• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovo su mi najbolje price o traktorima starim 30 godina i 300 radih sati... Ljudi nemojte biti naivni...

Gle, nađe se, ja osobno znam za jedan 539 ex-yu proizvodnje koji nema prek 500rh, nikad u životu pluga ili nekaj slično nije videl. Dva-tri put na godinu potegne drva na relaciji od 3km i to mu je sav posel, doslovce šteta registracije. Vlasnik je radil u Panexu koji ih je prodaval u ono vreme kod nas pa ga je kupil tak, nek se nađe. Imali su povoljne uvjete za kupiti pa kud svi turci tud i mali Mujo. Više rh je natukel na cirkularu nego na cesti.


Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Ajde pitaj ti njega jel hoce on to prodati, baš me zanima kaj bude reko? Ili možda znaš odgovor...

Gajtan, ako velim da je imal originalnih 300 rs onda je imal, sad ima 1070 a 82. godiste je, i moj je 82. al ima 7500 originalnih rs jer je kupljen novi i mislim da moze bez generalne do 10000, al to nebu jos dugo napravil jer radi 200-250 rs godisnje, a mozda bude i manje radil ako vise ne bude stoke..

Svaka tebi cast kolega, ali te price slušamo, tako reci na dnevnoj bazi, o nekakvim traktorima starim 30 godina koji su kao novi i takve price... I uvijek ista prica, ja znam susjeda, ja znam covjeka, ja znam starog dedu... Svi znaju nekoga tko to ima... Ako traktor ima 300 sati za 30 godina ispada da je radil 10 sati godišnje. Sad ti meni reci koliko je to realno??? Ok jasno je da se negdje i nađe nešto takvo ali to se mjeri u promilima. I onaj tko tako nešto možda i ima sigurno to ne prodaje jer ak je "stajal" 30 let stajal bu još narednih 20...

Evo ja znam za 558 koji je ako se dobro sjecam negdje oko 80. godine proizvodnje i nema preko 1000 sati, samo tu je prica malo drugacija... Traktor stoji od 92. u garaži, i samo je jednom upaljen prije cca 5 godina, miševi i štakori mu pojeli instalaciju i sjedalo, gume se ispraznile od stajanja, ostalo je na izgled ok osim debele prašine... Samo taj covjek nece prodati taj traktor ni u ludilu.. U garažu ga je 92. sparkirao njegov sin, otišo na ratište i odmah poginuo, i ovaj ne da traktor maknuti s mjesta...

I to su nakakve price kojih cak i ima, ali oprosti, malo je previše ovih koji nisu ništa radili nego samo stajali u garažama, i još ih onda(po tim pricama) ljudi kupe za bagatelu...
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
496
Moj stric je kupil traktor 539 86- 87. Nije nikad imal vozačku ni auto , stanoval u Zagrebu ali računal je kad ode u penziju da bu se vrnul doma .....
Maksimalno je prešel klijeti par put, ili sam ga ja otpeljal na vlak traktorom, da malo odela.
Umro je 89. Traktor je naslijedil bratić , isto je u Zagebu .Parkiran je kod mene u šupi , oral je jedamput i to u dol (ne sviđaju mi se brenze, naviknut sam da laganije love na mom 533. Za sijanje sam ga koristil - ima aspuh gore a na jednom dijelu se treba voziti na sijačici .Na njega sam montiral kosu prije desetak godina kad je BCS posustala.pa je godišnje kosil tri rali dvaput.
Obično je frka panika ide kiša da ne prekopčavam jedan sa okretačem drugi sa balirkom

Ak je trebala dupla ekipa za šumu jedan kola drugi gajbu onda je napravil par vur godišnje .I to opet ne u šumi nego na putu jer ona kabina nije za moju šumu .
Moj pokojni tata ga je koristil za otiči klijeti jer više nije mogel zavlačiti se u staroga 533.

Kravica više nema, kosa je gore da pokosim susedove njive oko dvorišta da me trava ne zaraste.Svakih par let kupim novi akumulator:mad: Nema ni mog starog ni strikana da se voze.

Najviče napravi na dvorištu kad vučem van pluge ili tanjurače ili nekaj uvek je nekak ono kaj trebam pospremljeno najdalje u šupi

Nejdem sad gledati , ima 780 par gore dole sati i trideset godina.
Bratiću ne pada na pamet da ga proda, a nikad ga nije ni probal voziti.

Da ima bar 3000 možda i bi ali da neko bedake dela od njega rađe bu ga zapalil.

A meni paše ak se nasučem pri oranju samo skočim doma i sam sebe izvadim

I ne poznam nikog drugog ni suseda ni susedovog prijatelja koji ima takav traktor.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ajde pitaj ti njega jel hoce on to prodati, baš me zanima kaj bude reko? Ili možda znaš odgovor...


Ah kaki, ne želi čuti, ja sam ga pred neke 4g štel oženiti dok smo se u šumi sreli, kaj mi ga proda, imal sam neke drobne viška, sam mi se nasmijal i rekel nemaš ti te peneze.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Prosle ili pretprosle godine susjed prodo 539 novi kupljen 2001 imo je koji sat vise od 220rs isto nije nista radio al malo vrta malo u sumu i sati se skupe ja gledam po svojem 542 od polovice 6mj do sad preko 160rs a proljetna sijetva i kosnja i susenje sijena tog ni nema tu di je jos vise radio nek ovo kasnije da je moc nac stariji traktor s malo sati je al jako tesko i obicno prodaju oni koji to ne cijene i ne treba im ili su dugovi problem!!
 
Tu od
10 Lis 2016
Poruka
43
Re: Crijevo za gorivo IMT 539

U svakom sucanu autodijelova kupis crijevo za gorivo ili opleteno ili obicno "rinfuza" na suzinu koja ti treba (malo duze nikad se nezna) i skineš orginal crijevo tamo gdije je spojeno sa završetkom izrežeš po koso onu obujmici ali ne duboko da nebi zareza nastavak sa dvije tri strane i rastavis oba kraja i poslije taj zavrsetak nataknes na novo crijevo i stavis jednu šelnu sa svake strane i imas novo crijevo
Nadam se da si shvatio

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

https://www.trgo-agencija.hr/crijevo-goriva-pleteno-n-n-16x16-60cm.aspx
https://www.trgo-agencija.hr/crijevo-armirano-prozirno-16-00x22-00-10-bar-pvc.aspx
Uzet ću ovako šta i iskombinirati kad nitko nezna točnu diimenziju
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Svaka tebi cast kolega, ali te price slušamo, tako reci na dnevnoj bazi, o nekakvim traktorima starim 30 godina koji su kao novi i takve price... I uvijek ista prica, ja znam susjeda, ja znam covjeka, ja znam starog dedu... Svi znaju nekoga tko to ima... Ako traktor ima 300 sati za 30 godina ispada da je radil 10 sati godišnje. Sad ti meni reci koliko je to realno??? Ok jasno je da se negdje i nađe nešto takvo ali to se mjeri u promilima. I onaj tko tako nešto možda i ima sigurno to ne prodaje jer ak je "stajal" 30 let stajal bu još narednih 20...

Evo ja znam za 558 koji je ako se dobro sjecam negdje oko 80. godine proizvodnje i nema preko 1000 sati, samo tu je prica malo drugacija... Traktor stoji od 92. u garaži, i samo je jednom upaljen prije cca 5 godina, miševi i štakori mu pojeli instalaciju i sjedalo, gume se ispraznile od stajanja, ostalo je na izgled ok osim debele prašine... Samo taj covjek nece prodati taj traktor ni u ludilu.. U garažu ga je 92. sparkirao njegov sin, otišo na ratište i odmah poginuo, i ovaj ne da traktor maknuti s mjesta...

I to su nakakve price kojih cak i ima, ali oprosti, malo je previše ovih koji nisu ništa radili nego samo stajali u garažama, i još ih onda(po tim pricama) ljudi kupe za bagatelu...

Taj traktor kojega je susjed kupio je 20 god stajal u staglju i on je saznal za njega otisao pitati i kupio ga..

Moje prve susjede su imale 539 sa 1500 rs, ja sam se brinuo o njemu, tj povremeno ga palio, a zadnjih 7, 8 godina jedini posao mu je bio iskopati 4 reda krumpira dugackih 20-30 m..
I prosle godine su ga udale, sad im ja sa svojim iskopam krumpir..

Kak nema takvih traktora, i moj je takav:

2000 g. 918 rs
Al ima jedna caka, vura stala pred 12, 13 god.. :D:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
a5a26b3ad5c9a15296013e9ea875de70.jpg


Moj isto skoro 30 godina, a kao nov.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Ja gledam i nevjerujem ponasate se kao djeca...jel vazno ci je traktor ljepsi ci izgleda bolje kolko sati ima....ja sam na svome mogo promjenit vec 10 satova i dat ga prespricat pa postavit sliku ovdje ....moj 30 i kusur godina kao nov ....novo je ono sta dođe iz ducana a ovo sta mi imamo to je polovno makar stajao tih 30 godina u supi vakumiran ali je polovan i ne vrijedi kao nov....usotalom dok on pali i vozi meni je dobar a kolko godina ima i radnih sati to me najmanje brine :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da je zetor jel bi ti onda valjao????


MrSima14, jel tvoj u originalu ima roto pumpu????









 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Zasto nebi bilo vazno kako ciji traktor izgleda nakon 10, 20, 30 godina?
Pa ovo je forum gdje se druzimo, i zasto nebi medusobno djelili slike i misljenja..

I zasto se nebi ponosili ako imamo ocuvane strojeve, lako je unistiti stroj, ali treba ga sacuvati sve te godine u teskom radu, ovaj moj sa slike u zadnjih mjesec dana stuko 400 l plave..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kako imam 560 i 577, ode gorivo, al naprave i posla, možda nemam osječaj koliko naprave, dok sa fergusonom treba potrošiti 400l, a u ove veće 180 litara su puna oba rezervoara......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Uvijek me zanimalo kada se počela ugrađivati, al vidim da su ugrađivali kako im je došlo pod ruku, najviše sam za tu roto pumpu, što se danas može kupiti nova, dok klipna nemože.....a kažu da je klipna bolja, e sada, uzeo sam s klipnom, pa što bude.....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Vidim da ima lijepi sjaj decki neke rasprave su totalno glupe i nepotrebne ko sta ce ova bit traktor koji samo radi poljoprivredu moze se uscuvati izvana da je ko novi a onaj koji radi i dosta po sumi da neznam kolko pazis nesto ces s...ti kod mene i putevi na njive su u takvom stanju da ako idem s imt-om zapinje za glavu a zetorom struze po kabini i kak ce bit sacuvan retrovizore nastelam doma dok dodem do njive dobro da su jos gore tak da ima puno i drugih faktora o sacuvanosti strojeva!!
Ja svoje strojeve cuvam i odrzavam al protiv nekih stvari jednostavno nemozes!!
@ivanz stvarno lijepi traktor sretno s njim u radu!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Moj je '88 ili '89 godište, ne znam točno. Ima susjed sa klipnom traktor radi dobro, ne vidim baš neku razliku između njih, jedino njegov je puno manje radio, malo zemlje, a većinom do trgovine i nazad.
Bučo naravno da ima i do toga, recimo moji nisu nikada bili u šumi, ali isto ima kojekakvih zaraslih puteva, a pazi se koliko se može.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moj je 88, a možeš ga čuvati koliko hočeš, ako on odradi 7-8000 sati, njemu je to dosta, ima jedan kod mene, ko moj, sve isto, odradio preko 7000 sati, a kupljen sa 800 sati 1998 godine, i sve je radio osim oranja i pripreme, danas vuče još bez problema berač tornado 40, rasipač, prskalicu, frezu, prikolice.....i stalno je garažiran.....al ubije ga posao
po tom iskustvu, zato sam se najviše i odlučio za takav isti traktor, a znam da kod tog čovijeka motor nije nikada otvaran.....samo je reparirana pumpa hidraulike, i gume
 

Najnoviji postovi

Na vrh