• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Nisam ni objasnjavao radi tebe vec radi vecine forumasa koji neznaju najbolje postupak montaze i greske pri montazi.
 

ljupko9

Novi član
Tu od
16 Kol 2016
Poruka
5
E ovako
Imam jedan problem sa imt 539
Kad je hladan tesko pali i dimi puno dok pali
A na leru dok radi puskara plavi dim, inace dok pali crni dim.
Ne znam sta je u pitanju
Kad je hladan i hladnije vrijeme pali tesko i dimi
 

zan539

Novi član
Tu od
10 Sij 2015
Poruka
8
Imam i ja jedan problem sa 539,odnosno boš pumpom, negdje iza boš pumpe ponekad curi nafta pa me zanima kaj se može napravit oko toga. Lp
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
E ovako
Imam jedan problem sa imt 539
Kad je hladan tesko pali i dimi puno dok pali
A na leru dok radi puskara plavi dim, inace dok pali crni dim.
Ne znam sta je u pitanju
Kad je hladan i hladnije vrijeme pali tesko i dimi

Jel troši ulja , kakva je kompresija možda te muči pumpa dizne , a mogu i ventili na glavi.
Puno je toga a možda je i zrel za generalku.
Obično pomogne uređivanje glave ventila.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ja sam imao takav problem. Sklop motora je bio istrošen a sve ostalo raštelano. Na jednom klipu je čak pukla kompresijska karika i napravila ogromne rupe po klipu. Izvuko sam se na koju godinu što sam predihtao, ubacio nove ležajeve, klipove i obnovio sve vezano za dovod goriva.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Da li je lakše motati volan ako je guma sa ripnama kao stražnja ili je lakše s onom kaj ima vodeću liniju iliti grbu. Pitanje vrijedi i za oranje.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Lakše bi trebalo biti sa onom što ima središnju liniju i takve imam i ja ali imam i hidraulični volan.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bolje su one kaj imaju vodecu liniju ko tri crte lakse motat i ako je dobra guma u oranju je super rinjace na manjem gasu tresu i vole se bocno poskliznut bar u mojem slucaju jer imo sam jedne i druge sad su dosle nove s tri crte!!
 
Posljednje uređivanje:

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Kod mene na 533 poluga kocnice stoji ovako

Kad bi postavio u donju rupu dali bi dobio bolju kocnicu zbog duzine poluge.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Dobil bi kraći hod pedale, ali i puno tvrđu pedalu. Dakle, lošije bi kočil neg' sad.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Dragi kolege, nisam vam se dugo ništ javljal, a to je zato jer vas nisam niti ništ trebal.
Sad se srdim oko nečega, pa ajd da to podijelim i s drugima. Na traktoru me počel izgleda automat anlasera zaebavati... kad okrenem ključ klikne i skoči ampermetar i ne okrene, tak moram ponekad i puno put klikati dok ne zavergla, a to je bojim se štetno za akumulator. Probal sam i u takvim slučajevima kucati s viljuškastim ključom po anlaseru i automatu ali nije pomoglo. Kak je to model automata koji se neda rastaviti da se očiste kontakti sve me strah da bude trebalo novoga kupovati. Imate li kakve prijedloge kaj kupiti i za koliko penez?? :icon_confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Jeeee, to je zato kaj si s viličastim, možda bi okasti pomogel :icon_wink:
Sam Bog pa nije ništ trebalo popravljati do sad.

Jel direkno (kad spojiš na automatu ona dva ključ 17) vrti? Ako vrti onda valjda šteka automat.
Mislim da je Iskra dobar odabir ako ih još ima.
 

Gringo

Novi član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
12
Ne radi mi truba na IMT 539 de luxe. Jel ima tu kakav osigurač za zamjeniti, kako pronači kvar?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Kako znati da su dizne u banani?

533 mi dimi bijelkasto plavi dim, tesko pali i na drugu diznu baca malo goriva kad se ugrije...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Provjerom na aparatu, od oka i na uho se to nekad radilo.
 

ljupko9

Novi član
Tu od
16 Kol 2016
Poruka
5
Jel troši ulja , kakva je kompresija možda te muči pumpa dizne , a mogu i ventili na glavi.
Puno je toga a možda je i zrel za generalku.
Obično pomogne uređivanje glave ventila.
Ulje ne trosi, ne duva na odusku... Mozda mi je filter od zraka zacepljen i bio je prljav ali onaj gornji ne mogu da skinem. Je li imao ko iskusta sa tim?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Samo dobro operi vodom pod tlakom taj gornji dio ali prije pošpricaj nekim sredstvom za odmaščivanje. Po potrebi ponovi postupak.
 

ljupko9

Novi član
Tu od
16 Kol 2016
Poruka
5
Znaci da skinem ono kuciste skroz i da uradim tako, sacekam da se osusi i vratim na traktor?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh