• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Spojnicu sam mijenjao novu i opet mi se isto dešava, postavit ću slike večeras pa da vidite,
Pozdrav svima!!!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To riješenje je riješenje kak i na Ursusu onaj odbacivač ulja ili na pumpama vode kaj je navek kantica morala biti ispod .... :icon_hang:

Kak god bilo, Marinko vrati ti špagerice, semering zaboravi kao neuspjeli pokušaj nekog fakultetlije.
Utori su (kak vele kolege) povratnici ulja ali u kombinaciji s špagom.

Uz sve uvazavanje ovo zadnje nije tacno_Odgovarajuci semering nekog xxx fakultetlije sto posto drzi.DOKAZANO iz iskustva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
A more biti da se u zadnjih par godina nekaj promjenilo od kad sam ja zadnjeg probal ugraditi.

Daj neku sliku ili ime proizvođača kojeg ugrađuješ a da si zadovoljan s njim.
Mada, ako on brusi po onim povratnicima ulja to nikak nemre dugo trajati. Osovina se malo zajede pa problemi zabrtviti, a gde ovde gde su ukopani kanali.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
A na koliko ti nabija pritisak zraka? Možda kihavac ne fercera pa mora negdje izbiti zrak. Ako već i nova spojka pusta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Kaj nema prije te spojke onaj ventil s ispustom pa probati njega zatvoriti da ne trpi spojka.
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
evo neznam kako ubaciti sliku na forum, dal netko može malo pojasnit, dal postoji opcija za ubacivanje slike direktno sa my computer,
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Onda promijeni majstora kak ti je @lisnik rekao...
Da li ste sigurni da uopće pušta na semeringu? Možda pušta na karteru na plutenim polumjesecima.
Ja kad mjenjam semering skidam i karter obavezno i dihtam i njega jer nekad raprije pusti na tom plutu nego na semeringu odnosno špagama.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad se pojavil taj semering (umjesto špage) bila je to revolucija lokalni majstori počeli ugradnju ali nije bilo dugog vijeka pa se vračali na špagu . Dali se nekaj poboljšalo pa drži (najvjerojatnije je jer vjerujem kolegi Lisniku) . No bez obzira ja ipak vjerujem špagi kod mene špaga ne pušta . Muhač Usrani ne pušta i nije mi puštala VC-155 makar ima odbacivač ili imala špagu .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Dalmik semering sa jednom oprugom drzi odlicno.Ovi sa dvije opruge nevaljaju..Kod opruge do bloka dolazi ulje i nema grijanja usljed rotiranja radilice.Do opruge nazad ulje nemoze doci jer nedozvoljava zaptivanje kod prve opruge.Samim tim taj zaptivni dio ostaje suh i zagrijava se previse.Bar ja mislim da je to problem sa semeringom koji ima dva zaptivanja .Ovaj sa jednom oprugom dolazi skroz naprijed malo ispred risa koji odbacuje ulje.Zaptiva na glatko uz dostupnost podmazivanja uljem iz motora.
Jos jedna bitna stavka je pravilno montiranje semeringa.Najcesce se semering osteti pri montazi.Ona zahtjeva dosta paznje....

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Hvala kolegi Lisniku na pojašnjenju , znači jedna opruga bolja nego dvije a ja mislil dvaput je dvaput :(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Probal sam crne, crvene, zelene ali svi su bili s duplim brtvljenjem. Doduše, ono drugo (vanjsko) je bilo izvedeno da brtvi nećistoču izvana (jer je opruga bila izvana) i to brtvljenje je išlo na čisti dio radilice, a ono (unutarnje) je vozilo po kanalima.
Imal sam slućaj da aluminijski dio nije bil dobar (loš odljev) pa je pritiskal semering na onaj pojačani dio na koji se oslanja aksijalni ležaj i poglodal semering.....

Kak god bilo, ja se usrečil nisam u večini slućajeva (mada ima jedan za kojeg znam da vozi dan danas, a ugrađen je prije pet i više let).
Možda me netko nekad nagovori da mu ugradim takvog plavog pa bum probal i tu sortu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Damire82 jel imaš pametni tulifon? Ako imaš, instaliraj tapatalk, pronađi forum, ulogiraj se sa istim podacima koje koristiš i za kompjutersku prijavu i tamo možeš ubacivati u teme koje raspravljaš slike direktno iz mobitela.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Najcesce mestri zajeb. kad stavljaju ona dva vijka iza pete na radilici.Malo teze prolaze i tad se malo gura na silu .Tada aluminijski dio stisne semering na ivicu pojacanog dijela do lezaja koja je ostra i prosjeku gumu.Drugi problem je da se semering nepretegne vijcima.Treci problem je da se peta radilice mora omotati izolir trakom i nauljiti kad se semering navlaci .
Ako se ispostuju sva pravila za montazu a pusta problem je plutani dio dihtunga na karteru.
Uostalom evo stampano upustvo za montazu gumenog dijela.Aluminijumski dio je samo bitno nepretegnuti i posvetiti paznju pri ubacivanju dva vijka iza pete na radilici.Radije ih potkratiti jos nego ostetiti gumu.Inace se feder podloske izbacuju pri ugradnji gumenog semeringa.Treba paziti pri kupnji semeringa da rupe budu na gumenom dijelu M8 jer znaju uvaliti i sa rupama M12 pa pusta ulje pokraj vijka.

 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
U orginalu tam ni nisu feder pločice več ravna tanka i krunasta pločica.

Znaš da ja postupak jako dobro znam, ali nisam bil zadovoljan. Velim, ovakvog nisam probal pa o njemu nemogu ništa reči.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač/Lisnik jel na taj blok paše radilica od S motora (direktno ubrizgavanje) ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Paše radilica u konzole, ali ne paše hod i poklopac.
 

Najnoviji postovi

Na vrh