• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ma dosta mu vraga kad ga presložiš napravit ce opet toliko.
A sve je do očuvanosti što vrijedi kad ga uništi kao da ga je bomba pogodila tu nemaš što popravljati.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moji su bili uz poljoprivredu i cijelo ljeto u sumi kolku tocno metrazu sam napravio neznam al isto cuvam i pazim al shebe se na ferdi otisla guma prednja skroz i malo postrugnul zadnji blatobran a zetor puklo koljeno od auspuha razbijena prednja sajba a cuvam jako i odrzavam i repariram sve strojeve kak se spada al da su bili samo na poljoprivredi to nebi moro mijenjat!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve se može naštimati, al kada se traktor izradi hoću reći ko moj 533 sa kabinom što je bio, previše je tu uloga da dođe u stanje kao ovaj 539, i cijelu zimu bi trebao raditi......prvo motor, pa kvačilo, pa volan komplet, i možda ležajeve u točkovima, staviti novu kabinu i srediti haubu.....pa kad pogledaš treba i one čahure u polugama kočnice, imaju lufta, pa kočnice srediti.....itd itd sve to ode od normalnog rada, na njemu nikada nisam dirao mjenjač i hidrauliku, poklopac nisam nikada skinuo, od hidraulike samo stavio crijevo za kipu i ništa više......bio je jako zahvalan traktor, i puno je toga izdržao, ovaj bez kabine 533 je kupljen kasnije, on je imao odličan motor, pun snage, al problem, imao je jednostepeno i nije se moglo sijati pneumatskom sijačicom, on je radio druge poslove, dok nisu došli veći traktori.....a opet ulog u njega, zanemarivo, nije vrijedno spomena, a traktor je išao i radio, i kod novog vlasnika će raditi godinama.....
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Moj je zadnje kaj sam zapamtil, imal na vuri 6975. To je bilo prije mjesec dana kad sam išel na tehnicki. Od tad je jedino gnoj tovaril pa možda ima koji sat više.. Pojma nemam jel kad kaj rađeno na motoru, ovaj lik od kojeg sam ga kupil se kune da nije, ali niš ja to ne vjerujem, niti me briga. Meni je glavno da odradi sve kaj treba. Teže mi pali jedino. Bez obzira jel vani +30 ili 0 moraš ga zagrijat i onda pali. Ako je temperatura ispod nule špricnem malo spreja i dobro, ma da po zimi jako malo dela, skoro niš... I dok god pali nema šanse da idem dirat motor. Kad više ne bude niti na start sprej palil, onda bumo razmišljali o slaganju...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
A neće ni s grijačom uništit ćeš motor tako do kraja.
Sprej pomota klipnjače može uništit radilicu .
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
A neće ni s grijačom uništit ćeš motor tako do kraja.
Sprej pomota klipnjače može uništit radilicu .
Pa ne treba cijeli sorej upotrijebiti za jedno paljenje

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ja sam jednom palio na to i nikad više karike u komadićima kasnije to više šteti nego pomaže.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne polomi sprej ništa nego sivonja koji ne zna kad je dosta... To ti je kao i s alkoholom, ako ne znaš granice plaziš po cesti...

Ne spraja se to da motor eksplodira, malo špricneš taman koliko treba da se motor zavrti i to je to. Nikad nisam imal problema niti na jednom stroju radi sprejanja, nit se kaj pomotalo niti popucalo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Neznam nagledao sam se kvarova od spreja tako da .
A radje bi napravio generalku nego na sprej palio.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Opet krivo stišćem zahvale.
Lako tebi kad moreš skroz jeftino napraviti generalku.:icon_rolleyes:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Opet krivo stišćem zahvale.
Lako tebi kad moreš skroz jeftino napraviti generalku.:icon_rolleyes:

Gle kad moram reći ***** ti stroj kad sjednem pa nepali prođe me volja za sve .
Ako nije donekle ispravan ma ja ga radim makar za jesti nemao.
Ako nije stroj ispravan koji zarađuje onda nezz.
Kupio sam traktor pa vidim kako to ide dolje dalje pola ne radi .
Neozbiljno
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kad bi se generalke radila samo zato jer neki stroj malo lošije pali kad je zima ne znam kud bi došli... Moji su kombajn palili 15 godina sa start sprejom u sezoni kombajniranja kukuruza... Stari Fahr M88S. Svako jutro ga je trebalo malo posprejati... Moj rođak ima Zetora, mislim da je 7745(ili 7245, nisam siguran), od kad ga je kupio teško mu pali po zimi na hladno, isto ga spreja kad pali, i to vec par godina

Meni bi 533 vjerojatno upalio i na minus temperaturama uz jace grijanje i dugo verglanje, ali cemu to kad mogu kupiti sprej za 30 - 40 kuna i imam ga godinama koliko meni treba... Bolje to nego sje... akumulator i anlaser od verglanja, a za tih 100 - 200 sati godišnje kaj radim s njim dobar mi je i takav motor bez generalke... Kad naucim raditi generalku kao kolega mali za 3500 kuna(ili koliko je vec bila prica) onda cu raditi svake tri godine tek toliko da napravim... :biggrin:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Susjed je potrošio sprejeva i sprejeva na startanje villičara i godinama ga je tako palio i to ne da samo malo magle ubaciš nego bar tri cetiri sekunde sprejanja ili nema startanja bez obzira na grijace. Kad počne motor imati lošu kompresiju ne može ga toliko ni oštetiti jer ionako propušta kompresiju i ne stigne zapaliti smjesu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Koji su to kvarovi od start - spreya?

Pucanje glave , krivi klipnjače , ode dihtung glave i tako.
Mi smo palili tako ursusa 335 razbilo ga do kraja probilo je na dihtungu pa je dimio.
Inače radili kod jednog cjepali drva na njega.
A dobro ko nema za popravak ima za sprej.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Lako ovima sta zive u brdima njima ni alnasera ne treba
[emoji23] [emoji23]
 
Na vrh