• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Lisnik zahvaljujem znači tu je prelivna cijev jer meni je na prednju donju vidu isteklo vrlo malo ulja a glavnina je izašla ovdi zato je bilo toliko ulja ispod motora. Očito je ova je ova prelivna cijev nižanego ona vida sa vanjske strane.Super hvala punooooo!:icon_smile:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Semerin (pakung) lupuješ kao rezervni do, a ne kao semering.
Dimenzije lagera ako Oficir ne napiše bum ti ja na pp poslal
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imaš za kupit samo pakung 22kn i ležajeve.
Mnogi vele da se to ne isplati nego bolje uzet novu pumpu.
Ležajevi za 533 pumpu su oba 6202.
za 539 neznam jer su kemije radili kasnije pa je moguće da idu drugačiji ležajevi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Pakung ti je 18 i pol kuna, a ležajeva imaš od 5 do 25 kuna pa kakvog voliš.
Set za reparturu maš tu negde u temi je neko nudil dobar set kakvog više nemaš za kupiti nigde.
A nova pumpa vode ti je 280 kuna.
Direkno od proizvođača bi blo i koju kunu jeftinije
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cjene variraju od županije do županije.
Dobar ležaj ima za tu pumpu od 25-45kn,ovisno od dučana do dučana.
Tako i pakung,ali i razlika u pakungu postoji,opet ovisi ko ga dela.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Pa dobro ljudi evo već treći put vas pitam znal neko kolko tačno stegnut glavu motora i radilicu na IMT 533. Na kolko kila tačno i ako ima još nešeto da se stegne kilo kljućem?
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Leteči 5,5 - 6 kpm. (bez osigurača), 7,5 - 8 kpm. (sa osiguračom)
Glavni 15,5 - 16 kpm.

MUHA@ kako mislis sa osiguračem i bez osigurača, i šta je "glavni" 15,5-16 kpm, koji je to dio ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Imaš matice koje imaju osigurače na klipnjačama i izvedbu gde osigurača nema več su matice samo osiguravajuće i trebalo bi ih kod svakog otpuštanja mjenjati. To neradi niko pa ne moraš ni ti.
Glavni, stoječi... oni kaj su na konzolama bloka.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
A koji je razlog pa se ovliko stežu. Umene je ključ do 10 kila samo. A kad sam skido nije nista više stegnut bio od letača, i odvrdno sam okastim ključem sa još malnjom cijevi. Pa dali bi šta držalo da stegnem na 10 kpm?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
E tu je neces srediti jer skoro svaka hoce vlaziti jer su sve mala privreda.Amir 1 stezu se toliko jer je tako neko proracunao a nase je da se pridrzavamo toga . Prema tome nadji jaci moment kljuc i stegni kako treba po propisu ako neces da ti se poodvrcu vijci i naprave karambol
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
A jel zna neko koji je redoslijed stazanja matica na glavi ili to ide onako po svom izboru. Al to čisto sumljam, trebalo bi da ima neka šema.
 

Romano

Novi član
Tu od
4 Pro 2014
Poruka
14
Ljep pozdrav...samo da vas pitam...na imt 540 hidraulika ne reagira na rucice...nikako...a nadolijal sam ulja...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Amire redosled pritezanja postoji i uvek se ide od sredine pa kontra vijak pa unakrst prema krajevima.Neznam crtati da ti lakse objasnim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh