• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Željac, meni se to dešavalo na više generalno uređenih motora u fazi razrađivanja.
Normalno dok karike nisu legle pa nisu brisale (naročito čistaći) mislim da ispravan motor to nesmije raditi . Mali Zetor je miješal beton i žbuku na 700 o/min danima a nikad nije grana bila masna . ZJ na iberlaf je normalno da malo slini naročito neparni broj celindera (nadtlak/potlak).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
auspuh vam je kao i dimnjak na kuči , ako ubacivate mokra drva i gušite vatru dimnjak bu procurel , tak vam je i na motoru ..nema veze jel englezar ili ford
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti ali ovo nije kondenzat u auspuhu nego ulje a ulju nije mijesto u auspuhu , ulje rashladna tekučina i nafta nebi trebali biti u ispušnoj ili usisnoj grani a ako se pojave to nije dobro. Poštivam vaše znanje o motorima pa možda nisem u pravu ali ne priznam dok mi ne objasnite zakaj ulje može ili smije ili treba biti u grani ??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa u auspuhu nemre biti kondrenaz kad motor nejde na vodu , isto tak u dimnjaku ne može biti ulje jer se ubacivaju mokra drva u ložište .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti ja drumom a ti šumom . Ako dihtung na grani (grana-glava) nije dobar a motor hladan pa upaljen na tom dihtungu (lošem) kad prvi puta upališ motor može se pojaviti nekaj crni i mokro na to mislim :(emo)::(emo):.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Jos imam 4, 5 dana oranja, pa budem onda videl el bude kaj bacal na granu, al mislim da nebu imal vremena.. :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti ja drumom a ti šumom . Ako dihtung na grani (grana-glava) nije dobar a motor hladan pa upaljen na tom dihtungu (lošem) kad prvi puta upališ motor može se pojaviti nekaj crni i mokro na to mislim :(emo)::(emo):.
nemre biti ne dobar dihtung , to se mora odmah popraviti , isto kak i spoj peči i dimnjaka , se familija potruje
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da nesto fali u motoru ili da je dihtung neki los onda bi cmario stalno na grani al ovdje se desilo sta se i kod mene desava dugo radi na malom gasu i bez opterecenja i onda se usere al naprimjer pod mlinom cekicarom di je veci gas se ne usere kaj se onda nes samo popravi u motoru ili??
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Evo, skuril rezervar goriva s 539 i motor suh ko barut, ipak je Muha bil u prvu, on je malo jaci igrac tu na forumu.. :)
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Dali je neko stavljo indijski alnaser na traktor. Kako se pokazo. Kazu da brzo vergla, kod mene je stari pa sporo vrti, kakvo je vase iskustvo. Pozz
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pozdrav, jel netko mjenjo nosač filtera ulja na IMT 533 ali da je stavljo nosač bez čašice da se filter navrne gore, gdje je kupovo i jel treba radit neke preinake.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Netreba nista mjenjati, al nije to potrebno mjenjati, meni nije nikada smetalo
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Ja sam mjenjo i nisu potrebe preinake samo kupis nosac i stavis ga umjesto ovog sta imas sad i zaserafis filter .....15 min posla
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
I ja sam isto stavio drugi nosac, jednostavno je a imaš ga u Autopoljo stroju, vjerujem i u drugim trgovinama s dijelovima.. Jednostavnije je kod promjene filtera, na onim starim modelima znaju gumice zajebavati... Ja sam i na 558 stavio isto drugo kucište, samo kaj je kod njega zajebano kaj je filter malo na nezgodnom mjestu pa ako ga u šumi bubne deblja grana ili cjepanica može ga probušiti, znam za takav slucaj....
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Ja imam na 539 indijski istvarno vrti brže nego iskrin. Imam ga već dvanaest godina i nisam imao problema.
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
Pozdrav, jel netko mjenjo nosač filtera ulja na IMT 533 ali da je stavljo nosač bez čašice da se filter navrne gore, gdje je kupovo i jel treba radit neke preinake.


ja sam uzeo taj nosač u masivi cca 90 tak kn ,, na njega ti pašu filteri ulja od golfa 2,,kad uzimaš uzmi si odma i bakrene podloške za pod cijevi tj one šuplje vide
 

Najnoviji postovi

Na vrh