• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Možda je i ispravan ali se malo poderal pa je zafrkaval i onda ga je netko premostil jer je to lakše nego do njega dojti da se zamjeni.
Tak je na većini, mada žalil mi se kolega da ga radi toga nije na tehničkom pustil.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da malo ga je pomotalo e sad htio ja odnijet poklopac nekom pošto nisam baš u to upućen i niko nije imao pojma.
I niš tako ostalo nekad zna na 50 puta dignut i to je to .
Ali morat cu to rješiti jednom
mali ugradi kiper ventil i to nećeš trebati dirati .
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Ljudi, treba mi pomoc oko spajanja kablova sa kontakt bravom itm 539....??? Nova i stara nema veze jedna s drugom... Uzeo sam Fap-ovu bravu, treba mi boja zice koja ide sa kojom???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ja sam skoro siguran da je crvena najvjerojatnije plus.
Probir lampu u ruke i gas.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nisam to nikad dirao niti znam kako to izgleda.. Pretpostavljam da piksne drze osovinu??? Ako su otisle sta mi sleduje???

Sleduje ti rastepanje celog prvog kraja... Od skodanja haube, kilera, prednjeg trapa...
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Imam jedno pitanje u vezi lamela tu neki pričaju da turske lamele nevaljaju e sad me zanima dali ih je tko meto na traktor meni je otisla vucna lamela i trebo bi to mjenjat pa me zanimaju iskustva s turskim lamelama
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Moje iskustvo je takvo da su se TMS lamele pokazale dobre, a za 50 kuna više se ne isplati riskarati s Turskom koja nije bog zna kaj.
Orginalne se više ne proizvode odavno a ni nikad više ne budu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam ruen stavio i za sad odlične ali su i koštale oko 500 kn u sekri nabavio
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Na 539 mi se nekaj kiper poremetil..
Moram podici kockice skroz do kraja i onda tek pocne dizati poluge u zrak, tj tjerati ulje u prikljucak, dok su nekad bile i do 4 cm nize i odmah je dizalo..
Ulja ima dosta i ovaj redovni hiraulik normalno radi, kaj muci kipera?

Danas sam nesto premjestal beraca i reko idem probati kipati, i vidim da treca tocka kopcanja hidraulika, znaci ona velika opruga ima dosta lufta i pritisnem ja nju rukom i samo malo drmnem kockice i poluge se odmah dignu i bunker se pocne jako brzo dizati..

Koja fora je onda u toj opruzi i kako se rijesiti toga lufta, da mi opet normalno radi kiper?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Najvjerojatnije ti je pukla balansna opruga. Ne vjerujem da se toliko razderalo ili rasštelalo .
Treba izvaditi onaj šarafič ključ 13 sa strane na repu poklopca hidraulike, ona dva imbus vijka i onda odšarafiti onu nazubljenu maticu.
Nakon kaj to imaš vani onda bumo štelali kad vidimo kaj se dogodilo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Sutra se budem toga prijel, ako je pukla opruga, samo nju stavim drugu ili ima tu jos nekih caka?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nema šanse da je pukla onakva opruga, treba ju samo izvaditi i dotegnuti sistem da nema lufta, ne na tvrdo nego tek da nema više zazora.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
To si ti rekel da nema šanse, to kaj je od debelog fi komada ne znači da nije ne salomljiva Može biti pre tvrda ili pre mekana pa je onda umorna.
Opet, nemora ni značiti da je pukla ali imal sam takvih slucajeva dosta u praksi.

Naj sigurnije bude kad ju izvadi van, a da bi poštelal ionak mora izvaditi jer onaj šaraf na sredini (koji svi štelamo šerafcigerom jer odgovarajuči alat nemamo pri ruci) je naj vjerojatnije zahrđal i trebalo bu grijati.
A ionak da bi dobro poštelal opruga mora biti vani.

Ivan, otraga imaš jedan gumeni čepić kojeg izvadiš, zatim ispod one zaštitne gumice imaš jedan zatik kojeg izbiješ.
Nakon toga štelaš do toga da opruga nema lufta a opet da se da rukom okrenuti.
Sastaviš obrnutim redoslijedom i kad stežeš onu veliku maticu ostaviš da cjeli sklop ima mrvicu lufta.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
IMG_20160802_124944.jpg


Imam dvoumicu. Nisam jos stavljo ulje u bosch pumpu, pa da pitam. Oznacio sam s plavom i crvenom strelicom.

Ovaj čep kod plave strelice, tu bi se trebalo ulijevati ulje ?
A kod crvene bi se trebalo ispuštati ?

Koliko ulja i koje da stavim te koliko često to treba mijenjati/dolijevati?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da gore doliješ e sad sve ovisi ako puštaju elementi ode sve ulje odmah kao meni.
Ali neću da je radim radi traktor ko urica pa nema smisla dirat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh