• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ajoj , šteta si se mučio ..pristup je ograničen ..
dakle ako nema cjevčice onda ovako
na plavu uljevaš ulje ..a na crvenu teče van
 

Prilozi

  • bos-pumpa-539-dr-djelovi-slika-41837444.jpg
    bos-pumpa-539-dr-djelovi-slika-41837444.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 213

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Inače meni motor super radi pali iz prve i kad je oko nule i to bez grijača.To je motor iz 1989 g. i ima cca 2.000 sati rada. I radi super samo želim se malo educirati o tom motoru jer sam na starom brodu imao kako sam rekao IMR 033/T i nikad problema napravio sam cca 5.000 sati . Dva puta otišla mješalica vode (slatke) onaj pakung ležaj istokario bazu i promjenio ležaj i sve pet. I ovdje sam čim sam kupio ovaj brod koji sada imam zamjenio cijelu pumpu a staru sredio da je imam u rezervi. Na moru je to grubo kad ti motor zašteka nema baš uvijek majstora blizu pogotovo na vanjskim otocima Vis, Biševo Kornati itd. Zato moram što više sam znati i moći rješiti jer će te spašavat Brodospas ha ha.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
kakvi je to brod ?.ja bi se rado vozio u brodu ..dok obiđmo kornate sve budeš znao do detalja...kad pojedem podlanicu s gradela pričam više i brže nego kakvo žensko .
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Bravo svaka čast to je ta pumpa kao i moja sada si me prosvijelio jer sastrane su mi cijevi od indirektnog hlađenjatako da ne znam kako bi ulivao ulje morao bi rastavit pola motora za doć do portele za ulivanje kao na staroj pumpi kod 033/T. A ne znam kako se slike ne mogu otvorit ja ih otvaram kad udjem u moj odgovor.

Brod je Adriatik 790 a to ti nije loša ideja da odemo lovit i da se ja educiram o motoru inače trenutno se ovdje love lignje a podlanice se bile u djiru 11 i 12 mjesec na poštama u Bračkom kanalu. Roba od 30-70 dkg i ovisno o danu moglo se dobro ulovit.
 

Prilozi

  • 016a.jpg
    016a.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 150
  • Picture 002a.jpg
    Picture 002a.jpg
    55.4 KB · Pregleda: 141
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
kakvi je to brod ?.ja bi se rado vozio u brodu ..dok obiđmo kornate sve budeš znao do detalja...kad pojedem podlanicu s gradela pričam više i brže nego kakvo žensko .
Nadam se da nisi zaboravil da sam ja tebe vodil na forumski teren?
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
ajoj , šteta si se mučio ..pristup je ograničen ..
dakle ako nema cjevčice onda ovako
na plavu uljevaš ulje ..a na crvenu teče van

Puknuti kakvi su ti ovo spermatozoidi od strelica :icon_e_biggrin: :icon_fU:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Nadam se da nisi zaboravil da sam ja tebe vodil na forumski teren?
ti ne voliš ribe , a krmiči se ne hvataju udicom

Bravo svaka čast to je ta pumpa kao i moja sada si me prosvijelio jer sastrane su mi cijevi od indirektnog hlađenjatako da ne znam kako bi ulivao ulje morao bi rastavit pola motora za doć do portele za ulivanje kao na staroj pumpi kod 033/T. A ne znam kako se slike ne mogu otvorit ja ih otvaram kad udjem u moj odgovor.

Brod je Adriatik 790 a to ti nije loša ideja da odemo lovit i da se ja educiram o motoru inače trenutno se ovdje love lignje a podlanice se bile u djiru 11 i 12 mjesec na poštama u Bračkom kanalu. Roba od 30-70 dkg i ovisno o danu moglo se dobro ulovit.
dobar ti je brod ...:icon_axe:.bez obzira na moje ljubomrne ispade želim ti mirno more i puno lignji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Puknuti ne zamjeram na ljubomornim ispadima vidim da mi želiš pomoći kao i Muha čovik se prvi javio na moj upit tako da sam zahvalan obojici na pomoći a uvijek ostaje mogućnost kad svratite u Split da mi se javite ako ništa kupit ćemo ribe i izist. Još jedno pitanje imam dali ovaj motor M33/T ima lanac ili je cijeli prenos preko zupčanika kako mi se čini. A za ovo ulivanje ulja u pumpu smislit ću nekakav način za ulivanje jer mi je mali razmak od hladnjaka ispušne grane do ovog vijka za ulivanje. Pozdrav svim starim forumašima ja sam ipak samo pripravnik.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
nema lanasc , ima zupčanike ..za to ne treba nekog posebnog održavanja .
Slaba točka je AC pumpica , osim ako nema neki drugi način povlačenja goriva .oče mebrana otič pa nafta odlazi u ulje ..ako po vojnički svako jutro pregledavaš ulje nema straha .
druga boljka je pumpa vode , primarnog kruga ..no vode oko barke ima dosta pa bi se vjerujem tu snašao
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Ne moraš ulje u pumpu dolijevati kroz čep na vrhu ako je nedostupan. Uzmi neku špricu ili pumpicu i kroz kontrolni vijak (crveno označen) napuni uljem koliko ide, dok ne počne ići van kroz taj vijak - do te razine. .

Ako je on na dostupnom mjestu.... :icon_eyes:
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
Slaba točka je AC pumpica , osim ako nema neki drugi način povlačenja goriva .oče mebrana otič pa nafta odlazi u ulje ..ako po vojnički svako jutro pregledavaš ulje nema straha .

jel ovako rješenje bolje?
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-539-oglas-14281986

imt-539-slika-46224095.jpg
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Pumpu vode sam rješio novu sam kupio i ugradio je prije 2 gadine a staru sam reparirao . Jedino tu AC pumpu je dobro imati u rezervi. Ovdi u blizini :icon_thumright: ima u Sinju jedan dućan gdje ima sve za ove motore od cijelog motora pa do zadnje vide. Sinj je ipak poljoprivredni kraj osim što je alkarski.

I ovo je dobra ideja vidit ću da se odozdo puni sa špricom ili nešto slično. Ne znam koliko ulja staje u taj karter od bosch pumpe biće 1-2 dcl.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako ja vidim dobro ta pumpa ima centralno podmazivanje
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
To je pumpa Rikard Bencic--Rijeka .Montirana je na IMT-a 539 90-tih godina ..Izgleda da je tad u Torpedu bila totalna rasprodaja ....AC -pumpu kupis od englezca i nemas problem sa naftom u karteru..
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
To je pumpa Rikard Bencic--Rijeka .Montirana je na IMT-a 539 90-tih godina ..Izgleda da je tad u Torpedu bila totalna rasprodaja ....
Ili su tad već pali s kvalitetom proizvođači AC pumpi koje su ugrađivane na IMR motore pa su došli na ovo rješenje :icon_smile:

Pretpostavljam da i ovako nafta dolazi u ulje .... Jel se to centralno može zablindat i prepravit na "obično" tj. kao na 533 da se ulje mjenja periodički?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh