih 1000 sati, i jos je mogao ici, ali eto promjenio sam ih..
Sto bi mjenjao na svakih 200, 250 sati dok mjenjam ulje, taman se dobro zabrtve pa da prckam da mi opet sline.. :icon_e_biggrin:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ivan KC ja isto mijenjam nakon cca 1000 sati. Nekada i više. Na Zetoru u 3000 sati sam samo jednom promijenio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
400 rs filter goriva :(:. Zašto ga ja menjam svaki put kad i ulje ? :mur:

Ja filtere goriva mjenjam dok se sjetim ili dok vec stvarno dugo nisam mjenjao..
Na ovom drugom traktoru sam mjenjao nakon 4 god tj nakon nekih 1000 sati, i jos je mogao ici, ali eto promjenio sam ih..
Sto bi mjenjao na svakih 200, 250 sati dok mjenjam ulje, taman se dobro zabrtve pa da prckam da mi opet sline.. :icon_e_biggrin:

Ivan KC ja isto mijenjam nakon cca 1000 sati. Nekada i više. Na Zetoru u 3000 sati sam samo jednom promijenio.

Ovi dva dole ugrađuju propusne filtere (slaboštopajuče), a Dado očito neke malo bolje kvalitete, valjad i bolje filtriraju kad se štopaju :icon_scratch::icon_scratch:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ništa se ne štopa nego sam na ursusu se naučil pameti. E sad jeli tada u gorivu bilo više smeča ili šta drugo neznam ali nisam jednom vadil filtere u polju i bacal ih u živicu i vozil bez njih. To je zamene kao da mjenjam ulje a ostavljam stari filter. Za tih nekoliko kuna nebum propal i nemam brige. Jučer sam kupil nove filtere ali sad sam u dilemi da ga ne diram. Samo ste mi briga dali. :icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Aha, ako se ne raspadne i ne poštopa cjevovod ..... Imal sam feštu radi bisera koji je preko najlonke točil
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A ja mislil da kad točiš treba držati neku žensku za hulahopke :icon_thumright:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Imam onog starog limenog ljevka koji ima original mrezicu na dnu, ali ja jos preko njega stavim najlonku, pa ako se kojim slucajom i raspadne, ta mrezica ju sprijeci da ode u rezervoar, mada dok vidim da je malo pukla, odmah stavljam drugu, barem toga ima..
Nego, vise mi problema stvaraju bacve koje iznutra trunu pa ide ono crno u kante..
Moram si pod hitno nabaviti nove bacve, pozeljno bi bilo one koje su iznutra plasticne, a izvana normalne limene, ta ne trune i ne hrda nikad..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Da da...zuji,ima lufta malo i procurila je...doslo vrijeme za zamjenu :)

4abcaaa499e7ab57aace30ce64e84baf.jpg
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Jedno pitanjce. Radi se o vodi kao utegima u gumama. Na koji nacin, oni koji to rade, tankate vodu u gume i koliko? I kako to spustate van?
Mislim da sam procital tu nedavno da taj postupak dosta poboljsava grip pa bi ja to rado probal u jesenskom oranju.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Navodno postoji posebni ventil....no napuniti nebi smio biti problem, okrenut ventil da dodje na najvisi polozaj, pritiskom vodovodn mreze pumpati gumu, mislim da bi korisno bilo imati manometar da se moze pratiti tlak koji nesmije preci max dozvoljeni tlak koji guma podnasa. Znaci kad manometar dostignemax tlak, skinuti crijevo za vodu, i na taj nacin bude zrak izasao van. Postupak ponavljati dok prestane sistati zrak. Na kraju vratimo iglicu i nabijemo zrak do zeljenog tlaka u gumi.
Za ispustanje treba napraviti dodatak sa tankom cjevcicom koju prisarafimo u ventil, na nacin da nam kraj te cjevcice dodje otprilike na dno gume. Pritom je traktor na klocni i ventil se sada nalazi na dnu kotaca. Tada sa kompresorom upuhujemo zrak, opet preko manometra pratimo tlak. Povremeno skidamo crijevo za zrak, te na taj nacin zrak izbacuje vodu iz zracnice. Postupak se ponavlja dok prestane strcat voda. Dio vode ostane za vjeke vjekova, al ne smeta.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Taj nastavak sa slike,di tog ima za kupit i kolko košta?
Ja ražmišljam o toj soluciji ili da napravim betonske utege,al kud ih stavit
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827





nadam se da se bude dobro vidjelo i valjda se nebu niko ljutil što je iz uputstva od zetora, ali najvažnije što je objašnjeno po naški. Prosim bez ljutnje !
 

Najnoviji postovi

Na vrh