• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ovo je sigurnjak na 533

foto_7096.jpg


539 ima sigurnjak na pumpi ulja.
Mnogo je nedostupniji jer treba skidati karter.

foto_330v.jpg


Ja ipak sumnjam na manometar i probaj prikopčati neki drugi, barem kod njega to nije problem. Posudi od susjeda, može od bilo kojeg IMT-a.
Rad sa prevelikim pritiskom baš i nije poželjan, na koliko ti ide pod gasom, a koliki je u leru?
Filter ulja imaš novi ili stari tip?
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
u turaži dođe do 6bara
na leru kad se malo ugrije 3,5-4 bara
filter ulja stari tip sa uložkom
sigurosni ventil nije mi dostupan jer se radi o viličaru sa motorom od 533, oko njega ja sve nabito nije ko na traktoru sve golo oko motora
probat ću sa traktora skinuit manometar pa postavit
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovo meni više smrdi na manometar s obzirom da ti ide preko 6 bara ili ti je negde nekaj grdo zaštopano.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
decki jel zna netko podatak,
koje su mogucnosti setapiranja sirine imta 539?
Planiram dogodine grah sadit na 50, zanima me zbog prskanja i okopavanja...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
moj je traktor sada priblizno sirok 1000mm izmedju zadnjih kotaca, znaci unutarnja vrijednst.
kako cu ja postic da mi ta vrijednost bude 1200mm?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Zadnji mogu tek na 1300 kako pise u uputsvu u knjizici, nisam nikad to radio ali to se radi s mijenjanjem polozaja vijaka na zvijezdi (ili okretanjem iste) .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Mjeri se trag kotača (centar do centra gume), dakle to bi bilo 1300mm (za gume 12.4).
Ti želiš trag od 1500mm, pa trebaš okrenuti zadnje felge da dobiješ približno tu širinu.
U knjizi uputa nalaze ti se podaci za širinu traga pri pojedinim položajima felgi i srca.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Da tako se mjeri sirina, meni stoji u knjizici da se tek na 1600 okrece zvijezda kontra, znaci njemu na 1500 samo na vijcima se prebacuje, znaci zvijezda okrenuta kako je ali s druge nosaca na felgi. Neka me netko ispravi ako nisam u pravu
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
voda mi kapa iz vodene pumpe ali kad traktor stoji jel da mjenjam pumpu ili se da posložit kaj
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
O pumpi se puno pričalo ali ipak promjeni pumpu (ili ako možeš traktor:(giggle):)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Ovo je sigurnjak na 533

foto_7096.jpg

Ja imam preslab tlak ulja kad se ugrije 533... jel isto može biti problem u tom ventilu ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pandorina kutija radi razilaženja u mišljenjima oko isplativosti popravka. Jedni su za popravak, a drugi za zamjenu novom.
Ja osobno sam među onima drugima. Kupi novu (cca 300 kuna) i miran si
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja imam preslab tlak ulja kad se ugrije 533... jel isto može biti problem u tom ventilu ?

Može biti jedan od problema, rastavi i vidi da nije ušlo nekaj pod njega.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
voda mi kapa iz vodene pumpe ali kad traktor stoji jel da mjenjam pumpu ili se da posložit kaj

ja sam imao isti problem na 533
prvo sam kupio set za reperaturu 150,00kn
nije išlo
pa sam kupio ponovo pakung 30,00
opet isto
pa sam nakraju kupio pumpu 300,00kn
drži vodu
problem je kaj današnji dijelovi su šrot
prije četri godine sam mijenjal na 549 samo set drži do dan danas
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja imam preslab tlak ulja kad se ugrije 533... jel isto može biti problem u tom ventilu ?

Po mojem iskustvu 99% da je do ventilica. Ne moraš niš drugo nego skinuti poklopac i malo procackati tu kuglicu. Ja sam to do sad radil na više traktora od poznanika i dva puta na svojem. Svaki put je bil problem u tome. Valjda uđe nekog smeca pa ne radi kak treba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh