• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Romano

Novi član
Tu od
4 Pro 2014
Poruka
14
Radi se o 540....nez kaj bi bilo...opce ne reagira...koda prolazi ulje kroz pumpu...ne kuzim kaj bi bilo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Neznam ni ja ali od nekud treba krenuti, a ja bi krenul od gumica koje sam spomenul, pa bi nakon toga ispustil 10-tak litara ulja i skinul desni poklopac da vidim kaj razvodnik veli jer da je pumpa neznam kak loša poluge mora diči...
Mada veliš da je dugo vremena spor pa me strah, ako nisu O-rinzi na cjevi, da te čeka malo žešči zahvat na pumpi.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Bog meštri ajde još jedno pitanje meni je minimum gas na motoru cca 750 okretaja. Čitam da neki imaju oko 500 . Ja otpustim sajlu od gasa tako da je poluga skroz slobodna gurnem do kraja i nema šanse na ide ispod 700 okretaja. Ne znam možda je do obrtomjera ali on radi brže nego što mi je radio stari 033/T ovaj nemože onako polako raditi . Ovo sve pišem jer dosta trese na ovim okretajima. A vidim da pišete da on ima te kritične okretaje kada najviše trese. Ja kad dam gas već na nekih 900 on se smiri i kasnije radi puno mirnije.Hvala ako neko ima volje da pojasni ovo moje ponašanje minimuma. Napominjem nemam problema sa paljenjem i radom motora alije malo neugodno i nije dobro za amortizere kojih ja imam 6 kom.
 

Romano

Novi član
Tu od
4 Pro 2014
Poruka
14
Neznam ni ja ali od nekud treba krenuti, a ja bi krenul od gumica koje sam spomenul, pa bi nakon toga ispustil 10-tak litara ulja i skinul desni poklopac da vidim kaj razvodnik veli jer da je pumpa neznam kak loša poluge mora diči...
Mada veliš da je dugo vremena spor pa me strah, ako nisu O-rinzi na cjevi, da te čeka malo žešči zahvat na pumpi.

Zezala je hidraulika i onda je stala ja sam natocil 10litara ulja...i otvoril sam poklopac onaj ispod sjedala...ali nikakve promjene...a da dojdem do pumpe moram ispustit sve ulje...mislis na one mesingane oringe kaj se spajaju na vanjske ruke
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bog meštri ajde još jedno pitanje meni je minimum gas na motoru cca 750 okretaja. Čitam da neki imaju oko 500 . Ja otpustim sajlu od gasa tako da je poluga skroz slobodna gurnem do kraja i nema šanse na ide ispod 700 okretaja. Ne znam možda je do obrtomjera ali on radi brže nego što mi je radio stari 033/T ovaj nemože onako polako raditi . Ovo sve pišem jer dosta trese na ovim okretajima. A vidim da pišete da on ima te kritične okretaje kada najviše trese. Ja kad dam gas već na nekih 900 on se smiri i kasnije radi puno mirnije.Hvala ako neko ima volje da pojasni ovo moje ponašanje minimuma. Napominjem nemam problema sa paljenjem i radom motora alije malo neugodno i nije dobro za amortizere kojih ja imam 6 kom.
a da si nađeš ljubavnicu?
na strelici se podešava minimalni broj okretaja
 

Prilozi

  • imt-539-slika-46224095.jpg
    imt-539-slika-46224095.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 220

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pod O-ring misli na gumicu.U cemu je problem mogao si provjeriti skidanjem poklopca na kojem je mjerac ulja.Vjerovatno ti neradi poluzje ili je zastekao radni ventil.Iz tvog prilozenog teksta mislim da bi bilo bolje da zoves nekog ko se bar malo bolje razumije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Bog meštri ajde još jedno pitanje meni je minimum gas na motoru cca 750 okretaja. Čitam da neki imaju oko 500 . Ja otpustim sajlu od gasa tako da je poluga skroz slobodna gurnem do kraja i nema šanse na ide ispod 700 okretaja. Ne znam možda je do obrtomjera ali on radi brže nego što mi je radio stari 033/T ovaj nemože onako polako raditi . Ovo sve pišem jer dosta trese na ovim okretajima. A vidim da pišete da on ima te kritične okretaje kada najviše trese. Ja kad dam gas već na nekih 900 on se smiri i kasnije radi puno mirnije.Hvala ako neko ima volje da pojasni ovo moje ponašanje minimuma. Napominjem nemam problema sa paljenjem i radom motora alije malo neugodno i nije dobro za amortizere kojih ja imam 6 kom.
Motor taj koji ti imaš sad gore i radi na večem leru od onoga kaj si prije imal tak da se s tim ne zamaraj.
Znam ja da bi ti htel smanjiti potrošnju ali nejde to kod ovoga, taj je pijanac u usporedbi na onog prije :eek::

Zezala je hidraulika i onda je stala ja sam natocil 10litara ulja...i otvoril sam poklopac onaj ispod sjedala...ali nikakve promjene...a da dojdem do pumpe moram ispustit sve ulje...mislis na one mesingane oringe kaj se spajaju na vanjske ruke
Lisnik ti je sve napisal, mesingani O-ring, to još čul nisam, prsten da, ali O-ring ne :icon_jook:
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Zahvaljujem na odgovorima pogotovo na prijedlogu puknutog za ljubavnicom misliš da smiri mene i motor pogotovo na ovih 6 amortizera to nebi izgledalo loše a čini mi se da je Muha u pravu jer ja nemam ovu vidu za štelanje minimuma neko mi je mora bit je ukrao(uhvatiću ga ja). Evo kako izgleda moja pumpa:icon_scratch::mad::
016ab.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zahvaljujem na odgovorima pogotovo na prijedlogu puknutog za ljubavnicom misliš da smiri mene i motor pogotovo na ovih 6 amortizera to nebi izgledalo loše a čini mi se da je Muha u pravu jer ja nemam ovu vidu za štelanje minimuma neko mi je mora bit je ukrao(uhvatiću ga ja). Evo kako izgleda moja pumpa:icon_scratch::mad::
View attachment 10865
Imaš je ode !?
 

Prilozi

  • 016ab.jpg
    016ab.jpg
    60.8 KB · Pregleda: 114

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
A jel taj brodski ne pusta na semeringu radilice?
Ako i pusta nema veze, dok se negdje parkira, ne ostaju fleke za njim..:D:
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Imaš je ode !?

Bravo puknuti jesi mačak svaka čast. Svaka ti dala! Znači nisu mi je ukrali nego samo premjestili. Pretpostavljam da se ova duga osovina na ključ odvida a ona matica uz tijelo pumpe onda stegne kao kontramatica. Da sada mi je to jasno da je u stvari graničnik za podešavanje hoda ručice gasa u pumpi. A što kaže Muha i to znam da je ovaj ne pijanac nego pijančina u odnosu na 033. Ovaj troši sigurno 20% više nego onaj iako mi je to teško točno odredit jer prije je bio brod težak cca 2,5 tone a ovaj ima oko 4,5 tone.:eek:::cool:
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
molim lijepo ak neko mi more reći, kolko otprilike košta razvlačenje novih koblova, montaža nove rasvjete i osigurača, ustvari jednom riječju struja na traktoru - imt 533. osim uobičajenih lampi još bi del dve na kabinu prema napred...hvala
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Dali mi možete reć dali se na isti način šteluje korpa i na IMT 533 kao i na ovim Zetoru 2511.


"Capice prvog stepena štelaš na 42 mm od lamele, a drugog na 35 mm od lamele"


Ako je na isti način štelanje moželi li neko postavit neku sliku?
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
A jel taj brodski ne pusta na semeringu radilice?
Ako i pusta nema veze, dok se negdje parkira, ne ostaju fleke za njim..:D:
Ne pušta malo i ne ostavlja fleke di ga parkiram nego ja brišem di god stanem.Krpa u šake i briši. Vi ste tu u prednosti neka Gradska čistoća čisti kad su plaćeni.:eek::
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bravo puknuti jesi mačak svaka čast. Svaka ti dala! Znači nisu mi je ukrali nego samo premjestili. Pretpostavljam da se ova duga osovina na ključ odvida a ona matica uz tijelo pumpe onda stegne kao kontramatica. Da sada mi je to jasno da je u stvari graničnik za podešavanje hoda ručice gasa u pumpi. A što kaže Muha i to znam da je ovaj ne pijanac nego pijančina u odnosu na 033. Ovaj troši sigurno 20% više nego onaj iako mi je to teško točno odredit jer prije je bio brod težak cca 2,5 tone a ovaj ima oko 4,5 tone.:eek:::cool:
možda nisam shvatio , a vjerojatno jesam , podlanice još uvjek obožavam ..

No , ovako , jedan kljuš na maticu kod tjela pumpe , pa odvrni onu dugačku maticu .
Dugačku maticu skini s vijka ,
tada na vijak ispod duge matice postavi kacavidu i odvrni maticu do tjela pumpa ,
Tek sada možeš podešavati okretaje na leru .
Kad namjestiš kako ti paše obrnutim redosljedom vrati natrag .

I nisam mačak ,daj boga ti da barem budem vuk , morski vuk:icon_super:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Dali mi možete reć dali se na isti način šteluje korpa i na IMT 533 kao i na ovim Zetoru 2511.


"Capice prvog stepena štelaš na 42 mm od lamele, a drugog na 35 mm od lamele"


Ako je na isti način štelanje moželi li neko postavit neku sliku?

Mene samo zanima kako si na IMT-u nasao capne prvog i capne drugog stepena..
Za IMT imas sve napisano na forumu kako se stela kvacilo..Citaj malo....
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
molim lijepo ak neko mi more reći, kolko otprilike košta razvlačenje novih koblova, montaža nove rasvjete i osigurača, ustvari jednom riječju struja na traktoru - imt 533. osim uobičajenih lampi još bi del dve na kabinu prema napred...hvala


Teško je reći dok ne znaš što je s bravama, satovima, ostalim lampama....

Ima za kupiti gotovih instalacija, kao "original" no ne valjaju ništa. Niti po mjeri napravljene, niti kvadratura žice kak mora biti.

Takve je počeo naveliko ugrađivati jedan veeeliki :(party): serviser kod nas, obično izdrže 1 tehnički pregled. Sad dolaze k meni ti šparni traktoristi nek im ja to pokrpam, šaljem ih velikom serviseru....
I ponudim im novu instalaciju, cijena s dodatkom za školovanje. Svaka škola se plaća... :mur:
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
možda nisam shvatio , a vjerojatno jesam , podlanice još uvjek obožavam ..

No , ovako , jedan kljuš na maticu kod tjela pumpe , pa odvrni onu dugačku maticu .
Dugačku maticu skini s vijka ,
tada na vijak ispod duge matice postavi kacavidu i odvrni maticu do tjela pumpa ,
Tek sada možeš podešavati okretaje na leru .
Kad namjestiš kako ti paše obrnutim redosljedom vrati natrag .

I nisam mačak ,daj boga ti da barem budem vuk , morski vuk:icon_super:
E moj morski vuče koji voliš podlanice nadam se da će se i to dogoditi na mom brodu bez obzira koliki bio minimum.Možemo ga najbolje ugasit da nekvari ugodjaj(da te koja drača od komarče ne ubode).
Znači da nisam bio potpuno u pravu ima neka vida sa kojom zapravo treba štelat pretpostavljam da je ona unutar nareza od dugačke matice i onda (prvo popustim naravno maticu uz tijelo) kad naštelam stežem ovu kao kontramaticu uz tijelo i zatim ova dugačka se vraća natrag . Po tome ova duga matica služi kao nekakav čep da ne upada šporkica.:icon_cool:
 
Posljednje uređivanje:

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
vure sve delaju, zanimljivo je da kad palim traktor moram s prstom pritisnuti spoj žice s bravom za paljenje, inače nema znakova da bu palio. lampe su bile ispravne ali s vremenom se razbiju od silnog šamaranja granja po šumi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
baš tako , štiti od šprokice ali štiti i da iz pumpe onaj sadržaj ne ide van uz vijak .
Između kratke i duge matice mora biti neki brtveni prsten .

Ako ne smiriš vibracij vati kako je bilo jer motor ne voli mali broj okretaja .ne rade pumpe hlađenja , generatori ..pumpa mora itd
 

Najnoviji postovi

Na vrh