• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Najbezbolnije sa starim vlasnikom kod javnog bilježnika sa svjedocima.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod zapljene vozila od strane carine i prodaje novom vlasniku upisuje se broj motora umjesto broja šasije provjeri u MUP-u broj i dobiti češ odgovarajuči odgovor uz novo upisani broj je bila neka oznaka ne sjećam se .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: imt 533

pozdrav,novi sam na forumu:(sweat):Evo pitanja.Kupio sam imt533 koji je bio registriran do 2007 g.uredno je odjavljen ali u rubriku broj šasije upisan je broj motora a ne broj sa pločice.Kupljen je od prvog vlasnika i traktor je očuvan.Pa ako netko zna šta dalje...:(sweat):

Zaprijetis policiji da ces ih tuziti.Bar tako moze u BiH..
 

tomislav67d

Novi član
Tu od
10 Sij 2015
Poruka
9
nije zapljena ali traktor je uredno reg.od 99 do 2007 pa mi nije jasno kako to nisu provjerili na t.p.
 
Posljednje uređivanje:

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Pozdrav,
Na mom IMT 533 je dinamo koji planiram zamjeniti odnosno staviti alternator. Pitanje je: kako se spaja, čitao sam ovde po forumu i samo me zanma jesam li dobro razumio. Kako sam razumio da se ona žica koja je išla na regler na B+ sada spaja na alternator na B+, a druga žica nedgje sa osigurača(bilo kojeg) spaja na sijalicu a sa sijalice na D+ na alternatoru, minus dobija preko nosača?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Skoro točno samo minus dobije preko alternatora dok ne odradi pobudu ali tak bude radilo . Osigurač ne bilo koji nego od kontakta .
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Skoro točno samo minus dobije preko alternatora dok ne odradi pobudu ali tak bude radilo . Osigurač ne bilo koji nego od kontakta .

Nisam mislio na minus na sijalici, mislio sam da alternator dobija minus preko kućišta. Osigurač sam mislio da može od rotacije, kočnica ili neki drugi koji dobija napon kada dam kontakt?
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Imam problem na IMT 533. Bio je u garazi upalio sam ga istjerao napolje i radio je na leru jedno 5.10 minuta i poceo je da trokira (dodaje i smanjuje sam sebi gas) i ugasio se. Pa jel neko zna zasto nece sad da upali??
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Mozda je parafin zapusio crijeva i filtere. U subotu sam tocio u svoj traktor neku naftu koja je stajala oko mjesec u kanisteru,doslovno je parafin zapusavao lijevak (sa sitkom).
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Nije smrzla nafta. Danas me je komsija šlepo i upalio je. I kada sam dosao kući ugasio ga, i dok je bio vruć opet je upalio i nakon 15-20 minuta opet neće ni da čuje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Možda ti je ac pumpa al opet ima boljih stručnjaka na ovom forumu pa nek oni iznesu svoje mišljenje.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
AC pumpa je u redu i protok goriva do bosh pumpe a za dalje neznam pa ako ko zna nek napise sta bi moglo biti
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kreni od dizni, zna tako kad propisa ili kad je losije kuciste,,,
ako su dizne u redu postelaj ventile a nakon toga ako i dalje zajebava prekontrolirati pumpu,,,
ako nije ni pumpa prekontroliraj kompresiju,,,
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Jesi siguran da su sva crijeva goriva ispravna?

Dobro, možda nisu 100% al 90% sigurno su ispravna.

Kreni od dizni, zna tako kad propisa ili kad je losije kuciste,,,
ako su dizne u redu postelaj ventile a nakon toga ako i dalje zajebava prekontrolirati pumpu,,,
ako nije ni pumpa prekontroliraj kompresiju,,,

A kako da znam kad su dizne dobre, a kad nisu? Kad ih skinem, jel trebaju biti mokre ili suhe? Pojasni malo oko toga, ako može.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nikako skines ih i odneses ih kod majstora na ispitivanje,,,
ventile ti moze majstor i kod tebe nastelati, isto tako i izmjeriti i kompresiju,,,

pumpu moras skinuti i kod bošiste,,,

reci mi dolijevas li ulje u bospumpu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh