• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da, moral bi to sad još sve oprati jer se nakeljilo prst prašine na tu nafru koja je curila..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I kolki tlak ulja ima sad na vruče?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kod mene je još uvijek prva gumica a skidano bar dvadesetak puta samo izvadim gumicu obrišem kanal i u njega stavim masu i ne pušta .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
I kolki tlak ulja ima sad na vruče?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Ne znam kolki je tlak, nisam ga ugrijal uopce danas. Nije niš radil tak da se nije imal di ugrijati. Ne vidim zakaj bi sad tlak bil drugaciji nego prije...

Kod mene je još uvijek prva gumica a skidano bar dvadesetak puta samo izvadim gumicu obrišem kanal i u njega stavim masu i ne pušta .

Kad sam menjal semering kupil sam odmah i novu gumicu, i sad je ta nova curila.. Kak staru nisam bacil nego ju spremil, sad sam ju metnul gore pa budemo vidli. Za sad niš ne curi...
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Danas sam se malo igral oko ferkana...

Prvo sam stavil novo kucište za filter ulja s ovim normalnim filterom. Dosta mi je onoga sranja z uloškima...

Jel to zahtjeva neku prilagodbu ili se samo našerafi umjesto ovoga s uloskom?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kupiš drugi nosac/kucište filtera i samo se zašarafi na iste šarfe, spoje se lajtunz, i to je to... Jednostavno je
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Ne, to je za 539. Ti trebaš za 533 a oni toga nemaju.
Probaj pitati u lokalnom dučanu, garant mogu pribaviti a za tih par kuna se ne isplati komplicirati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Ne, fora je u tome da je to nosač filtera ulja 533 novi tip.
Onakav od 539 ne možeš ugraditi.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ok, jasno je, mislim da me dovelo u zabludu to što mi je zadnji puta tip u trgovini kad sam trazio filter ulja, ponudio i ovaj cijeli, pa je rekao to vam je ovaj ko na 539.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Filter možda i paše(nisam siguran, pretpostavljam...) ali je nosac drugaciji.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Na 539 mi se nekaj kiper poremetil..
Moram podici kockice skroz do kraja i onda tek pocne dizati poluge u zrak, tj tjerati ulje u prikljucak, dok su nekad bile i do 4 cm nize i odmah je dizalo..
Ulja ima dosta i ovaj redovni hiraulik normalno radi, kaj muci kipera?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Najprije vidi dali ima lufta na oprugi automatike tamo gdje se kopča poteznica.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Ima lufta, a kakve to veze ima s kiperom?
E da i dok stavim kockice skroz gore jako sporo kipa, tako da nije s tim raditi uopce..
Moram to cim prije nesto slagati..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Direktno je povezano sa otvaranjem ventila. Misliš sporije nego prije ili, radi li hidraulika traktora normalno?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Pošto veliš da ostala hidraulika radi normalno ja sumnjam da se tu samo nekaj rasštelalo i da to nije veliki kvar.
Možda bi se dalo i izvana kroz desni poklopac.
 

Najnoviji postovi

Na vrh