• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Opral sam i jucer imal nekakvoga prijevoza od 10 km i sve suho..
Al velim, tak mi je bilo cudno to, par dana prije toga je izvezao 15 prikolica gnoja i 20 cisterni gnojovke i sve suho i onda mi se pod cirkularom u leru posere, nije taj naucen na lake poslove.. :D:
A stari 539 nekoliko dana u godini vrti krunjac u leru, ispili sva drva i nikad mu se to nije dogodilo..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Nisam uspio skužiti zasto ponekad bace ulje van i kod mf-a sam skida poklopac glave pa preradio cijev oduška ali nije pomoglo
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Dok radi u leru karike ne stignu obrisati ulje koje podmazuje cilindar i ne uspije izgorjeti pa negdje mora izači. Ili če biti masna hauba ili če izači na prvoj rupici koju nađe. Tak je meni objašnjeno jednom zgodom.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Hm....
ali meni je bacio ulje na odušak ne na auspuh
a motor je nio dobar imao je gemeralnu od tada mozda 2500 sati imam stari 533 sa preko 7000 sati i ne baca toliko ulje dimi na odušak tesko pali nema nesto snage ali nikad nije bacio tako ulje

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ivan, nama se desilo da je izbacil ulje na granu auspuha pod rotokosom, no problem je bil kaj je AC pumpa otišla i pomješal je ulje i naftu pa dok je došlo "do gora" bacil je na granu, nije deda odmah skužil, dobro da sam ja prije primjetil, pa smo obustavili radove i odmah u zamjenu i servis :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ulje na odušak je znak viška kompresije u karteru, može imati veze i s lošim odabirom ulja ili kondenzacijom zbog nedovoljne radne temperature motora.
Ulje na ispušnoj grani je obično nesagorjela kombinacija ulja i nafte koja se javlja kad motor radi na manjem jednoličnom gasu dulje vrijeme a "neopterećen".
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I ispušni ventili i njihove vodilice DOBRO dihtaju a opuge ventila mekane :icon_fU:.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod komsije mi 533 ima nekakav cudan rad, dodan gas do kraja al ne pojacava gas, onda sam ispusto na pvp zrak na onom sarafcigeru i na kraju je nadoso da bi se nakon 5 minuta opet ugasio, pa smo ga upalili na guranje dok sam ga slepo kuci i opet normalno radi. Znaci traktor prekida u radu, nigdje ne curi gorivo, :fiery:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ulje na odušak je znak viška kompresije u karteru, može imati veze i s lošim odabirom ulja ili kondenzacijom zbog nedovoljne radne temperature motora.
Ulje na ispušnoj grani je obično nesagorjela kombinacija ulja i nafte koja se javlja kad motor radi na manjem jednoličnom gasu dulje vrijeme a "neopterećen".
Hm...
išcupan šipku ulja i nista ulja je baca radim normalno oko 150sati i ulja ne fali idem mliti za svinje ili cirkular na nekih 1300 okretaja u pola sata fleka ispod oduska fleka u rasponu od 20cm
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Kod komsije mi 533 ima nekakav cudan rad, dodan gas do kraja al ne pojacava gas, onda sam ispusto na pvp zrak na onom sarafcigeru i na kraju je nadoso da bi se nakon 5 minuta opet ugasio, pa smo ga upalili na guranje dok sam ga slepo kuci i opet normalno radi. Znaci traktor prekida u radu, nigdje ne curi gorivo, :fiery:


filteri goriva? tako je meni bilo
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
bome kakav sam ja filter skinuo s 560 traktor jedva vukao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mijenjani u proljece ne radi puno, samo sebi 3 ha zemlje, casica cista ko suza :icon_rolleyes:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A ac pumpa možda se zaštopala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
To mu se desilo, trokiro i ja ga tako u brazdu zavalim, uzeorem sto je ostalo i opet se samo ugasi. Kasnije ovo na sajlu je upalio i nije vise bilo problema. I ja sam mu reko da filtere pregleda, jer ga zajebaje nesto s gorivom. Mislio sam da nije sta puklo u pvp
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
I ispušni ventili i njihove vodilice DOBRO dihtaju a opuge ventila mekane :icon_fU:.
Misliš, a kaj kad je sve kaj si navel novo i ugrađeno po ps-u a on i dalje plače na auspuh?
Kod komsije mi 533 ima nekakav cudan rad, dodan gas do kraja al ne pojacava gas, onda sam ispusto na pvp zrak na onom sarafcigeru i na kraju je nadoso da bi se nakon 5 minuta opet ugasio, pa smo ga upalili na guranje dok sam ga slepo kuci i opet normalno radi. Znaci traktor prekida u radu, nigdje ne curi gorivo, :fiery:
filter u rezervaru, ako ga ima?

Hm...
išcupan šipku ulja i nista ulja je baca radim normalno oko 150sati i ulja ne fali idem mliti za svinje ili cirkular na nekih 1300 okretaja u pola sata fleka ispod oduska fleka u rasponu od 20cm
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Misliš, a kaj kad je sve kaj si navel novo i ugrađeno po ps-u a on i dalje plače na auspuh?




Dalje uređenje glave komplet i dizanje kompresije na normalu . Kondezacija prolazi ulje u grani ne volim , može imati 100 kg blata ali grana mora biti bez ulja pa makar je IMT.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni se to dešavalo na 560 jedan celinder bio loš pa čistač nije mogel brisati ulje kod malog gasa se isto cjedilo iz grane. Jednom rođaku na 533 no njemu je faljelo komad klipa .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Željac, meni se to dešavalo na više generalno uređenih motora u fazi razrađivanja. Nakon torture toga više nije bilo, a znam ljude koji su imali takve "probleme"u radu na poslovima koji se ovdje spominju a na ostalima ne i tak je to išlo još godinama bez brige.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Nema veze s IMR motorom, ali...
Primijetil sam na našem Štoreu da je cijev na auspuhu masna, kad je motor dugo radil na niskoj brzini vrtnje i bez tereta (vučenje betona na deku cijeli dan), tak da vjerujem da je to posljedica nezagrijanosti motora i radi toga većih zazora i viskoznijeg ulja (jer je i ulje nezagrijano).
 

Najnoviji postovi

Na vrh