• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
vjeruj mi i ja sam bil šokiran kad sam to pročital negde, ne velim da je to slučaj s tvojim, nedaj bože... ali to se tak delalo u ono vrijeme.

može bit svašta to je IMT :8):

pozz. kupujem si imt 533 ili imt 540 sad za kojeg ce mi vec biti dosta 2000€ toga cu uzet.
uglavnom imam pitanje sto bi trebao pripaziti pri kupnji?

Provjeri dali ima ulja u hladnjaku mene je tako zaje*** cojk i sad moram mjenjat glavu bila pukla i mijesala i sad moram dam 300 KM za glavu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
aha hvala...a jel ima neka caka za provjeru hidraulike i to?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Zakaci za njega neko teže oruđe npr:tanjirače i pogledaj kako se ponaša. Ili ga ugasi sa podignutim oruđem i vidi ako odma počne da pada prema zemlji nevalja.
Al ja nevidim u cemu je belaj sa pumpom ja kako znam obično udz gumice na pumpi a one nisu skupe set gumica za IMT 533 je 15 KM ja kupovo neki dan i zamjeniš ih i bude sve ok. Al opet svako zna svoje meni ne izgleda to neki problem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
imam pitanje sto bi trebao pripaziti pri kupnji?
Uzmi sa sobom nekog ko se imalo razumije i plati mu putem klopu.
Da mu i dnevnicu daš može ti ušparati hrpu love. večina tih traktora se je pošteno naradila i treba pripaziti na kojekakve skrivene nedostatke.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za 2000€ ti izađu i jedan i drugi, pa je odluka na tebi za što će ti više traktor trebati.

540 ima bolji i jači motor, teža kola, veče gume, jaču hidruliku, a mana mu je volan i okretnost, ali uvjek moj glas ide 540.
533, ako je običan, pazi što sve ima na sebi, dal ima dvostepeno kvačilo i šperu. Al uglavnom ja ga nebi gledao zbog tog njegovog motora, ako bi za te iste novce našao 540.

Mada ni 540 nije neki ekstra traktor, ali takvi su i novci. Mi smo našeg prodali prije 10 godina za 18.000 kn, bio je 1981. godište, tako da bi ove još starije, prve serije našao za 13-15.000 kn sigurno.

539 je majka za njih obadva, ali su cijene paprene, a njihov otac je 533/540 s FIAT motorom, ali oni koji znaju što imaju ne riješavaju ih se baš badava iz dvorišta. :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
533 troš ko upaljač u odnosu na ove protočne bojlere s IMT motorom. Fiat je priča za sebe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja se s potrošnjom ne zamaram previše, ako se neki posao mora napraviti i ako je traktor koliko-toliko dobro agregatiran potrošnja je takva kakva je.
U ovom slučaju, koliko 533 manje potroši, toliko i manje napravi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bome je prava pila!

Kad bi naletio negde ne takvo groblje, al da je motor dobar ko u ovom slučaju gore, pa to srediti za sebe, imaš ga dok si živ.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
šta je dobar motor, pa na hladno on ima 2 bara, raga stara, pol dijelova nema, puknuto rame hidraulike bilo ma idi bježi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel to tvoj traktor gore sa videa???

Šta ima veze ako na hladno nema 2 bara?? Bitno da na vruče ne pada ispod 1 bar.
Moj ima sad več blizu 14.000 rh pa još uvijek pali i prima gas da se smrzneš.
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Vidi se na snimku da je pucalo. A meni se cini da je motor dobar, stvarno radi ko singerica..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Onaj fiat na odušak ni D od dima nema, to ide još sto let.
Ostali nedostaci se uklone i makina je tu.
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
hm u masine se bas nerazumijem.
znaci vise mi se isplati uzet 540. upravo sam nasao jednoga 83g. sa rotacionom hidraulicnom pumpom, gume dobre, pali dobro nedimi, spera i dvostepeno kvacilo, rakovica motor 40ks. (cijena oko 14000, a islo bi i nize sigurno)
jedimo nekontam tu rotacionu hidraulicnu pumpu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Najvjerojatnije je prodavač mislil na rotacionu Boš pumpu.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Dali meni može neko obasnit oko korpe (lamele). Kad sam raskopio traktor vidio sam da ima dvije lamele. Al nije radila hidraulična, a ova vučna je radila tek kad je stisnem do poda. Al je tvrdo do maximuma. Pa ako neko zna sta bi moglo biti jel nešo u kvaru ili im aneka caka da se to riješi ??
 

Najnoviji postovi

Na vrh