• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Otpustiš ona dva šarafiča ključ 8 koji se nalaze sa strane na boš pumpi i drukaš na ac pumpu dok nejde čista nafta.
Otpustiš jedan lajtung na dizi (bolje je sve ali je jebeno za dojti do njih) ključ 19 i anlasaš dok ne krene nafta.
Stegneš i pališ.

Ako nisi otpuštal lajtunge diza i bilo kaj na boš pumpi onda je dovoljno otpustiti lajtung koji dovodi naftu na boš pumpu (ključ 13) i pumpati na ac pumpu dok na njega nejde čista nafta.
Stegnuti i probati upaliti, ako ne uspije onda opet gornji postupakm
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Dijelovi su indija ako se ne varam, bili su i turski, duplo jeftiniji. Neka traje 20 godina i dobro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ako su Indijski onda još kak tak, ali ovo turke je katastrofa.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Muha-vužgal je odzračivanjem na filteru,jer prije nisam nikaj diral oko pumpe...
Koji glupi sistem tih filtera ima,na svakom su tri gumice,znači,tri puta više šansi da curi,a bome i curi! :icon_hang:
Inače,sad mu se zvuk promijenil,i malo ljepše radi,radi neoprostivog nemara filteri nisu bili mijenjani valjda deset godina,možda i više,čašica puna smeća,ono sito u njoj zaštopano... :(doh):
Ovak je izgledal filter kod akumulatora-

free image host
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
@ gogo, još sito u rezervaru na pipi ako ga ima ili ga je neko još davno izvadil i to bu to.
Filter u boš pumpi je očito izdržal smeće za sad.

@holand, 19 je na dizama a 17 na pumpi. S izvedba motora ima 17 na obje strane i fiati ako su ugrađeni na imt.
 

Marimark

Novi član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
2
Pozdrav ekipo.
Novi sam ovdje. Planiram kupit 539 od jednog poznanika. Traktor vec dugo stoji u garazi.
Otisao mu je lager na prvom kotacu, gume su lose, nema akumulatora.. Ima 3800 radnih sati. 88 godiste.
Zanima me koliko bi taj traktor mogao vrijediti..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Muha-bum se pozabavil s tim kasnije... A taj filter u pumpi može očistiti neko ko ja,ili bolje da ne diram? Zapravo bolje je ništ ne dirati,idem mijenjat lajtung koji curi,sad curi na sve strane,nek ide u vražju mater!
Marimark-negdje 2500€,ako ti se baš hoće IMT...
 

Marimark

Novi član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
2
Treba mi mali traktor za prijevoz drva.. Izorati vrt, a i imam volju malo popravljati i radit oko njega.
Inace traktor nije radio teske poslove, jel to puno 3800 rh?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Muha-bum se pozabavil s tim kasnije... A taj filter u pumpi može očistiti neko ko ja,ili bolje da ne diram? Zapravo bolje je ništ ne dirati,idem mijenjat lajtung koji curi,sad curi na sve strane,nek ide u vražju mater!
A neznam, postoji mogućnost da krivo sastaviš ventil i da boš pumpa postane neispravna dok se ventil ne sastavi kak treba.
Ako traktor ide dobro ne diraj, a ako se odlučiš nije problem. Ima slika več na forumu kak treba biti pravilno sastavljeno, a ako bu trebalo bumo opt postavili sliku.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
viš koje sad brige imaš kad nisi na vrijeme održaval , ako traktor po teretom potegne na pune okretaje ne diraj pumpu ,
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Muha-a to ne,nebum to diral dok se ne razleti,uz malo sreće ništ mu nebu,sad ne radi više puno...

puknuti-istina je to,samo velim da je tu tolko spojeva i gumica,čim nekaj dirneš,odmah curi,mogli su malo jednostavnije to posložiti. Budem potrošil kolut ili dva teflona,pa bude dobro. Traktor je u OK stanju inače,samo bi moral majstor pročačkati oko pumpe,dizni i ventila,i drugi stepen ne odvaja kako treba...
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Pozdrav forumasi.
Curi mi gorivo izmedu rezervara i pipice, stavio sam i one bakrene platnice i opet. Sad jer ima neki silikon ili neka bolja ideja za to sprijeciti jer mi je vise flase ispod casice dosta.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Muha-a to ne,nebum to diral dok se ne razleti,uz malo sreće ništ mu nebu,sad ne radi više puno...

puknuti-istina je to,samo velim da je tu tolko spojeva i gumica,čim nekaj dirneš,odmah curi,mogli su malo jednostavnije to posložiti. Budem potrošil kolut ili dva teflona,pa bude dobro. Traktor je u OK stanju inače,samo bi moral majstor pročačkati oko pumpe,dizni i ventila,i drugi stepen ne odvaja kako treba...



ne znam jel to sarkazam ili kaj , ali brijem da teflon treba eventualno na pipici a i tu je bolja kudelja a ne teflon .
je , spojeva je puno , ja sam jedan filter kod prvog čačkanja izbacil van ..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mijenjal sam dva lajtunga,i na svakom spoju curi,a ne mogu ih dotezati do besvjesti. Curi na pipici,na čašici,na filteru,i na onom šrafu koji sam spominjal... Sve je to do sad bilo više -manje suho,valjda su smeće i farba brtvili. A i ta nova crijeva ne valjaju,jedno sam odmah morao nosit natrag u dućan.Teflonom sam brtvil usis i povrat lože na termogenu,i desetke spojeva na navodnjavanju,bilo je dobro...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Frenja i gogo, probajte staviti aluminijske pločice.
Teflon nemože na šuplje vijke ali svugdje drugdje se meni pokazal kao dobar mada sam zadnje vrijeme koristil nit, bolja je.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bome razlika aluminijske pločice super drža dok ove bakrene stalno slini.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
aluminij je malo bolje , ali alumijisku treba svaki put novu , dok bakrenu možš " restartati"
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kaj je problem uvijek doma imati šaku bakrenih i šaku alu pločica?
A neki su ljudi navikli da uvijek negdje malo slini pa ih to puno i ne smeta.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh