• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Danas je majstor gledo i zamjno uložke na diznama, i opet ista stvar nece da upali sem na šlepanje i kad je upalio opet trokira i izbacuje crno-bijeli dim i nema snage. Pa šta bi moglo biti kad je protok goriva od AC pumpe do Bosh pumpe i od bosh pumpe do dizna dobar izbacuje gorivo u vidu magle. Pa šta bi sad moglo bit?? Imal neki stručnjak da bi znao.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Baš ja gledam ovaj set volana za 539, no nigde ne vidim orbitrol???

Postavil je moj sused to na 539 , baš smo se sreli sa ralicama kod čišćenja snijega pa nije bila prilika da detaljno pogledam ,več je pal mrak .

Na cilindru je ventil, onaj svijetli šraf lijevo ga prebacuje. Ak koga interesira prejdem pogledati kaj i kak ide .Veli da se da motati jednim prstom, ali i da mu stalno bježi u stranu . Probal je rihtati špur ,nije pomoglo .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako mu bježi u stranu dok ne drži volan treba podesiti ono kaj izgleda kao cilindar ..
Da probate odogonetnuti tko to proizvodi , mene zanimaju samo "spone" ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Turčini, a tko drugi.
Ovo da vleče u stranu sam već čul.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mislim na lanac razvoda ..
dali je bijeli dim od nafte ili vode ?
da li možda grijač nije zatvoro gorivo , ?

Pitanje za sve
da li su simptomi trokiranje kad zašteka koji pumpni element
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
ja neznam sta je umene gorivo sve normalno ide od AC pumpe do Bosh pumpe i od nje od dizni ja neznam staje sve dobro a nece da upali sem na guranje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako gorivo ide od AC pumpe kad ručno pumpaš ne znači da ide kad vrtiš na anlaser . probaj tako , tek onda si siguran da ima gorivo na boš pumpi
 

tomislav67d

Novi član
Tu od
10 Sij 2015
Poruka
9
Pa kad je već bio majstor i skinuo dizne trebao ga je zavrtit na alnaser da vidi da ne izbacuje vodu na kojem klipu jer kažeš da na leru ima bijelog dima.Postoji mogućnost da ti je izgorio dihtung glave i zato motor trese i pali na šlep
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Danas je majstor gledo i zamjno uložke na diznama, i opet ista stvar nece da upali sem na šlepanje i kad je upalio opet trokira i izbacuje crno-bijeli dim i nema snage. Pa šta bi moglo biti kad je protok goriva od AC pumpe do Bosh pumpe i od bosh pumpe do dizna dobar izbacuje gorivo u vidu magle. Pa šta bi sad moglo bit?? Imal neki stručnjak da bi znao.


Najcesci uzrok fiber na PVP ili neispravan spaner na lanca...Ako je fiber citav onda je crko spaner...

Mozes jos kad upali probati rucno drukati ac-pumpu i gledati da li ce da radi ok.Ako i tad neradi ok onda je problem il lanac il fiber.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Danas sam otvrio poklopac od kućišta gdje se nalazi lanac. I one crte sto imaju ne poklapaju se. Jedan zub na lancu je priskočio, i lanac je opušten. Pa jel neko zna kako to treba vratiti da se poklapaju crte.

Pa kad je već bio majstor i skinuo dizne trebao ga je zavrtit na alnaser da vidi da ne izbacuje vodu na kojem klipu jer kažeš da na leru ima bijelog dima.Postoji mogućnost da ti je izgorio dihtung glave i zato motor trese i pali na šlep

Umene štekće, sam sebi dodaje i smanjuje gas. Kad smanji pojavi se bijeli dim, a kad malo doda gasa sebi pojavi se crni dim. Pa šta bi to značilo??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Razvod izgleda ovako.Crvene strelice su oznake na lancanicima i kucistu razvoda koje se moraju poklopiti kad je motor ufazen.Imas gore na lancaniku bregaste i bregastoj jos dvije strelice koje se moraju poklopiti. Dole na radilici kajla mora biti prema gore. Lanac i spaner moras promjeniti ako hoces da sve bude ok.Kad se sve namontira moze se i pokusati upaliti bez poklopca razvoda.Bitno je zacepiti cijev za podmaz kompresora.

i01454.jpg


i01455.jpg
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Tu bi se trebalo malo poigrati, staviti koji semering i zupčasti remen umjesto lanca.... tak, iz za*ebancije. :icon_scratch:
Nije da bi bilo praktično, ali malo Puknutog provociram s idejom :(devil):

timingbelt1.jpg
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Juuuj, kak bi tek tuj ulje curelo, ko da vec nema dosta luknji kud curi... :biggrin::biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh