• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja nebi to rekel,rekel bi mijenjaj traktor.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja nebi to rekel,rekel bi mijenjaj traktor.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
lako buržuju reč mjenjaj trktor , nečiji otaci nisu imali love da kupe duplo skuplji zetor , morali su se zadovoljiti s imtejom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
539 nema filter hidraulike (rijetki) a i da ga ima sva hidraulika nebi radila kak treba.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Što bi mu onda moglo biti tako brzo možda smeća potegla pumpa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Pumpa je jedna s jednim krugom i tu problem ne može biti.
Problem može biti jedino u aktiviranju a te komande su odvojene polužjem i dvokrakom polugom.
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Kako zamijeniti semering kod pogona bosch pumpe na 533. Na onom produzetku kroz koji ide osovina sto pogoni pumpu. Sta se mora skinuti i jel to zeznuto sam raditi? Pusta mi ulje prilicno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Skineš pumpu, spojku pumpe i kajlu s osovine pa odpustiš ona tri šarafiča na šarafciger i izvadiš mesingani poklopčić u kojem je semering.
Kod postavljanja omotaj nečim osovinu da ti utor za kajlu ne ošteti novi semering.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kako zamijeniti semering kod pogona bosch pumpe na 533. Na onom produzetku kroz koji ide osovina sto pogoni pumpu. Sta se mora skinuti i jel to zeznuto sam raditi? Pusta mi ulje prilicno

Uzmi u obzir i opciju da taj novi semering nebu dugo... Ak su pikse poderane brzo bude procurel, a onda ti ne gine malo žešci posel...
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Nisam to nikad dirao niti znam kako to izgleda.. Pretpostavljam da piksne drze osovinu??? Ako su otisle sta mi sleduje???
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,188
Direktno je povezano sa otvaranjem ventila. Misliš sporije nego prije ili, radi li hidraulika traktora normalno?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Jako sporo kipa i to, velim, moram kockice pogurati skroz do kraja gore, a nekad mi je pocel dizati poluge i kipati dok su kockice bile 4-5 cm nize..

Ostala hidraulika radi normalno, nosi balu sjenaze, je da pumpa lupa ali ju digne kao i uvijek i nosi..

Kaj se tice ulja, natankal sam od prosle godine do sad 10 l novog transhidrola, jer mi pusta cilindar na prikolici i jednu cijelu sezonu mi je pustal neki t-komad na beracu, pa mi je tu sfalilo, ali sad ga ima koliko treba biti..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Probaj zablokirati poluge hidraulika u donjem položaju i kipati za kuglom ako ide onda ipak kocka nekaj zeza.Jednom kolegi se izmaknula vilica koja tiska ventil protoka isto je hidraulik normalno radil ali nije kipal .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni se izmakla ja ju namjestio i neće da kipa.
I probam dižem ručicu od kipe ali sistem od kipanja se nikud ne miče.
Tako da sam odustao složio i ostavio bez kipe
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Neznam kak se to vama uspjelo izmaknuti? Da se prekriže sam doživel, ali izmaknula se nije nikad jer nema kam kad ima vodilice.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni pukli šarafi od cilindra i onda majstor nije to vratio.
Nema majstora baš koji znaju hidrulik samo na oko.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Te vodilice su zašarafljene na cilindar.
Ako su popucali šarafi onda ga nije moglo ulje puniti.
Prije bi bilo da je polužje u tom trenutku uhvatila rascjepka na spojnoj čahuri pa ga savinula.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da malo ga je pomotalo e sad htio ja odnijet poklopac nekom pošto nisam baš u to upućen i niko nije imao pojma.
I niš tako ostalo nekad zna na 50 puta dignut i to je to .
Ali morat cu to rješiti jednom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ler šalter.
Kad je ispravan i nije direktno spojen onemogučava struju za pobudu na alnaser kad mali (brze-spore) mjenjač nije u leru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh