• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana nesmije se to dešavati bolje odmah nači uzrok provjeriti koliko anlaser vuče struje i zamjeniti automat četkice pikse obično je to dosta meni se još nikad nisu zalijepili kontakti na anlaseru bar jednom godišnje provjerim anlaser .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nebi smjelo, da...ali..

Evo sad kad je alnaser od 539 išel k majstoru, zamjenil je samo četkice, pikse i zupčanik, ja sam inzistiral da se zamjeni i automat, ali je majstor rekel da je automat potpuno dobar i ispravan, a znal je zalepiti koji put prije, sad je ok!
Eto sad ti znaj...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
A jesi dal savjet Šanana, s klinom lupati po anlaseru :mur:

Prema boji i tipu anlasera te alternatora očito je riječ o "novijem" 539 sklapanom krajem devedesetih godina. Anlaser je PAL, gotovo isti ko na Zetorima. Kako se ne vidi oštečena boja na anlaseru onda je jasno da ga nitko nije podmazal bar zadnjih 15 godina.

I zašto se onda čudite što ostaje zacvikani? :icon_eyes:

Kod njega se sve može rastaviti, čak i automat jer ima vijke. Mogu se i ovi zapertlani no sad su automati po dvadesetak eura pa se nikome neda s tim igrati. Osim meni... na mojem traktoru. :D:

Poservisiraj ga, sredi instalaciju jer gore izgleda nego na mojem iz 1987 ( ok... te instalacije na novijima su odmah izgledale ko da ih je pijani električar s špenom u oku radio u 3 sata ujutro).

Stavi i sklopku.... vidi cijenu gore. Ta može i na plus kabel. Ako i krepa taj tip sklopke ostaje spojen...
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Čim zalijepi grije se nekad se dalo rastaviti i promjeniti bakreni šarafi i pločica .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj fali????
Meni je navek od prve pomoglo :)

A bilo je slučajeva kaj su z sekirom kleme sekli :D: :D:

Treba se znati snajti u tom trenutku, a to je najbrži način!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ebate, kaj ste vi podravci naoružani. Tolko naoružanja ni Gubec nije imal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To da si videl, nesmem se ni setiti.
Posudi deda 539 bratovom sinu i baš se to desilo, oni su brže z sekirom klemu presekli....da sem bil tam verovatno bi z tom sekirom po glavi dobili! A samo da je lagano čvrknul z njom po automatu stal bi!
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
bolje sto su ti klemu odsjekli, kako su naoruzani bili protjerali bi ti automat u klipove
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ebate, kaj ste vi podravci naoružani. Tolko naoružanja ni Gubec nije imal.
Muhač nemožeš ti to skužiti uvijek jedno mjesto optužuje drugo da je škrto da su krompači (lopovi) da su šumaki itd prošel sem od Kc do Gole , od Kc do Virovitice , od Kc do Ludbrega i još nisem čul da netko fali drugo mjesto :x: A mali fergič mora se imati jer i susjed ima .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Šanana nesmije se to dešavati bolje odmah nači uzrok provjeriti koliko anlaser vuče struje i zamjeniti automat četkice pikse obično je to dosta meni se još nikad nisu zalijepili kontakti na anlaseru bar jednom godišnje provjerim anlaser .

Automat alansera 12 volti nece nikad ni zalijepiti.Moze samo biti problem opruga u klipu automata pa da ostane ukopcan.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Muhač nemožeš ti to skužiti uvijek jedno mjesto optužuje drugo da je škrto da su krompači (lopovi) da su šumaki itd prošel sem od Kc do Gole , od Kc do Virovitice , od Kc do Ludbrega i još nisem čul da netko fali drugo mjesto :x: A mali fergič mora se imati jer i susjed ima .


aaa... i do civiliziranog svijeta ste došli. :D: Imamo mi dva kružna toka i semafor.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ah, kad se to nitko nije prije sjetio. Osim onog Švicarca koji je to došao reći domorocima prije dvadesetak godina.

Ja sam više na međimursku stranu... offcentar. Necentrirani :icon_fU:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Auuu kolega Ivan, kaj ti se to nikad do sad nije dogodilo??????

Nemoj se sekirati, imaj samo kod sebe maloga čekića ili kakvoga klina, ako ti ponvno zalepi kod paljenja, samo iskoči i vudri po automatu i bude stal :)
Dešavalo se to na našem 539 puno puta, pa čak i na staromu 560 koji je prodan jako puno puta.
Samo kak velim, nekaj željeznoga u pripravi da imaš s čim lupiti po njemu i bude stal.
Nebude se to nigda desilo samo od sebe, to se netrebaš bojati, to se dešava samo kod paljenja.
Prestal sam se s tim zamarati.

Nije mi se dogodilo nikad, al velim jedanput sam to cul na jednom 539 dok ga je covek zapalil, pa je anlaser ostal zujati, onak slabo se to culo, da i on je onda klopil s cekicom po automatu i stalo je..
Al moj je roskantal ko da se bude razletel..

A jesi dal savjet Šanana, s klinom lupati po anlaseru :mur:

Prema boji i tipu anlasera te alternatora očito je riječ o "novijem" 539 sklapanom krajem devedesetih godina. Anlaser je PAL, gotovo isti ko na Zetorima. Kako se ne vidi oštečena boja na anlaseru onda je jasno da ga nitko nije podmazal bar zadnjih 15 godina.

I zašto se onda čudite što ostaje zacvikani? :icon_eyes:

Kod njega se sve može rastaviti, čak i automat jer ima vijke. Mogu se i ovi zapertlani no sad su automati po dvadesetak eura pa se nikome neda s tim igrati. Osim meni... na mojem traktoru. :D:

Poservisiraj ga, sredi instalaciju jer gore izgleda nego na mojem iz 1987 ( ok... te instalacije na novijima su odmah izgledale ko da ih je pijani električar s špenom u oku radio u 3 sata ujutro).

Stavi i sklopku.... vidi cijenu gore. Ta može i na plus kabel. Ako i krepa taj tip sklopke ostaje spojen...

Nije ga niko diral 15 godina kad je toliko traktor i star, a i ko bi meni rekao da se anlaser mora podmazivati..
Djed mi je umro dok sam bil 14 god i od onda sam preuzel brigu o tom traktoru i o svim strojevima na gospodarstvu i nitko me nije pital jel znam nekaj ili neznam..

Koja instalacija izgleda lose? Pa tak izgleda od kak je tog traktora i uvijek sve uredno radi, jedino bi mozda trebal promjeniti gornju kutiju osiguraca jer mi onaj glavni ponekad izgubi spoj.. I ona razvodna kutija za straznja svjetla me pocela zivcirati jer od vlage i zemlje oksidiraju spojevi..
A i nije da se hvalim, al ja ni neznam ispravnijeg i urednijeg 539 od ovog mojeg, a druga stvar je to kaj je IMT opcenito sranje pa uvijek nekih problema s njima..


Nego, sutra svakak idem orati, a to budem slagal dok bude kisa padala, a dok upalim traktora, za svaki slucaj budem otpojil onu malu zicu s automata i izoliral ju..
Ionak ga ne kanim gasiti cijeli dan..
Jel moze tak, i jel bude uredno radil alternator, tj. punil ako to ne bude spojeno?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam mišljenja da ju opče ne moraš odspajati. Ak uredno zapali samo po gasu!
Vrlo vjerojatno da budeš i zaboravel do drugi puta dok se ponovno desi da ostane alnaser upaljen.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ivan jesi diral kaj po anlaseru prije nego ti se to pocelo desavat?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Našo neke slike kad sam slagal drugi sic

10425882_824327657613726_1310209738318118018_n.jpg


10929927_824327637613728_7191414923420706237_n.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Svaka čast, to je puno lakše složiti na traktoru nego skinuti ga dole.
Ipak ga drže dva šarafa
 

Najnoviji postovi

Na vrh