• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Teorija kaže, da.... A kolko bi to bilo? 1 km/h ili manje??? Opasno se tu brzina povecava...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Ako smijem se umješati u razgovor, 0.83 km/h će biti brži, ako su gume 11 promjera npr. 140 cm, a 12 promjera 145 cm, i uz pretpostavku da sa 11- gumama mu je max. brzina 25km/h ?
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Trebam odgovor nekog tko ima iskustva sa mjenjanjem nutranjeg semeringa na radilici na imt 539 . posto je moj procurio zvao sam majstora i reko mi je a novi uzmem e sam kod nas u trgovini ima onaj sa spagama i onaj gumeni neki plave boje e sad me zanima tko je s kojima imao boljeg iskust a koji je bolji jer vec smo jednom mjenjali i opet curi
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Bi da imam vremena na poslu sam a ujutro moram ic kupit dolazi mi majstor a nez ni sam dali taj sa spagama ili onaj gumeni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja bi ti predložio da uzmeš onaj s kojim majstor ima dobra iskustva , očito on na način da ti izabaereš pere ruke od eventualne reklamacije .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Majstori, kaj se dogodilo s ovim mojim borcom, danas mi propustio ulje na grani auspuha, sad ne znam jel izmedu glave i bloka curi ili bas na dihtungu auspuha?



I to je propustil pod cinkularom, inace taj nikad nije pipil drva i danas je pilil neka dva sata na 1000 okretaja i dok sam ga isel spremat u garazu vidim curi ulje..

Kaj mu je doslo?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Prije par mjeseci si postavio isto pitanje,napisao si da ti taj plavi propustil nakon dva dana, a propustila ti i špaga i kakav sad da ti savjet netko da?
Najbolji savjet ti je dal kolega @lisnik na stranici 540 ove teme ili koju prije
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
U vilicaru motor 539. Vilicar je kod mene oko 20 godina i uvijek imam antifriz koji nikada nije ispod -30.
Ove godine motor cesto zakuha i izbaca tekucinu na crijevo hladnjaka - sigurnjak. Znaci ne kuha prilikom svakoga koristenja. Jednom sam isao 2 km odraditi posao i provjerio tekucinu. Nakon 1 km je zakuhao i izbacio vodu. Stao sam, nasuo vodu i nastavio jos 1 km, odradio vise od 30 minuta i vratio se 2 km bez problema - temperatura je bila normalna premda je bilo ljeto i temperatura zraka visoka.
Mislio sam da blokira termostat i danas utvrdim da uopce nema ugradjen termostat. U vodi nisam vidio trag ulja.

U zadnje 2 godine ga koristim 1x tjedno po 10 minuta dok sam prethodni godina radio svaki dan.

Molim pomoc.

Hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U vilicaru motor 539. Vilicar je kod mene oko 20 godina i uvijek imam antifriz koji nikada nije ispod -30.
Ove godine motor cesto zakuha i izbaca tekucinu na crijevo hladnjaka - sigurnjak. Znaci ne kuha prilikom svakoga koristenja. Jednom sam isao 2 km odraditi posao i provjerio tekucinu. Nakon 1 km je zakuhao i izbacio vodu. Stao sam, nasuo vodu i nastavio jos 1 km, odradio vise od 30 minuta i vratio se 2 km bez problema - temperatura je bila normalna premda je bilo ljeto i temperatura zraka visoka.
Mislio sam da blokira termostat i danas utvrdim da uopce nema ugradjen termostat. U vodi nisam vidio trag ulja.

U zadnje 2 godine ga koristim 1x tjedno po 10 minuta dok sam prethodni godina radio svaki dan.

Molim pomoc.

Hvala.
jel remen mastan ..i kliže
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Remen nije mastan ali je bio malo opusten. Danas sam ga dotegnio pa cu vidjeti.

Ove godine sam sipao vodu, a sada bih stavio antifriz kao sto je bilo uvijek dok ga nije izbacao.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda ti je hladnjak prljav, vidi kad radi kako miješa vodu u hladnjaku budući da nema termostata morao bi pošteno vrtiti.
Ivan, provjeri dizne i kompresiju.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ivan KC ne zamaraj se s tim nije to nista i moj 542 pod cikularom isto se tak usere mali gas nije pod opterecenjem i dugo se tak lagano vrtio motor provozaj se malo pod punim gasom da to spali i zaboravi na to detaljnije ce ti @MUHA objasnit zasto do tog dolazi!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ivan kc, operi i samo gas kak ti Bučo veli i ne zamaraj se time.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Meni se je slicno desavalo na mf 133 isto pod cirkularom na nekih 1300 okretaja baca ulje na odušak osobito ako je visio prema naprijed a jednom mi se desilo i na utb 643dt isto tako na manjim okretajima sam balirao sijena na mijestu i bacio je lijepu lokvicu ulja u nekih pola sata rada.
Zašto se to desva?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh