• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Pa on je bogec sam po sebi, a kamoli bez špere. Jasno, kad je nemaš, ni netrebaš ju, ali ak se navčiš na pravom traktoru na nju, onda se bez nje nemre.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Je, zato svi imaju poderanu levu brenzu.
Rekel je davno jedan pokojni...Ferguson ni traktor. Najbolši je Ursus (veliki) na svetu i bližoj okolici :D:

Jel' tak Željko?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Je rekel kad je kupil 560 to mu bil jedini IMT . No na 533 se ne isplati ugradnja špere (preskupo) . A ako bi bilo neophodno bolje staviti lance na pogonske kotače , odlične su i kanđe ali šteta uništiti traktor .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
I ako ne kosiš i ako ne voziš prikolicu i ako ne omataš bale i ako neideš preko grabe i ako ??? I onda kaj će ti traktor :icon_weed:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Još da mu je netko odgovorio na pitanje bi čovjek sam procijenio dali mu se isplati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Isplati mu se nabaviti zadnji kraj od nekoga sa šperom, ili bar rabljene unutarnje dijelove. Bojim se da bi novi koštali više neg' kaj traktor vrijedi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Isplatilo bi se ako bi na postoječoj poluosovini napravil kronere napravil flanđu i pripasal naravno ako ima sa čime i zna svakome se nekaj isplati ali ako mora platiti punu cijenu onda mu se ne isplati . Rabljeno se teško isplati jer je to ona lošija špera sa bolcnama.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Znači treba mu druga truba, poluosovina, zupčanik blokade ili kandža i drugo srce difa?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Već sam napisal da mu je jednostavnije i vjerojatno najjeftinije uzet kompl. zadnji kraj( bez getribe) od 539 i to samo prišerafit na postojeće.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je blokada diferencijala.
Znači traktori nemaju oba zadnja kotača blokirana,nego uvijek vrti onaj kojemu je lakše da bi se moglo skretati.
A kad stisneš šperu oba kotača se vrte jednako.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Daj mi molim te reci kaj radiš s tim traktorom da ti je špera potrebna do te mjere da bi išel delat taj suludi poduhvat? S ujakovim 533 sam radil 20ak godina(i sad ponekad radim) i koristil sam šperu možda dva - tri puta i to dok sam bil klinac pa više iz neke fore. A moj ni nema špere, i u ovih nekoliko godina nisam niti bil u situaciji da bi mi trebala.

Radim na usponima i do 40% i kad spustas prikolicu po mokrini pa kad dobije skije i jedan tocak dobije kontra obrtaj pitao bi te za sta treba..

Bio sam odsutan ova 2-3 dana pa nisam nista odgovarao...
Znam da bi bilo najlakse naci zadnji kraj od 539 ali gdje ga naci?
ja sam u okolini Sarajeva i pratim stalno oglase ali slabo sta mogu naci... Zato pitam sta sve treba, da nabavljam dio po dio pa da to nekad odradim...
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Usponima i do 40%??? :(clap): Pa za tebe je cika spasoje mala beba. A ako te prikolica krene gurati po takvoj strmini(40%) ne bu ti pomogla ni špera, ni dupla vuca a ni gusjenice....
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ili zračne kočnice na prikolici i solidne gume traktoru.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Nisu to usponi bukvalno po 40% da ne pretjerujemo.. Ali ima mjesta gdje je stvarno opasno spustiti se, a radio sam i sa 539 i znam da mu ta blokada mozda vise znaci niz brdo nego uz.. Inace gdje ne izadje bez blokade tesko da mu i ona pomogne (tu se slazem sa tobom). Ali nekad kad ides niz brdo pa ima 10-15 metara velike strmine dosta znaci da ga ne pogura
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
533 Je puno toga opasno za spustit ili izvuč.
A pogotovo bez špere i dobrih ripni na zadnjim gumama.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Na vrh