• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
nove gume, poluga hidraulike uprta u rudu, i nis ne mrda nikud na strmini

a ako je poslije 15 m ravnije, nece ti se nis dogodit ako pogura, sam drzis pravac i frknes gasa pa ga popustis...

a sad , ako imas provalije i ne znam kaj, kupi si traktor sa duplom vucom, lancima, kocnice na prikolici i sidro iza prikolice...
padobran nema smisla , jer ipak nije neka brzina, kako to izgleda kad krene sanjkat...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
josix vozil sem se sa sidrom kompletni trupac je glumil sidro jedino sem se tak mogel spustiti (naučili me domačini) i kad se vratiš po drugu turu ispile taj trupac, svašta ljudi rade u nuždi . Špera dosta pomogne ipak manje kliže traktor .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Josix nisi ti vidio ni klizanje ni koje djavole kad tako pises, dva metra su ti dovoljna da izgubis glavu, a ne da klizis 15 metara .
Ko je vješt ti se stane veoma lahko, samo se reaguje na vrijeme.

A kolegi je najbolja investicija kupiti diferencijal od male zastave i postaviti na prikolicu. Rahat i uz brdo i niz brdo.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ne nisam, bubam tako bezveze, tek tako da nesto napisem...
u bob driftu kroz sumu, duljine cca 70m je sudjelovao neki drugi ja, ja sam se usro, i vratio se u tjelo tek kad je traktor stao na kraju puta, na nekoj livadi di sam izletio... i bilo je to slucajno, da sad ne mislis da izazivam vraga...

post sam malo u sarkastično humoristicnom tonu napisao...

a kolega ak ima takvu nizbrdicu da se njemu cini da je 40%, ili nek razmisli o drugom traktoru, ili neka napravi ovo kaj si ti napisal da napravi pogon na prikolici, to cuda radi, il nek se ne vozi po takvoj nizbrdici...

a od traktora sa duplom vučom, mozda je stvarno bolje ovo s prikolicom, samo kak to slozit

https://www.youtube.com/watch?v=d-pyTDwB9VQ

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Gledao sam video gdje je postavljen dif od male zastave i gume 7.50-16 i kardan ide direktno, nema nikakvih reduktora. Kaže čovjek da ide bez problema tako.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
pa dobro i mene ja balirka s 39 gurala 30 meteri pa niš frknem pun gas i stao je u dragi haha .
Desi se al treba ostati miran
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Nemojte me pogresno shvatiti ali ja nisam pitao da li mi treba spera ili ne, valjda toliko znam.. A ako nemate sta reci nemojte ni bezveze naglabati gluposti... Hvala svima na odg ali ne vrijedi ovde postavljati ovako pitanje.. Taman da je naopako ja sam pitao sta mi treba i to je to..
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Evo jedno pitanje u vezi imt 533. Pritisak ulja u motoru dok je hladan motor dode na 4,5 bara, kad se motor ugrije na 60- 70 stupnjeva, na ler gasu pritisak ulja padne na nulu! Na toj temperaturi gas treba biti iznad 1300 obrtaja da bi pritisak bio oko 2 bara. Motor je dobar, pali dobro, vuce, lijepo radi, ima 2400 originalnih radnih sati. Dali je to normalno ili bi trebalo mozda uljnu pumpu zamjeniti?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nemojte me pogresno shvatiti ali ja nisam pitao da li mi treba spera ili ne, valjda toliko znam.. A ako nemate sta reci nemojte ni bezveze naglabati gluposti... Hvala svima na odg ali ne vrijedi ovde postavljati ovako pitanje.. Taman da je naopako ja sam pitao sta mi treba i to je to..

Kakvo pitanje, takvi odgovori...

Evo jedno pitanje u vezi imt 533. Pritisak ulja u motoru dok je hladan motor dode na 4,5 bara, kad se motor ugrije na 60- 70 stupnjeva, na ler gasu pritisak ulja padne na nulu! Na toj temperaturi gas treba biti iznad 1300 obrtaja da bi pritisak bio oko 2 bara. Motor je dobar, pali dobro, vuce, lijepo radi, ima 2400 originalnih radnih sati. Dali je to normalno ili bi trebalo mozda uljnu pumpu zamjeniti?

Pumpa ti je potrpuno ispravna i nemoj ju ni slucajno mijenjati. Sutra ili prekosutra kad se vratim doma, poslikam ti i objasnim u inbox kaj trebaš napraviti i imat ceš na leru minimum 1 bar, a na punom gasu preko 4 bara dok je motor vruc.... Ne trebaš niti kune potrošiti..
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
E da, zaboravel sam reci da sam stavil novi onaj ventil pritiska ulja koji je ispod one plocice koju drze 3 sarafa, nije nista pomoglo, opet je isto
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
nemoj ni ti mene krivo shvatit, al odgovor si dobio, a ako mislis da ce ti netko nabrajat kataloski djelove, onda nisi bas cist.

ili nabavit zadnji kraj od traktora koji ima speru, ili ako imas para na bacanje, i ti znas da oces speru i gotovo, onda odi i ducan, pa ce ti ovaj iz kataloga sve nabrojat kaj ti treba i kolko kosta...

forum daje informacije, ali i forum je neki virtualni oblik druzenja, a to podrazumijeva onda i malo zafrkancije.

nije ovdje nitko placen da rjesava bm probleme, to je dobra volja ljudi, a ljudi nisu roboti da sturo i striktno odgovaraju na pitanje, tak da nemoj se bezveze jadit :)

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Dobio sam samo jedan odgovor gdje je napisano sta treba od dijelova pa onda meni ostaje da ludujem sam sa sobom ako se odlucim da to radim... Znam da niko nije iz lose namjere rekao kako je to glupost ali eto, to je bila moja ideja da radim (mozda i glupa) ali nema potrebe sad toliko naglabati oko toga..
Danas skoro da nisam gasio traktor i primjetio sam veceras da mi pomalo pusta ulje negdje iza bosch pumpe ali onde je toliko nabacano da se ne vidi odakle dolazi.. Sta moze biti u pitanju?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa kako kažu malo OFF , moram promjeniti svoju tvrdnju da špere ne treba , da je neki dan nije bilo vjerojatno bi bil uz malo sreče na hitnoj , uz malo manje pokojni skupa s traktorom .

U izjavi o tome kako špere ne treba bila je konstatacija da je ne treba uz brijeg ...ne niz brijeg
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Kakvo pitanje, takvi odgovori...



Pumpa ti je potrpuno ispravna i nemoj ju ni slucajno mijenjati. Sutra ili prekosutra kad se vratim doma, poslikam ti i objasnim u inbox kaj trebaš napraviti i imat ceš na leru minimum 1 bar, a na punom gasu preko 4 bara dok je motor vruc.... Ne trebaš niti kune potrošiti..
Kolega jesi stigao doma pa da mi napises sto bi bilo rjesenje za ovaj moj problem
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne očekuj previše , ali ipak bi pitao jel to može srediti i moj 539 , ja bi rado da manometar nešto pokazuje..ili da uzmem turbo ulje ..još bolje da ga nahranim bananama.ali to samo za prodaju
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
...još bolje da ga nahranim bananama.ali to samo za prodaju


Možda bolje da ga hraniš špinatom vidi kak pomaže Popaju .( Pukich u tvom stilu) :icon_fU::icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Evo jedno pitanje u vezi imt 533. Pritisak ulja u motoru dok je hladan motor dode na 4,5 bara, kad se motor ugrije na 60- 70 stupnjeva, na ler gasu pritisak ulja padne na nulu! Na toj temperaturi gas treba biti iznad 1300 obrtaja da bi pritisak bio oko 2 bara. Motor je dobar, pali dobro, vuce, lijepo radi, ima 2400 originalnih radnih sati. Dali je to normalno ili bi trebalo mozda uljnu pumpu zamjeniti?
Imao sam ja skoro puno problema sa pritiskom. Prica je duga, uglavnom ja sam zaj*bao stvar, nisam namontirao polugu gasa i pri startovanju traktor je do kraja nabio turazu. Kad sam stavio polugu i ponovo startovao pritisak je bio na leru nula. Ispitao sam sve zivo i na kraju zakljucio da je ventil zapusen i da stalno propusta ulje (ne odrzava pritiska). Samo sto je kod mene visok pritisak (5 i vise bara kad je hladan, a oko 2 kad je vreo), to je i do mjeraca jer nije toliko precizan. Ne bi trebao toliki da bude, ali inace fergici imaju visoke pritiske (M033 motori za razliku od s44 i drugih). Neka ti neko ocita sa vanjskim manometrom pritisak, da se vidi da li je ispravan tvoj na instrument tabli.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Danas sam se malo igral oko ferkana...

Prvo sam stavil novo kucište za filter ulja s ovim normalnim filterom. Dosta mi je onoga sranja z uloškima...



Onda sam promenil ulje u motoru i natocil ulje u boš pumpu, da bu i njoj malo masno...



Nakon toga sam promenil creva od goriva jer su vec sva slinila na sve strane...





I na kraju sam traktor nepeljal na padinu da se ulje scedi napred da mogu skinuti semering na kardanu.



Semering ne curi nego curi na onoj gumici oko kucišta. Sad sam metnul staru gumicu koja je prije bila(jer je nova puštala) i dodal sam još jednu tanju, tak da su sad dvije. I još sam sve namazal s diht masom.





 

Najnoviji postovi

Na vrh