• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Bijeli dim izgaranje prije zapaljenja (najvjerojatnije jedan celinder) kad ulovi pojavi se crni dim i nestane dima . Razlog kompresija ili ubrizgavanje ili oboje . Ako gubi vodu i dim malo vuče na paru voda ulazi u kompresioni prostor razlog brtva ili glava ili oboje .
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Vodu ne trosi nimalo. Pali kao mina, tako da mislim da nije do kompresije a i kada spustam niz brdo teret drzi dobro, rijetko spustam 3, skoro svugdje prvom... Moguce da su ventili malo rastelovani ili dizne... Ubaceni su mu klipovi od 539 i traktor stvarno ima snage i dobro pali
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Bijeli dim izgaranje prije zapaljenja (najvjerojatnije jedan celinder) kad ulovi pojavi se crni dim i nestane dima . Razlog kompresija ili ubrizgavanje ili oboje . Ako gubi vodu i dim malo vuče na paru voda ulazi u kompresioni prostor razlog brtva ili glava ili oboje .
Sve u svemu, sve ga jebe pomalo :icon_super:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pitanje u vezi 533 motora.. Odlicno pali, do3-4 stepena bez grijaca ko mina, ima snage, dobar pritisak ulja ali kad ga ujutru upalim on jedno 5-10min dok se malo ne ugrije dimi tamno plavi dim, u mjstu i ne ali kad se malo optereti onda dimi, kad se ugrije nema dima nikako dok ga bas ne opteretim. dok je hladan i dimi ima normalno snage kao i zagrijan.. Do cega moze biti? Filtere goriva sam mjenjao prije mjesec dana, ulje je zrelo za zamjenu... A primjetio sam da su mi mrezice u zracnom filteru masne...


Aj se ti ne zabrinjavaj s tim, nego samo gas...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Ventili i dizne postelani prosle godine, i pumpa takoder, no to s tim bijelim dimom se pocelo dogadati tek nakon stelanja, prije nije dimil dok sam ga upalil, makar nije bil stelan ne znam kad do prosle godine..

Željko kž vodu ne trosi, ali se meni cini da su njega potrosile godine..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Jesu novi ulošci dizni? Jedan majstor mi pričao da su loši ulošci, da kod nas(kod mene okolne trgovine) nema kvalitetnih dizni, i da zna biti kada stavi nove budu gore nego stare.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Tak je MrSima namijenjal se ja tih uložaka i diza izgleda da je bolje stari uložak i pepel nego novi (Muhač - sistem:icon_super:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Od kad više u trgovinama nema IPM uložaka nema više ni problema.
Trenutno češki zadovoljavaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nedavno sam kolegi tri nova ugradil i sva tri rade da ih je milina slušati, litru nafte sam prepumpal kak lepo predu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Može, ako doneseš i gore spominjane uloške.
ne zanima me kaj je unutra pa da skidam poklopce i vršim kontrolu.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Od kad više u trgovinama nema IPM uložaka nema više ni problema.
Trenutno češki zadovoljavaju.

Kolega si probal mozda Rumunjske ja imam pozitivna iskustva.:(call):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nisam se s njima susretal, da ti bum iskren ako me baš sila natera da moram nekome nekaj napraviti ja odnesem bošisti nek se on s njima igra, a ja si ih doma samo provjerim za svaki slučaj da sam siguran.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Jesu novi ulošci dizni? Jedan majstor mi pričao da su loši ulošci, da kod nas(kod mene okolne trgovine) nema kvalitetnih dizni, i da zna biti kada stavi nove budu gore nego stare.

Nisu novi ulosci, i to me cudilo, mislio sam da budu trebali novi , a majstor rekel da su dobri i samo postelal pritisak..
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Sta je sve potrebno osim trube, poluge za ukljucivanje i kandze da bi ugradio speru na 533. Sad nema nikakvu na sebi a trebala bi mi, Ne isplati mi se prodavati ovaj traktor zbog toga pa me interesuje isplati li se to odraditi i sta jos treba od dijelova za taj poduhvat?? Sta se jos dodaje na diferencijal??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Treba ti cijeli zadnji kraj od 539, najjednostavnije i najlakše.
Bilo je već pisanja o tome pa malo potraži.

Poslano desnim kažiprstom, o jeeee
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Sta je sve potrebno osim trube, poluge za ukljucivanje i kandze da bi ugradio speru na 533. Sad nema nikakvu na sebi a trebala bi mi, Ne isplati mi se prodavati ovaj traktor zbog toga pa me interesuje isplati li se to odraditi i sta jos treba od dijelova za taj poduhvat?? Sta se jos dodaje na diferencijal??

Daj mi molim te reci kaj radiš s tim traktorom da ti je špera potrebna do te mjere da bi išel delat taj suludi poduhvat? S ujakovim 533 sam radil 20ak godina(i sad ponekad radim) i koristil sam šperu možda dva - tri puta i to dok sam bil klinac pa više iz neke fore. A moj ni nema špere, i u ovih nekoliko godina nisam niti bil u situaciji da bi mi trebala.
 
Na vrh