• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,419
Ma najbolje je ugraditi senzor i kontrolnu sijalicu i nema se brige više s tim..
Ja se ne sekiram za taj sat otkad znam za sebe, prije svake sezone skinem cijev kuda ide ulje i provjerim kak baca i zamijenimo ulje i gas dalje, a za sat garantiram da je dobar jer bi motoru pasala jedna kvalitetna generalna opravka ;)
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Kupio 539, istekla mu rega, pa bih trebao na registraciju, mislio sam u Stanicu za teh. pr. jer u selu neće biti do jeseni.

Kočnice su slabe, pa me zanima kako podesiti kočnice, znam da ozad na zadnjim kotačima imaju oni jezičci koji se maknu pa se podešava, ali kako?

I da, na tehničkom u stranici traktor ide na valjak za provjeru kočnica? Šta se još gleda osim instalacije i guma? Boja mu je loša, brisač ne radi :) to ne bi trebao biti problem?
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Zanima me dal bi se isplatilo kupiti ili napraviti prednju hidrauliku za imt 533... koristila bi se za neku manju ralicu za buče ?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Na traktoru ne provjeravaju kočnice na valjku. Moraš imati ispravnu elektrinstalaciju, ogledalo i trokut. Brisač ne mora raditi bitno da je na mjestu. I naravno traktor mora biti čist.
Možda bolje onda da čekaš jesen, jer češ morati onda svake godine u stanicu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Brisać mora raditi jedino ako zaboravi provjeriti , ako imaš rotirku netreba trokut rečeno mi prošli mjesec (imal sem tri

registracije traktora). Nik jel bi se isplatilo neznam ali bi bilo korisno :
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kupio 539, istekla mu rega, pa bih trebao na registraciju, mislio sam u Stanicu za teh. pr. jer u selu neće biti do jeseni.

Kočnice su slabe, pa me zanima kako podesiti kočnice, znam da ozad na zadnjim kotačima imaju oni jezičci koji se maknu pa se podešava, ali kako?

I da, na tehničkom u stranici traktor ide na valjak za provjeru kočnica? Šta se još gleda osim instalacije i guma? Boja mu je loša, brisač ne radi :) to ne bi trebao biti problem?

Skini kotace dole i tromble pa pogledaj u kakvom su stanju pakne, to je po meni najbolja opcija. Na valjke neide. za boju te ne budu zajebavali osim ako je sav hrđav i nikakav. Brisac 99% nebu ni gledal. Ako nemaš ugradi sigurnosni trokut.

Zanima me dal bi se isplatilo kupiti ili napraviti prednju hidrauliku za imt 533... koristila bi se za neku manju ralicu za buče ?
Imaš na Njuškalu za kupiti prednju hidrauliku za njega, a to jel se isplati bi moral ti sam najbolje znati..


Na traktoru ne provjeravaju kočnice na valjku. Moraš imati ispravnu elektrinstalaciju, ogledalo i trokut. Brisač ne mora raditi bitno da je na mjestu. I naravno traktor mora biti čist.
Možda bolje onda da čekaš jesen, jer češ morati onda svake godine u stanicu.

Daj ovo malo pojasni. Kaj se nemre više u selu registrirati ako odeš u stanicu? Nisam to znal a razmišljal sam da iduce godine registriram tu u selu, da se ne vozim bez veze 14 km radi tehnickog..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Gajtan kolega je mislil radi vremenskog pomaka možeš registrirati u stanici uvijek a u selu samo kad dođu.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,462
Kolege kako najjednostavnije skinuti polomljene šrafe sa zadnjeg kotača na 539? Tastu se to dogodilo a nisam stigao ici pogledati pa da se puno ne mucim s tim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nabiješ ih u doboš, van idu lako a ako se odlučis stavljati nove onda ovisno o proizvođaču može biti jednostavno, a može biti da bu trebalo i malo dorade brusilicom ako su duzi.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,419
Muha ne treba se nabijati niš kod ugradnje novih šerafa. Jednostavno se kada se stavljaju novi šerafi podmažu provrti u koje idu i stavi se nekakva cjevčica ili najbolje neka veća matica i jednostavno se sa maticom od šerafa steže i šeraf se sam povuče u provrt do kraja...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nabijanje je bilo vezano za pitanje o vađenju, a i piše da ih nabiješ u doboš.
Kaj se ugradnje tiče to kaj pišeš je način za ugradnju ali ja samo velim da ima i dužih šarafa pa treba dorada da bi ga mogel zavuči između anker ploče u rupe na poluosovini.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Gajtan kolega je mislil radi vremenskog pomaka možeš registrirati u stanici uvijek a u selu samo kad dođu.

A to... Vec sam mislil da postoji neki retardirani propis po kojem moraš na tehnicki u stanicu ako jednom tak napraviš.. U ovoj sprdacini zvanoj država me više niš ne cudi
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,419
A čujte Muha neko bude mislil da ih treba doslovno nabijat na doboš. A za vađenje slomljenih se u potpunosti slažem....
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kupil sam neki 533 i sad dost jako štekece onaj fiber, ali kad je veci gas onda baš se dosta cuje. Jel moguce da je nekaj drugo u pitanju? Baš je ono karakteristicno štektanje ko na svakom 533 samo na vecem gasu jace se cuje.

Probal sam stezati onaj šaraf na 11 gedoru da nije slucajno odpušteno ali nije. Motor inace ok radi i pali doslovno na zub, zapravo ne znam jel sam videl 533 koji tak pali ko ovaj
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
zemi komad daske i prisloni na prirubnicu kod fibera na strani pumpe , tak da prikočiš pumpu ..štektanje bi trebalo prestati ako je fiber štektao ...prije da je paljenje jako rano
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
Kad optpustis taj vijak kljuc jedanaest uzmi pajser pa poguraj prirubnicu napred da stegnes fiber.Ako ne pomogne fiber ima luft u zljebovima pregledaj na onim crticama gdje mu je paljenje ako je dobro uzubljen trebalo bi biti oko srednje crte.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kad mu dam gas ili kad oduzmem gas, znaci kad motor ubrzava ili usporava štektanje se smanji, pretpostavljam jer je fiber u tom trenu ubrzavanja/usporavanja napet. Gore je onaj tvrdi bakelitni fiber i probal sam ga šarafcigerom, ima dost lufra i tucka okolo kad ga zdrmam. Budem danas malo to prošnjofal
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
Samo ga popousti na onom vijku i pritegni da ne mlati.Tako je bilo kod mene i rjesio.
 

starr

Novi član
Tu od
19 Svi 2018
Poruka
10
Jucer frezao sa svojim 533,stanem na kratko i ugasim ga...idem upaliti,a on ni A (a bome ni B :) )
Kontakt kad okrenem,zmigavci i svjetla normalno rade ali zaverglati nece.Sto bi moglo biti,bravica,automat?
 

Najnoviji postovi

Na vrh