• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Tam ispod Boš pumpe?
Tu je kihavac na nekima kojeg treba izmjestiti, a u setu za ugradnju ja ne vidim zupčanika jer onaj koji je gore s druge strane nema kanđe.
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Da, još na ovo zupčanik treba, koji košta 750 kn. A za tih 750 kn, kupiš pumpu od člana @Štore502 sa svime i još možeš složiti vanjsku hidrauliku.
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Mislil sam da se s ove pumpe napaja (preko prioritetnog ventila) servo cilindar i dalje za vanjsku hidrauliku.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Evo mog, 3200 rs, 77 god..mastan kak i svaki :D:
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Kolega puknuti, tak nekak :D: A šta smo radili 150 sati s njim godišnje, sad radi 80-ak... Nije tak bio, propišal je kad je tornada vukao par sezona.. Promjenjen je razvod jednom, lanac je preskočio, i prije 2 godine sam dao glavu poravnati i ventile zamjenili... to je sve šta je rađeno kroz ove godine..
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Danas skinuo AC pumpu i ne pozna se ništa na njoj da bi mogao reći da curi, traktor je napravio 7 radnih sati od izmjene ulja i ima viška, biće red boš pumpa dolje. A bila je prije cca 300rh kod bošiste, izgleda da je nešto zbrljao!


Problem broj 1 su drljave i nikakve membrane AC pumpe, nigdje se ne vidi da je probušena ali je porozna pa propušta naftu u ulje, jedan stariji majstor mi je rekao da valjaju one tamno crvene boje i eventualno crne, sve ostale zelene, svjetlo crvene i kojekakve sve koje se prodaju mogu direktno iz trgovine u smeće. Imao sam taj problem godinama na 539, curio je na semeringu radilice i mješao ulje i naftu pa je razina uvijek bila tu negdje kako treba, a ulje rijetko kao voda. Nedavno sam zamjenio i semering radilice i membranu i sad je sve ok. Imam isti problem na Zmaj kombajnu ali ga još nisam uspio riješiti (moram naći dobru membranu), bosch pumpa isto skidana više puta i stavljana druga i nije u njoj problem :icon_cry:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,217
Ma nije on masan,to se znoji od snage! :icon_weed:

Evo jednog stroja ,533 s 539 motorom

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=T2mQV2JbzdI[/YT]
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Imam pitanje vezano za mjerac ulja u motoru na imt 533, naime bio je pukao nekad i varen je a tek sam kupio traktor pa ne znam da li mi to pokazuje kako treba? ako neko ko ima 533 moze da izmjeri ovo gdje su upitnici na slici??

 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Imam pitanje vezano za mjerac ulja u motoru na imt 533, naime bio je pukao nekad i varen je a tek sam kupio traktor pa ne znam da li mi to pokazuje kako treba? ako neko ko ima 533 moze da izmjeri ovo gdje su upitnici na slici??


Drug moj od:
-vrha do max je 22,9 cm
-vrha do min je 25,9 cm

Tako je bar na moj 33-ojci :tractor:
 

Najnoviji postovi

Na vrh