• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad smo več kod Zetora sa 2511 i 3511 se dobivali ventili za punjenje vodom možda ih netko ima .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Idem ja u četvrtak i petak brati kuruzu u jedno selo pokraj mojeg. Selo puno malih traktora a brdovito. Sve 25-taki i 35-taki, a stariji ljudi pa budem pital. Možda neko bude imal. Ako greznem cjelo selo me nemre iščupati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ako je 35-tak S taj bu potegnul iz dva susjedna sela traktore bez vode u gumama :(emo):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Svi su normalni. Ima taj S kod mene u selu jedan kompletno obnovljen. Nisam znal da je to takli žestoki stroj
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ajd se ne zavaravajte.
U gume se ne puni čista voda.
Puni se ili nesmrzavajuća tekućina za pranje stakla ili otopina kalcijevog klorida (sol).
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Procital sam da se ne toci cista voda u gume. A za probu bi ja ipak natocil samo cistu vodu, naravno ako se smije, jer ja nebi ostavljal vodu trajno u gumama preko zime sad za pocetak. Cisto da vidim razliku kak se traktor ponasa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nemreš ju više izvuči do kraja van. I problem je kad se takva guma probije.
Nekak sam više pristaša utega na felgama. Jednostavnije je, i skineš uteg kad ti netreba.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
U knjizici pise ovako: "Za gume koje se koriste na IMT-539 (misli se vjerojatno 11.2-28) sipati oko 110 l vode, sto znaci da se ovom mjerom atheziona masa vozila povecava za 220 daN. Ukoliko se punjenje vrsi rastvorom kuhinjske soli povecanje mase iznosi 310 Kg, odnosno 155 kg po jednom kotacu. Omjer vode i soli treba biti:100 litara vode i 42 kg soli po jednom kotacu."

Znaci moze se sipati samo voda ako se ne ocekuje da ostaje preko zime.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Onda natocite antifriz u gume al to je preskupo voda i sol su jeftinije al stete gumi utezi i oni su skupi i teski kod skidanja i stavljanja joj nikak ne valja ko bi ugodio svima da bude jeftino dobro i da ne steti!!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
treba prihvatiti činjenicu da je "adheziona masa vozila" imt 533/539 takva kakva je, u tome je velika mudrost :(nerd):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Kad čitam te tu kemije o vodi i gumama više me privleči solucija s utezima...a sad,pošto sam kakti građevinac meni nije problem izbetonirat utege ,mene zanima kan to pričvrstit :icon_redface:
 

Najnoviji postovi

Na vrh