• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Tu staviš garnituru ključeva i dekicu prek toga, nakon cjelodnevnog rada na riti ti piše CHROM VANADIUM :icon_lol:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Decki, samo se vi zajebavajte ali taj sic se po meni pokazal dobar, cak možda i bolji od ovih novih govana po 400 kuna, zapravo ne možda, sigurno.. Taj sic more biti jako udoban samo ako me hocete posluhnuti... Uzmeš onu tapetarsku spužvu od 8 ili 10 cm debljine, izrežeš tocno po mjeri da paše u sic, paziš da i ovu kosinu pogodiš kolko je moguce... Onda uzmeš drugi komad spužve i izrežeš ga tak da ti paše odozgora na taj prvi komad, onda namažeš spužve s onim tapetarskim ljepilom i zaljepiš jednu za drugu, znaci tak da imaš dve spužve jednu na drugoj. To sve skupa zamotaš u neko deblje platno(možda najbolje onaj cupavac, dekicu kaj su nekad bile) i od dole malo zašiješ. Vozil se buš kak na oblaku, bil bu udobniji nego bilo koji novi..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Taj sic odlično drži tjelo u zavoju.
Imam takvog na Universalu i znam kaj pričam[emoji3]

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jucer sam promjenil fiber. Odmah sam promjenil i mambranu jer je jedan dio bil oštecen, pa da ne skidam pumpu uskoro ponovo. Još sam uz put promjenil i onaj semering na osovini do motora i semering na samoj pumpi jer je puštal ulje iz pumpe.

fwkwf.jpg



Danas pokušavam promjeniti kolo volana jer je izlizano do metala i nemrem ga iscupat dole nikak. Složil sam i nekakav rajf od ispod da mogu radapciger zakvaciti ali ne pušta.

fwjnB.jpg


Jel imal netko takav slucaj? Ja sam na više traktora skidal volan ali nigde nije tak teško išlo, eventualno malo špananja i koji potres cekicam i ide, ali ovaj ne pušta...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ništa cekic, mogo sam razbit radapciger ili osovinu i samo štetu napraviti, silom ide do neke granice ali ne uvjek.

Na kraju sam uzel brusilicu i razrezal uz konus i sve rješeno...

fwXny.jpg
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Gajtan nama se desilo na zadnja dva što smo rastavljali, isto morali uzet brusilicu prerezat i razbit...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
[QUOTEGajtan nama se desilo na zadnja dva što smo rastavljali, isto morali uzet brusilicu prerezat i razbit...][/QUOTE]

Meni ovaj jednostavno nije htel pustit

i jel sad bolje dela s novim fiberom

Normalno, ne cuje se više apsolutno niš, samo cisti rad motora..

Gdje ima da se kupi ovakav fiber kao kod @gajtana i koliko kosta.

Ja sam pital u Autopoljo stroju, tam je 150 kuna, a kupil sam u Masivi za 77 kuna. Imaju dvije varijante, ovaj s gumom kakav sam ja uzel i onaj s bakelitom kakav sam imal gore... Koji je bolji ne znam ali znam da je ovaj tiši
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gajtan jel bila suha ugradnja ili si malo podmazal konus da drugi puta ide dole bez problema ??
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam skinuo volan al sam radio pripremu i cjel je sišao samo malo muke bez lupanja.
A što se sica tiče ode kičma od toga lonca
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Daj slike svoje pripreme pa ti ja stavim sliku radapcigera za volan s tri kraka kaj mi je Puknuti poklonil.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A nemam više svario sam bio cijevi i stari radapciger piknuo za njih .
I cjelog sam uspio ipak mi šteta orginalan volan uništit.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Gajtan jel bila suha ugradnja ili si malo podmazal konus da drugi puta ide dole bez problema ??

Suha ugradnja ali bez jakog stezanja jer se kroz kratko vrijeme bude ponovo skidal jer bum farbal traktor
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A što se sica tiče ode kičma od toga lonca
IMT i udobnost nikak nejdu zajedno, pa tu nema puno priče. A nije ni ta kičma štapić od sladoleda, jebemu, neće otić samo tako. Na sicu s amortizerima odu koljena jer stalno cupkaš gore-dolje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Čovjek dok je zdrav i nema problema sa kralješnicom (misli kako može sve i ništa mu nije teško). I bolje je da je tako ali uvijek je bolje spriječiti nego liječiti (ako je moguće).

Zato je dobro da sic bude što udobniji, i da kralješnica što manje pati.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Znate kaj decki, nek se niko ne srdi ali ja mislim da smo svi skup danas postali jednostavno receno pickice.. Oko svega se filozofira, od najranijeg djetninjstva, drži se decu pod staklenim zvonom, nedaj bog da se na drvo popne, opal bu i ubil se, nedaj bog da na cestu izađe, mam ga bi neko zgazil, nedaj bog da iz kuce priviri odmah bu ga nekaj zjahalo.. Tak je i s ovim cendranjem oko sica, da ti nebu kicmica prešla, joj siromaki, ne znam kak su naši stari na tim traktorima opce preživeli i sve kaj imaju stekli.. I jednu stvar da vam velim, najviše problema s kicmama imaju oni kaj u udredima sjede na daleko udobnijim stolcima u odnosu na ove traktorske. Zato ne cendrajte nek se primite motike(i tog sica) i delajte :icon_super:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gajtan ima istine kaj veliš no jučer sem izbaliral (sa 560) 46 bala sic je taj loš ali nema lufta podešen kak meni paše . Ubijala me vručina ali baš zbog tog sica nisem bil previše umoran naravno te sam bale natovaril sa istim traktorom na prikolice . Da je bil njegov orginal sic bilo bi mi daleko teže (zbog komandi za kipere) itd . Ipak si treba malo prilagoditi strojeve da kičma manje pati .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
IMT i udobnost nikak nejdu zajedno, pa tu nema puno priče. A nije ni ta kičma štapić od sladoleda, jebemu, neće otić samo tako. Na sicu s amortizerima odu koljena jer stalno cupkaš gore-dolje.

kako kome ja sam kupio zračni u 560 leđa ne bole .
Orginal sam odmah bacio van .
Iako je kao nov znam ja ljude koji dan danas s tim lavorom rade.
A da vidiš kako hodaju.
I radio jednom s 533 s tim sicom e nedaj bože s time orat tanjurat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh