• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nalijo sam slucajno vode u rezervar u svog 539 bio je mrak i nalijo vodu a bilo je pol rezervara nafte e sad me zanima ispustio sam rezervar i sad voda je ostala dolje u karnisteru a nafta se digla dali je pametno izvuc te nafte sta ima i nalit nazad u rezervar
može , prozirni kernister ostavi neko vrijeme i nema problema .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Ostao sam bez volana, volan se vrti u prazno, dali treba novi puž, ili se stari da popraviti, koliko to košta?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Orsta , pumpa, cilindar, nekoliko crijeva min 5. i malo živaca poneka poluga oko 4 000 kn , Servo se ne isplati opet treba mehanički volan .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Bio je težak na volanu čudo jedno. A mislim da nije bio težak zbog glave volana, već napred da nije nešto dobro, a sve ko novo, traktor uopće nije ''razbit'', nije išao nikada po brazdi. Jer da je u glavi volana greška po nekoj logici kada dignem prednji kraj trebao bi i dalje biti težak na volanu ili griješim?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Digni mu prvi kraj u zrak ako ide i dalje jako teško možda je onaj ležaj ili piksa ispod samog kola volana a ako ide lagano kad ga digneš onda su rukavci zagrizli.
A ako šteka ili zablokira na nekom dijelu onda je oko puža nekaj.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Oficir volan više nema nikakve funkcije, u glavi je nešto otišlo i sad se volan vrti u prazno, a dok je radio, kada sam mu mjenjao prednje gume kada je u zraku vrti se malim prstom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
A tu može svašta biti. Puknut puž, izletjele kuglice ako se ona vodica kuglica raspala, ispal jedan štif koji drži sve u hrpi pa matica puža šeta slobodno .....
Moraš rastaviti da bi videl kaj je na stvari.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Jučer je škljocalo nešto kada motam u desno, a pred što će otkazati jutros nisam mogao skroz u desno skrenuti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Ništ mi to ne govori, kad rastaviš sve bumo znali. A možda je i kučište puklo, jel se vidi kakva pukotina ili ulje curi iz volana?
Ono kaj se lako motal u zraku, a na podu teško. Da nisu možda aksijalni ležaji na rukavcima podrobljeni pa zato. Usput je trpjel i sam mehanizam pa je pod tim teretom popustil.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Nije puklo, ali prije koju godinu mi šaraf sa lijeve strane ispao, otišao navoj u kućištu, i to sam siguran da je zbog toga što je težak bio. I tako je to išlo, danas-sutra ću to riješiti i nikako, i mislim da je unutra sve suho bar 2 god.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
I onda pljuckanje po imtu, koji bi to traktor izdrzao, hehe

To bi trebao i ja pogledati na 533, da uredim kuciste volana, al neznam koje je djelove najbolje uzeti, koji su najkvalitetniji od ovih koji se nude na trzistu, imam novi puz volana, kupljen prije 2-3g, pa htio uzeti i druge djelove, al nikako da to dode na red
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
533 je mogel dosta izdržati a i njegova kvaliteta dijelova je bila odlična a izdržal je i jer nije mogel ništa teško raditi . bez špere, bez kipera, lagan za ravnicu dobar ali mali brijeg malo blato i sl nije bilo za njega .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja sam sa 533 zadovoljan, kad sam se registrirao ovdje, imao sam samo njega i on je radio sve poslove, i tako godinama, sada je malo drugacije, on samo sije, sprica, kultivira i vuce ponekad prikolicu od 3t
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sa istim traktorom netko je zadovoljan a netko nije a ipak svi težimo boljem evo rođak ima 533 Zetora 6340 , Rakovicu 65 i DF 100 Agrotrona otac njegov veli najbolji je mali (533) traktor njega vozi od 1976 . Ali kaj sa njim raditi osim sijati umjetni gnoj ostali priključci mu preveliki preteški.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi si ivane na tvom mjestu prvo promijenio ležajeve na dnu rukavaca i pikse,sve 4 krajnika i promijenio ulhe u kučištu volana.
Pa onda tako malo radio i ako stvarno nejde dobro onda raskapat kučište puža.
A krajnici oni bez mazalice ne vrijede pišljivoga boba.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,484
Ali kaj sa njim raditi osim sijati umjetni gnoj ostali priključci mu preveliki preteški.

Pneumatska 4r, zitna 3m, prskalica i atomizer 440l, rasipac, cisterna 2700l, kultivator s kutijama 4r...na 100+ jutara kod mene radi 15 godina bez otvaranja hidraulike, mjenjaca, diranja volana i piksiranja bilo cega. A dosao je s Bog zna koliko sati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh