• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
komsija mi ima 533 i dosadio mi je vise sa stalnim dolaskom da mu dopumpajem gume a ima kompresor al neradi. Mislim da se to nesto treba ukljucit na neku polugu ili vec sta al nikad nisam imo vremena od svojih problema njemu to rjesavt. Cak sam mu jednom i demontiro gumu i zalijepio samo da ne dolazi svaki dan i to dzaba :^): i taj 533 ima nekakv cudan zvuk na leru dal je to sto je mali broj obratja ili nesto al to zvuci kao brrr brr brrr brr i kad mu dodas gas naglo one se zaleti nedje pa se vrati. Pa moj 539 je masina spram tog cuda:icon_biggrin:
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Kompresor na 533 ima polugicu za uzubljivanje po potrebi ali ona se cesto ne vidi od one krive cijevi vode. Inace na kompresoru ima ručica kao "T" komad koja se podigne pa se onda gurne polugica za uzubljenje a to radi na istom principu kao kandzasta blokada (debela) ali mora se skroz oduzeti gas ili probati kad je ugasen a ako nece malo samo dohvatis kljuc za paljenje i odmah uskoci.
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Bolje je kad se moze iskopcati da ga ne vrti bez potrebe a negdje sam procitao da on otpise 1ks a za 533 je bolje zbog lanca da ga ne opterecuje.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
pa je malo glupo da stalno radi kompresor kad većina nema (ispravnu) zračnu instalaciju i za drugo osim pumpanja guma se ne koristi! Al jbg da su barem na 539 ostavili tu tehnologiju islapčanja prek ručice :icon_e_sad:
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Jel neko vidjao ovo na 533? Moram ovo izbaciti hitno jer kad treba da blokira tocak opruga popusti i papuca je vec otisla do dna..


 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko ja vidim ovako na ovim slikama ti imaš krivo podešene kočnice ..kočnice se podešavaju unutar doboša a ne na štangicama .

No ako to nije greška mošeš komotno izbaciti opruge i postaviti štangice od jednog komada .
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Na oprugama i nema stelovanja vec samo naprijed na stangicama do pedala.
A za stelovanje u dobosu znam tj znam da se steluje na onoj zvjezdici. Desna kocnica mi je dosta niza od lijeve pa me sad zanima gdje to stelovati i u kojem smjeru okretati zvijezdu u dobosu?
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
:(whew):pozdrav,
Ja imam na brodu marinizirani motor IMR M33/T sa linijskom bosch pumpom a prije sam imao motor IMR 033/T. Zanimaju me dvije stvari ako netko zna da mi kaže jer vidim Vi ste puno veći meštri za ove motore nego ja. Na starom motoru 033/T koji je bio 1980 godište imao sam linijsku pumpu u koju sam morao povremeno ulivati ulje u nju za podmazivanje (dok nebi izašlo ulje na prelivnu cijev). Prvo me zanima da li to trebam raditi i na ovom motoru M33/T i drugo me zanima da li pašu brizgaljke sa starog motora na ovaj novi (jer imam 3 komada komplet brizgaljki koje su naštelane na 165 bara)
Hvala unaprijed ako netko ima volje da mi ovo objasni i pomogne.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
za pumpu vrijedo pravio , ako je linijska mora se uljevati ulje ..i ulje treba uljevati sve dok prestane preljevati nafta ..
..165 bara je preveliki tlak za linijsku pumpu
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Zahvaljujem na brzom odgovoru . Ne znam kako ću na ovoj "novoj" pumpi vidjeti da preliva ulje jer ne vidim prelivnu cijev kao na onoj staroj pumpi. I znate li da li pašu brizgaljke sa staroga motora na ovaj koji sada imam.
Hvala puno !!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Treba točiti ulje u pumpu.
Dize (brizgaljke) ti ne pašu. Pašu konstrukcijski ali ulošci imaju drugu oznaku. Mada sve to za silu prolazi.
165 bara je preveliki tlak za linijsku pumpu IM-033 motora za M33 je ok. Kad je pumpa močna.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Prelivna cjev ti je iza pumpe ali nema veze, točiš dok iz pumpe ne počne curjeti po bloku čisto ulje.
Možeš probati gore navuči komacič plastičnog crijeva da ti ne masti pa ga sprovesti u neku posudicu koju kasnije makneš kad u radu pumpa izbaci višak.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Zahvaljujem,
Ovo je možda dobra ideja da pokušam staviti tu cjevčicu i posudu u koju bi iscurila nafta iz pumpe . Puno Hvala !!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj 539 nema prelivne cijevi ..treba odvrnuti čep pa uljevati ulje ....možda je tako i kod tebe .
A za čep nabavi sliku da ti pokežem
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Zahvaljujem, evo pokušat ću poslat slike još sam novi pa dok skužim kako ću poslat.Evo pokušavam.
 

Prilozi

  • 012a.jpg
    012a.jpg
    66.8 KB · Pregleda: 369
  • 013a.jpg
    013a.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 404
  • 016a.jpg
    016a.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 367
  • 017a.jpg
    017a.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 385

Najnoviji postovi

Na vrh