• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
mali ovo je ulje za regulator ide ga oko 1 deci ako ne pušta ulje se mijenja kad i u motoru podmazivanje pumpe bi trebalo biti od motora.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako nema cjev i za iberlauf onda skini čep ,mislim da je ključ 12

taman tu negdje iza šipke ..uljevaj ulje dok ne krene čisto , nafta pliva na ulju pa ona izađe prva van
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
jedna u skladu s nazivom teme
539.png
[/url]uploading images[/IMG]
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pozdrav, da se malo pohvalim:(giggle): Stigla je ispomoc za mog internacionala. Samo nisam siguran dali je ovo motor od 539, posto sa cuo da je zadnja serija 533 bila sa motorom od 539. U papirima je 533 mada mi motor izgleda kao na 539








 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Problem s 539 curio mi je na semeringu na radilici na spojnickoj i sad sam stavio drugi. Bio je onaj u obliku 2 polumjeseca i sad sam stavio onaj gumeni ali je reko majstor da je stari semering napravio ris na radilici i bilo je dobro neko vrijeme i sad opet traktor curi vise nego prije
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ris je normalan jer ga špaga napravi a inače se brusi ako će semering ići da drži inače džaba semering na taj ris staviti.
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Molim vas za pomoć, imam Imt 539, i već duže vrijeme imam problem sa spojkom zraka ,naime kad traktor radi na toj spojki mi pušta zrak i stvara užasno pištanje zraka ,pa vas molim za pomoć i savjet ako mi netko može pomoć
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Ris je normalan jer ga špaga napravi a inače se brusi ako će semering ići da drži inače džaba semering na taj ris staviti.

Jel se mora onda radilica izvadit iz motora i sta mi je najbolje napravit
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ris je napravljen u tvornici! Uloga mu je da vraća ulje u motor, i te špage su dobro riješenje, npr. Perkins motori puno manje ulja puštaju od IMR.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slažem se sa kolegom jedini je uvjet da je dobra kompresija i špaga garant ne pušta meni nikad nije na špagi puštal .(naravno i špaga postavljena kak treba).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
To riješenje je riješenje kak i na Ursusu onaj odbacivač ulja ili na pumpama vode kaj je navek kantica morala biti ispod .... :icon_hang:

Kak god bilo, Marinko vrati ti špagerice, semering zaboravi kao neuspjeli pokušaj nekog fakultetlije.
Utori su (kak vele kolege) povratnici ulja ali u kombinaciji s špagom.
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
kudelja , teflon ..zamjeni spojku ..?"?

Pozdrav,molim te dali mi možeš malo pojasnit, to je onaj zračni priključak na taktoru što se nalazi odozada, i tu se spaja crijevo od zračni kočnica napr.prikolice,tu se nalazi okrugla guma i oko nje pušta zrak, sad dali to moram skinut !!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,487
Skini spojnicu i probaj je rastavit. Gumica ima posebno za kupit. Vjerovatno je PPT pa je gumica stisnuta navojem. No ne vjerujem da ces je uspjet izvadit pa kupi komplet spojnicu. Odsarafis-zasarafis i gotovo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav,molim te dali mi možeš malo pojasnit, to je onaj zračni priključak na taktoru što se nalazi odozada, i tu se spaja crijevo od zračni kočnica napr.prikolice,tu se nalazi okrugla guma i oko nje pušta zrak, sad dali to moram skinut !!
da si prvi put točno objasni gdje curi ne bi spominjao teflon ili kudelju
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
da si prvi put točno objasni gdje curi ne bi spominjao teflon ili kudelju
A nisam se uspio dobro izrazit,oprosti, što misliš što da uradim,jer sam mijenjao taj priključak novim i opet izbija zrak na toj gumici,
 

Najnoviji postovi

Na vrh