• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,204
Ljep pozdrav...samo da vas pitam...na imt 540 hidraulika ne reagira na rucice...nikako...a nadolijal sam ulja...

U kojem položaju ti je fina hidrulika?
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Pa nije valjda da niko nema neku sliku ili nešto na koji se način steže tačno. Znam ija da se kreće iz po srede, al damije nać neku shemu.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Ljep pozdrav...samo da vas pitam...na imt 540 hidraulika ne reagira na rucice...nikako...a nadolijal sam ulja...

Jel puklo nešto prilikom prestanka rada? Ili je samo prestalo?

Ja sam imao problem da se oštetila osovina kvadranta (brzina reagovanja) velike ručice , tojest otišao je onaj kotačić unutra što gura mehanizam.

Cijena toga je u juselu bila ok 10kn

Evo slike na što mislim, ali skidanje poklopca hidraulike ili bar onog sa strane gdje provjeravaš nivo ulja ti ne gine.

foto_0414.jpg
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
imam jedno pitanje: ako idem sa 533 na duzi put (5-10 km) koliko okretaja je najboljeterat ga
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
imam jedno pitanje: ako idem sa 533 na duzi put (5-10 km) koliko okretaja je najboljeterat ga
Uvjek izmjenjivi broj okretaja, nebitno kak je put dugačak
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
imam jedno pitanje: ako idem sa 533 na duzi put (5-10 km) koliko okretaja je najboljeterat ga

pa to bas i nije dug put :biggrin: ja sam sa svojim 539 nekad davno isel po nazimice i taj dan je sredil 80 km u oba smjera. dok ruljim kukuruzu zna radit po 6 sati na 540 okretaja tak da ak redovno održavas nema toga kaj ferđo nemože!! :icon_pray:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Optimalno je priblizno oko 1500rpm jer je iskoriscenje motora tu najvece ali sto rekao Muha treba menjati rezim obrtaja .Nisam ni pristalica nikad gas do panja sto rekli ali povremeno i krace da
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Imam još pitanja : ako traktor nema ugrađeno ono crijevo za zrak ( nemože kipati ) jel to moguće ugraditi i jel skupo?

i još jedno ako prilikom kipanja jel treba davati gas traktoru ili može biti ler gas?..i moj radi sad na 450 okretaja..jel to premalo?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
crijevo za zrak ne može kipat ,
Moguče je ugraditi , skupo je relativan pojam.

Ako je pumpa dobra kipati može bez gasa , ako je loša treba gas
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Neznam Tino, ne razumijem se baš . hahaha...

Uglavnom traktor nemože kipati i jel se to može ugraditi da može?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zrak može kipat i to 55 tona šljunka pod pritiskom 10 bara , samo kompresor treba malo veči .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Moze se kolega ugraditi, treba ti izlaz za kacenje crijeva od prikolice, brza spojka. Nije nesto skupo.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Cijev za kipanje uljem se postavlja sa lijeve strane mjenjača ispod sjedišta. Cijev ti košta oko 100 kn i brza spojnica oko 50 kn ženska na cijevi i oko 50 kn, a možda i manje muška na crijevu prikolice. Znači komplet oko 200 kn (više ili manje ovisno od kvalitete i proizvođača).
 

Najnoviji postovi

Na vrh