• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Treba tu i pakung novi, pa potokariti peraju, ležajevi .... i onda se bu na kraju od stajanja pokvarila, a uložil buš u nju.
Ja bi ju bacil u staro željezo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kaj onda kaj je plastičan, misliš da kileru nebu ništ?

Ako ne vjeruješ probaj prste nutra metnuti na leru, nemora ni pod gasom biti.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ko ga hebe nediram ništa dosta sam se ispopravljao od bivših majstora .
Nju čuvam za kraj.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ko god hoce reparirati staru pumpu, bolje nek odmah stavi novu..
Meni je procurila vodena i skinem ju ja, odnesem k majstoru, izbijemo osovinu, stavimo nove lezajeve, pakung, potokari on peraju i nazad pomocu prese sve to nabije (nisam nista placao jer smo rodbina), ja ju stavim na traktor i za godinu dana mi 5 km od kuce zasteka pumpa i pukne mi remen i antifriz iscuri na asfalt..

Bratic me odsljepao doma, i ponovno skidaj haubu i sve redom i kupio novu, neki hrv. proizvod i evo vec par god bez greske..

Tako da tko hoce dva puta u kratkom vremenu skidati haubu, kiler i sve ostalo dolje, nek reparira..
Da, ja sam morao i glavu kompresora skidati jer nisam mogao izvuci pumpu van..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Do slova podržavam Ivanov post.

@ Ivan, ako buš drugi put moral mjenjati, a nekad budeš, cvakni malo brusilicom onaj dio pumpe kaj zapinje u pero glave kompresora pa buš ju mogel izvuči van a ništ se tim ne gubi jer ostaje dovoljno mesa da crijevo šelnom stegnes.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam prošlu put stavio tešanj jedva našao i garancija i sve .
A gle uvjek nekohoće proći jeftinije to je skuplje.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Stara pumpa ide u staro zeljezo, samo sam pitao inace uvijek staavljam nove dijelove.

Majsrori ova nova pumpa je deblja 5 mm tako da remen nije bas u centru.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Izgleda, naravno nisam mislio da to mora biti badavo. Cijena je stvar dogovora ako se tko odluči
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ko god hoce reparirati staru pumpu, bolje nek odmah stavi novu..
Meni je procurila vodena i skinem ju ja, odnesem k majstoru, izbijemo osovinu, stavimo nove lezajeve, pakung, potokari on peraju i nazad pomocu prese sve to nabije (nisam nista placao jer smo rodbina), ja ju stavim na traktor i za godinu dana mi 5 km od kuce zasteka pumpa i pukne mi remen i antifriz iscuri na asfalt..

Bratic me odsljepao doma, i ponovno skidaj haubu i sve redom i kupio novu, neki hrv. proizvod i evo vec par god bez greske..

Tako da tko hoce dva puta u kratkom vremenu skidati haubu, kiler i sve ostalo dolje, nek reparira..
Da, ja sam morao i glavu kompresora skidati jer nisam mogao izvuci pumpu van..

Reparirao nekoliko puta, i nikad nije valjalo, mislim nije trajalo, kupio novu hrvatski proizvod i nije otisao lezaj nego dosjed izmedu lezaja i pumpe, uzeo kirner i ubacio novi lezaj, tako je radio....jako mekan materijal kucista
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gogo samo ga dotegni ALI BUDI NJEŽAN . Ivanz po danjašnjim cijenama ne isplati se reparirati pumpu .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nikako, samo nova pumpa, i po mogucnosti imati u rezervi kod kuce, isto kao i remen, jer uvijek je procurila u proljetnoj sjetvi i pripremi.....a stalno antifriz unutra

Na 539 moram zamjeniti crijevo ispod pumpe, netko je stavio neko zamjensko i dosta je lose, uzeo sam odmah cijeli komplet, ako se i neko drugo pokaze lose, da odradim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Procurilo mi ulje na ovom šarafu nakon jednog dana torture,dal ga mogu dotegnuti
Izvadi ga van, podmotaj teflonom pa ga onda stegni nazad.
Nemoj silovati jer je to konusni čep.

@Ivanz, radije odmah promjeni cijeli set jer možda je koje iznutra natrula pa da nemaš jedno vrijeme brige s crijevima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gogo samo ga dotegni ALI BUDI NJEŽAN . Ivanz po danjašnjim cijenama ne isplati se reparirati pumpu .

Izvadi ga van, podmotaj teflonom pa ga onda stegni nazad.
Nemoj silovati jer je to konusni čep.

Primljeno na znanje!
Dosad je tu bilo suho,ali poslije naletnog utovarivača je pustil suzu,neke 3 litre su iscurile...
 

loopkiller

Član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
35
Pozdrav, imam IMT 533 i malo me zezala hidraulika pa sam ponesto podesavao i sad je OK ali me interesuje koja bi trebala biti fabricka visina poluga? Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh