• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
nešto šteka kod dovoda goriva, pošto si filtere promijenio, može biti do crijeva ako curi koje, uložaka dizni(na što najviše sumnjam) ili pvp

sada se čuje izljevanje goriva nazad u rezervar nakon gašenja motora, ne sjećam se da se ranije to moglo čuti...
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Rijesen problem s pucanjem klackalica, majstor neki prije je lančanik na bregastoj krivo oznacio a nitko prilikom ufazivanja nije gledao polozaj bregaste s klipom vec samo oznake. Sad kad je po pravilu stavljena sve u redu i traktor i ljepse radi. Hvala svima
 

ralf

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
16
Može biti i AC pumpa, membrana dobila.


bok, dok sam pripremal zemlju za sjetvu desilo se nekaj čudno s traktorom, kod nekih 3/4 gasa počel se gutiti koda dela na dva cilindra, mislil sam da bu krepal, malo je tak delal dok ni došel k sebi i primil gas, kod vožnje po cesti sam imal istu situaciju, penjem se u breg dojdem do pol brega ali samo ak mu dam puno gasa on počne usporavati koda je ostal bez nafte pa opet "primi" i pomalo krene koda niš ni bilo. Membrana nije jer bi letil po cesti jel da? del sam nove filtere al ni to nije...a kaj bi moglo biti?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel netko zna kako ide van ova osovina koja inace tera boš pumpu, To je 533. Bratic treba staviti nove pikse i semeringe. Hitno je!!!



 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,729
Ak me pamćenje dobro služi, sa strane pumpe kad skineš nosač semeringa(drže ga tri vijka šarafciger)na osovini bitreba biti zeger skineš i trebalo bi iti van prema napred
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da, skinul je semering i zeger, i probal malo lupiti ali lupa na tvrdo pa nije htel silit. Zato pitam jel ima kakva caka ili na nekaj treba posebno obratiti pažnju?
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Prvo odvojiti pogonsku osovinu uljne pumpe...taj poklopčić odozgo skinuti i izvuci osovinu pa tek onda pogonsku pvp.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
osim tog štekanja dovoda goriva kod jačeg gasa sada mi se razj... i radno svjetlo. Smiješna situacija- imam dve radne lampe napred zašarafljene na krov i jedna iza tam di treba biti. Prednje su spojene kolko sam skužio umjesto trube na osigurač i imaju prekidač kakav ima i stražnja lampa, onaj na povlačenje, e sad se desilo nekaj- bez obzira koju radnu lampu upalim uključuje se desni žmigavac!!! al ne da žmiga nego stalno svijetli a kaj je najbolje žmigavci mi ne delaju, valjda je automat otišel. di se tu kaj pomiješali s kim pitaj boga...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Primijetio sam da traktor od strica vec drugu godinu niz nagib izbaci ulje na odusak....Evo i danas mu se desi...ne izbaci svo,vec samo da se trag pozna......
Mozda su mu to markeri da se zna vratit kuci ako cugne.......

Interesantno da dosta lako pali
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
bez obzira koju radnu lampu upalim uključuje se desni žmigavac!!! al ne da žmiga nego stalno svijetli a kaj je najbolje žmigavci mi ne delaju, valjda je automat otišel. di se tu kaj pomiješali s kim pitaj boga...

masa ih muci, zato pali zmigavac
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Njemu žmigavci crkli,a meni proradili sami od sebe nakon godinu dana!
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Pitanje u vezi 533 motora.. Odlicno pali, do3-4 stepena bez grijaca ko mina, ima snage, dobar pritisak ulja ali kad ga ujutru upalim on jedno 5-10min dok se malo ne ugrije dimi tamno plavi dim, u mjstu i ne ali kad se malo optereti onda dimi, kad se ugrije nema dima nikako dok ga bas ne opteretim. dok je hladan i dimi ima normalno snage kao i zagrijan.. Do cega moze biti? Filtere goriva sam mjenjao prije mjesec dana, ulje je zrelo za zamjenu... A primjetio sam da su mi mrezice u zracnom filteru masne...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mrežice u zračnom filtru moraju biti masne

Za ostalo ne brini , kad počne dimiti kad je ugašen onda se vrati po savjet
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možeš staviti aditiv u gorivo da malo očisti sistem, neki su ovdje pisali da je i 2-taktol dobar u te svrhe.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
WD 40. Sijetijo si me na moj nekadašnji traktorčič Ferari 26ks ,2 cilindra. Kad smo rukom okretali radilico, jedan cilindar nikakve nije imao kompresije. I samo je jedan taj cilindar dimijo. Vidijo sam to, jer smo skinuli izpušno grano. Možda je kod tebe isto:motor više ne brtvi dobro. Ne dostiže pritisak kod kompresije dovoljan i izpaljivanje nije takvo kako bi trebalo biti, pa onda dimi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Onda bi bilo dobro pogledati zazor ventila ali bi u tom slučaju motor malo i drndao.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Radjen je motor generalno prije 100-120 sati rada a nisam stelovao ventile.. Znam da sam trebao nakon 30-40 sati ali eto,... nesto mi se nije dalo... Vjerovatno si u pravu.. Mada ne brine me mnogo, motor vuce extra nebi se postidio 539
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Moj 539 isto kad prvi puta upali, pola minute do minutu suklja bijeli dim i traktor trokira u leru, poslije se to smiri i u radu nema dima nikakvog..
Kaj bi to bilo?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Trebalo bi prekontrolirati i podesiti tlak dizne i zamijenit uloške ako su loši,i ponekad poštelat ventile.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh