• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Onda ispusti iz rezervara pa probaj s INE čistog natočit pa da cujemo jel ima poboljšanja.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
Ljudi imam problem na IMT-533deluks traktor je kod mene nov kupit 1979.Problem je čuje mu se mjenjač nekakvo kloparanje. Kad je opterećen hidraulik recimo kad nosi prskalicu i uključen kardan još se čuju neki sitni zvuci.Neki majstori mi kažu da su u pitanju ležajevi donjeg snopa mjenjača.Vaš savjet odakle da krenem dali se može povaditi da se ne razdvaja mjenjač od hidraulike.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
Druže nije to samo lupkanje pumpe taj zvuk je prisutan stalno.Dok je hladan manje a kad se zagrije čekića li čekića i na ler gasu i kad su poluge spuštene.Jače se čuje kada je kardan uključen i kada dižeš priključak tako da se sumnja na donju osovinu koja pogoni hidrauličnu pumpu i direkt kardan.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Kod mene je to lupanje samo kad nešto tesko dizem ili kipam. Ako ne koristim hidrauliku ništa se ne čuje. Zvuk mi dolazi iz prednjeg dijela menjača ispod volana, ne iz pumpe ispod sjedišta

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
I kod mene dolazi više iz prednjeg djela. Mene više muči dal moram komplet mjenjač odvajati ili samo da rastavim na zvonu kod lamele i dignem poklopac hidraulike.A kvar ću naći pa makar sve morao da raskopam.Počelo se sve jače i jače čuti tako da nema čekanja.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
Sve radi kako treba .2012 je radjena generalna motora i uradjena je lamela set korpe druk lezaj spojncke nisu imale luft.E sad dal moze biti da su na njima dobili lezaji .Traktor je radio sa balirkom 5do6 hiljada bala godisnje.Radi se o velger 41.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
može biti šta je ,. dečki ti govore može biti ono ili ono , ti govoriš nije to ali ne znaš šta je ...jebate tko je tu lud , zbunjen , normalan
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
Nemoj se ljutiti kolega kuzim se u malo u traktore druzimo se ja fergo dugo.Glavna mi jenedoumica gdje poceti rastavljanje.Jer bez rastavljanja je sve nagadjanje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemoj se ljutiti kolega kuzim se u malo u traktore druzimo se ja fergo dugo.Glavna mi jenedoumica gdje poceti rastavljanje.Jer bez rastavljanja je sve nagadjanje

Diži hidrauliku..tu gledaš pipaš klimaš..a možeš i na vožnju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Lupkanje se čuje samo kad su ruke u zraku ili i kad su spuštene. Ako je ovaj drugi slučaj tada ide traktor na tri djela. Kod zvona i mjenjac dolje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Zujanje bi bilo od ležaja, a lupkanje od pumpe hidraulika. Provjeri ona dva štifta koji ju drže.
Kak god, dobro te uputil ostatak ekipe odakle da kreneš, a najbolje Puknuti. Možeš probati i u vožnji dali se izgubil koji zvuk kad je bez poklopca.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Poz,molio bi informaciju cija je ovo kabina(tip,proizvodac).
Trebam gornje staklo za ljeva vrata i bocno desno staklo ,,,pomoglo bi i kad bi neko napisao gdje i po kojoj cijeni je kupio
 
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
Imam ja istu kabinu na 533, samo novija kvaka na vratima. Puklo i meni zadnje staklo prilikom kopčanja prikolice, zamijenili staklo sa prozirnim pleksiglasom i OK je.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Takve kabine proizvodio je Panex Čakovec za IMT
Stakla su sigurnost Pančevo.Kako ti je kolega
preporučil najbolje plexiglas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh